ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ništa čudno! dax i dow žare i pale već mjesecima, a kod nas mjesec i pol dana ne možemo okrenuti 2000!

I da se korigiram kad se već korigiram..
Trenutni rast dsx nije više 13…nego 18%…a promet jako raste sa porastom cijene i već je veći nego duplo

A BALVANA!!! :) :) :)


Meni nije namjera lagati niti to radim..
Krivo sam vidio promet od drugog brodara..
Naime promet dsx je trenutno duplo veći od tromjesečnog prosjeka evo i link
http://finance.yahoo.com/quote/DSX

Stoji ali DSX ima MCAP 5 milijuna dolara (od toga milijun nakupio u zadnjih nekoliko sati), to je manje od sice za americke prilike. MCAP Atlantske za usporedbu je 52 milijuna dolara nakon danasnjeg pada.

Uostalom, jucer je DSX dostigao jednogodisnji minimum.

FitBit, DryShips Slip into Wednesday’s 52-Week Low Club

** Ispravak, mislio sam da se referiras na DRYS **

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

http://www.insidermonkey.com/blog/here-is-what-hedge-funds-think-about-diana-shipping-inc-dsx-508692/?yptr=yahoo

http://www.fool.com/investing/2016/12/01/why-you-should-and-shouldnt-buy-diana-shipping-inc.aspx?source=yahoo-2&utm_campaign=article&utm_medium=feed&utm_source=yahoo-2&yptr=yahoo

A BALVANA!!! :) :) :)

Sori, fulao sam. Zabunom sam zamjenio DSX i DRYS, tj. gore si spominjao DRYS pa sam mislio da i u zadnjem pises o njemu.

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

Ja u niti jednom svom postu nism spomenuo drys niti ga držim kao relevantnih brodara…
Pratim samo dsx i nm…
Čiji sam i dionicar

A BALVANA!!! :) :) :)

Je je, imas pravo, @dom je spomenuo DRYS pa sam se zbunio. Iskrena pogreska! Isprike

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

U koliko se ovaj rast na ovolikom volumenu nastavi…mislim na dsx i nm….to mi je sasvim dovoljan znak da velike glave počinju sa zatvaranjem short pozicija…vidjet ćemo narednih dana…zaradili su brutalno na ovom višegodišnjem brutalnom padu vozarina…vrijeme je da zavrte kolo u drugu stranu

A BALVANA!!! :) :) :)

A ako tko misli ulgati u brodare neka pročita ovo štivo…ako nista drugo zanimljivo je..
http://www.fool.com/investing/2016/12/01/why-you-should-and-shouldnt-buy-diana-shipping-inc.aspx?source=yahoo-2&utm_campaign=article&utm_medium=feed&utm_source=yahoo-2&yptr=yahoo

A BALVANA!!! :) :) :)


DSX je sa cijenom od 3,31$ na 7,73 % od ATH (42,80 $).
ATPL je sa cijenom 344,98 kn na 8,85 % od ATH (3.897,99 kn)

Ovo sam napisao 11.11.16.

Ako danas pogledamo isto dolazimo do sljedećih podataka:
DSX je sa cijenom od 3,22$ (trenutno) na 7,52 % od ATH (42,80 $).
ATPL je sa cijenom 269,97 kn (današnja zadnja) na 6,92 % od ATH (3.897,99 kn)

Zaključak izvedite sami…

Puno toga će biti jasnije kroz mjesec dana ….jesmo li zakoracili u bull market u shipping marketu ili nas čeka daljnje mrcvarenje..
Također ovo danas na atpl mi se činilo kao izbijanje iz cipela drhtavih ručica uz neviđeno drukanje i pristupanje pameti po forumu..
Vidjet ćemo već narednih nekoliko trgovinskih dana što se desilo.
Po mom mišljenju ili je pukao margin nekom ili se par brokera zaigralo sa tuđim dionicama jer oni na taj način mogu shortati dok mi nemožemo…barem ne jos

A BALVANA!!! :) :) :)

A ako uzmes jucerasnji close, onda je ovako;

DSX je sa cijenom od 2,80$ (jucer) na 6,54 % od ATH (42,80 $).
ATPL je sa cijenom 269,97 kn (današnja zadnja) na 6,92 % od ATH (3.897,99 kn)

Zaključak izvedite sami…

Sjedi pet!

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

New Report

Close