ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 25.09.2024. u 15:23
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,50
1.746
36
47,90
48,90
1,89%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

3
BILBIJA IGOR (85341849685)
108.756 7,79 Osnovni račun

Čisto za info, a kasnije ćemo vidjeti da li je IB kupovao u četvrtak 08.12.2016.


Svi skupa ste mi jako zanimljivi, dobra dionica, ide ovo gore, panamaxi ce na 20.000 do veljace, nitko nece prodat, i onda se nagura 1500 komada do cijene od 326 (a bila pred mjesec dana na 375) i nitko nece kupiti. I na kraju, derete se na ljude da pogledajte kako je to cvrsto, nitko ne prodaje. A ne pitate se, kako to nitko ne kupuje?

A zakaj ti koji su stavili naloge na ask do 326 kn nisu prodali po 370 kn kad su znali da će to ići dolje?
Da taj doista želi prodati i da očekuje da će nakon toga kupiti jeftinije, vjeruj mi da bi to već odavno učinio sasuvši se po bidu…


Pitanje za milijun kuna je: a kome ce prodati? Prvih 9 naloga na prodaji (od 320 do 326,50 kn) ima vise dionica nego citava/cijela/kompletna kupnja.

Polako se kod "cvrstih rucica" stvara osjecaj nelagode, prerasti ce uskoro u paniku, vide ljudi da ce ovdje biti placa kod izlaska, u zadnjih dva dana se na prodaji naguralo 1500 komada, prosli tjedan ih je bilo 100 kad se zbroji prvih 10 ponuda.

Svi skupa ste mi jako zanimljivi, dobra dionica, ide ovo gore, panamaxi ce na 20.000 do veljace, nitko nece prodat, i onda se nagura 1500 komada do cijene od 326 (a bila pred mjesec dana na 375) i nitko nece kupiti. I na kraju, derete se na ljude da pogledajte kako je to cvrsto, nitko ne prodaje. A ne pitate se, kako to nitko ne kupuje?

Opet se iskljucujem, no ovo mi je toliko bilo zanimljivo da sam morao prokomentirati.

Meni se čini da si ti kategorija vječite analitike i apsolutne neučinkovitosti. Ali to i nije problem, nego je problem da pri tome pokušavaš negativno utjecati na ostale ulagače i to sa nikakvim argumentima. Nisam vidio da si usporedio sastav Atlantske u brodovima sa rastom adekvatne kombinacije BPI, BSI i BHSI-a. Što se tiče drhtavih ručica teško je i zamisliti drhtavije od onih koje nisu ništa niti kupile nego o tome mjesecima razmišljaju i razglabaju po forumu. Mogao bi se iznenaditi kako brzo ask može nestati.Želim ti od srca da pobjediš vlastite slabosti i od lošeg analitičara postaneš dobar investitor.Sretno!

Veliki pozdrav glavnom kreativcu foruma Woodironu, My Moonu, ali ne manji Bubimiru. AJMO PROMATRAT 😀😎✌🤘🤙🖐👌👍🤚👋👋

@maratonac

Ma tko je znao da ce ici dolje? Da vide buducnost, igrali bi eurojackpot a ne ZSE. Mislili su da ce jos gore odmah ili brzo pa nisu prodali, sta je tu lose? Sad uvidjaju da mozda neko vrijeme nece gore i da ima boljih prilika pa hoce van. Sta je tu nelogicno?

I cijela ta strategija o postavljanju brane na prodaji, pa sta mu netko ne pomrsi planove i ne pocisti te naloge? Znate zasto? Jer djela govore vise od rijeci, a djela govore da nitko to ne zeli po toj cijeni. Jel istina? Pa ocito je jer nitko ne kupuje.

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

A zašto onda kad djela govore više od riječi ne ide dole kako ti kažeš?
Može odgovor?
Jel i tu djela vrijede više od riječi..

A BALVANA!!! :) :) :)

Kolega crobiz16,
kao što sam napisao…da žele van već bi se sasuli po bidu…
Ne vidim baš neku rasprodaju…dotakli smo 315-316 kn još 28.11.- 29.11. i to na solidnim prometima jer se iznenada pojavio kupac na tim razinama…Od tada se trguje u rasponu od 320-333 kn i to na nevelikim prometima…



Pitanje za milijun kuna je: a kome ce prodati? Prvih 9 naloga na prodaji (od 320 do 326,50 kn) ima vise dionica nego citava/cijela/kompletna kupnja.

Polako se kod "cvrstih rucica" stvara osjecaj nelagode, prerasti ce uskoro u paniku, vide ljudi da ce ovdje biti placa kod izlaska, u zadnjih dva dana se na prodaji naguralo 1500 komada, prosli tjedan ih je bilo 100 kad se zbroji prvih 10 ponuda.

Svi skupa ste mi jako zanimljivi, dobra dionica, ide ovo gore, panamaxi ce na 20.000 do veljace, nitko nece prodat, i onda se nagura 1500 komada do cijene od 326 (a bila pred mjesec dana na 375) i nitko nece kupiti. I na kraju, derete se na ljude da pogledajte kako je to cvrsto, nitko ne prodaje. A ne pitate se, kako to nitko ne kupuje?

Opet se iskljucujem, no ovo mi je toliko bilo zanimljivo da sam morao prokomentirati.

Meni se čini da si ti kategorija vječite analitike i apsolutne neučinkovitosti. Ali to i nije problem, nego je problem da pri tome pokušavaš negativno utjecati na ostale ulagače i to sa nikakvim argumentima. Nisam vidio da si usporedio sastav Atlantske u brodovima sa rastom adekvatne kombinacije BPI, BSI i BHSI-a. Što se tiče drhtavih ručica teško je i zamisliti drhtavije od onih koje nisu ništa niti kupile nego o tome mjesecima razmišljaju i razglabaju po forumu. Mogao bi se iznenaditi kako brzo ask može nestati.Želim ti od srca da pobjediš vlastite slabosti i od lošeg analitičara postaneš dobar investitor.Sretno!
[/quote]

Ma sta vi pricate? Odvrtite par stranica u proslost, pitao sam 10 puta da mi netko odgovori na neka pitanja ukljucujuci po kojim cijenama su im trenutno chartani brodovi. Po kojim cijenama su sklopljeni bareboati? Znate zasto nitko nije odgovorio? Jer nitko ne zna. Jer je transparetnost kompanije nula skupa sa financijskim izvjescima.

Uostalom ne voze oni na spot nego na T/C pa da bi danasnji BDI ista predstavljao. Sta da su hipotetski sve brodove ugovorili u ozujku na razdoblje od dvije godine? Kad bi vidjeli povecanje prihoda? Jel vi uopce znate koliko ti brodova sada prihode kompaniji? Ma nista ne znate, samo lupate o BDI-ju i SKDD-u da vidite koliko ih je Bilbija taj dan kupio.

Analiticar jesam, ali ovdje se nema sta analizirati jer pola toga nije ni napisano.

Dobro je neki lik napisao na JDPL-u pred par dana, da zasto nitko ne spominje Capesize index, dali namjerno ili iz neznanja?!?!?… E to je vrsta investitora u brodare.

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

Ma ti ništa ne razumuiš…ako jdpl ima samo supamaxe kakve veze ima cape sa jdpl…i ti mi glumiš nekog analitičara…pa veze ti nemaš

A BALVANA!!! :) :) :)

Pa ne ide dolje jer ne mogu izaci, ponavljam, da prvih 10 naloga rijese po bidu cijena propada 50%, nisu budale da popuse 100.000 kuna jer zele odmah, istog trenutka izaci. Uostalom i sami ste napisali da onaj koji ima 1500 dionica ATPLa nije sirotinja, nije da nema casha.

Eto to vam je moj odgovor, a sad vi meni reci zasto nitko ne cisti ask? I jos vaznije di su ti nalozi na bidu, tko je postavio branu na 300 da ste tako sigurni da nece ispod toga? Jer ja navalu na kupnji ne vidim. Djela, ne rijeci.

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.




Pitanje za milijun kuna je: a kome ce prodati? Prvih 9 naloga na prodaji (od 320 do 326,50 kn) ima vise dionica nego citava/cijela/kompletna kupnja.

Polako se kod "cvrstih rucica" stvara osjecaj nelagode, prerasti ce uskoro u paniku, vide ljudi da ce ovdje biti placa kod izlaska, u zadnjih dva dana se na prodaji naguralo 1500 komada, prosli tjedan ih je bilo 100 kad se zbroji prvih 10 ponuda.

Svi skupa ste mi jako zanimljivi, dobra dionica, ide ovo gore, panamaxi ce na 20.000 do veljace, nitko nece prodat, i onda se nagura 1500 komada do cijene od 326 (a bila pred mjesec dana na 375) i nitko nece kupiti. I na kraju, derete se na ljude da pogledajte kako je to cvrsto, nitko ne prodaje. A ne pitate se, kako to nitko ne kupuje?

Opet se iskljucujem, no ovo mi je toliko bilo zanimljivo da sam morao prokomentirati.

Meni se čini da si ti kategorija vječite analitike i apsolutne neučinkovitosti. Ali to i nije problem, nego je problem da pri tome pokušavaš negativno utjecati na ostale ulagače i to sa nikakvim argumentima. Nisam vidio da si usporedio sastav Atlantske u brodovima sa rastom adekvatne kombinacije BPI, BSI i BHSI-a. Što se tiče drhtavih ručica teško je i zamisliti drhtavije od onih koje nisu ništa niti kupile nego o tome mjesecima razmišljaju i razglabaju po forumu. Mogao bi se iznenaditi kako brzo ask može nestati.Želim ti od srca da pobjediš vlastite slabosti i od lošeg analitičara postaneš dobar investitor.Sretno!
[/quote]

Ma sta vi pricate? Odvrtite par stranica u proslost, pitao sam 10 puta da mi netko odgovori na neka pitanja ukljucujuci po kojim cijenama su im trenutno chartani brodovi. Po kojim cijenama su sklopljeni bareboati? Znate zasto nitko nije odgovorio? Jer nitko ne zna. Jer je transparetnost kompanije nula skupa sa financijskim izvjescima.

Uostalom ne voze oni na spot nego na T/C pa da bi danasnji BDI ista predstavljao. Sta da su hipotetski sve brodove ugovorili u ozujku na razdoblje od dvije godine? Kad bi vidjeli povecanje prihoda? Jel vi uopce znate koliko ti brodova sada prihode kompaniji? Ma nista ne znate, samo lupate o BDI-ju i SKDD-u da vidite koliko ih je Bilbija taj dan kupio.

Analiticar jesam, ali ovdje se nema sta analizirati jer pola toga nije ni napisano.

Dobro je neki lik napisao na JDPL-u pred par dana, da zasto nitko ne spominje Capesize index, dali namjerno ili iz neznanja?!?!?… E to je vrsta investitora u brodare.
[/quote]

Želio sam biti blag i dobronamjeran,ali sada miram priznati da te ne vidim kao ulagača,ali nti jao analitičara. Da se doista želiš informirati o kompaniji ne bi to radio na forumu. Ti u stvari želiš da te netko opskrbi podacima,a po mogućnosti i za tebe donese odluku. Zašo ne bi predpostavio kada većnisi u mogućnosti zaključiti,da bi kompanija već davno prestala postojati kada bi poslovala na način kako ti misliš da posluje. Dry bulk je upravo na nivou koji omogućuje racionalnom ulagaču i analitičaru,spremnom za investiranje u tu djelatnost da preuzme mali rizik za višestruko veću dobit. Ali naravno ti bi garanciju,a toga nema. Čujemo se za neko vrijeme kada će čak i tebi neke stvari biti jasne. Sretno u ulaganju negdje,ali ne u brodarima.

Veliki pozdrav glavnom kreativcu foruma Woodironu, My Moonu, ali ne manji Bubimiru. AJMO PROMATRAT 😀😎✌🤘🤙🖐👌👍🤚👋👋

ha-ha -ha…
” Sretno u ulaganju negdje,ali ne u brodarima.”
gdje ???stvarno bi voli znati pošto je kolega prepun pesimizma i negativne energije gdje sa njime dolazim u kontakt.
osim ako i on nije od brojnih(uglavnom potrošenih) u nizu sa “misijom”
uvjervanja da je najbolje ne ulagati na tržište kapitala a sve pri činjenici što su oni koji su po tome postupili propustili ,propuštaju,će propustiti priliku kakva se pruža nekoliko puta u životu.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


Ma ti ništa ne razumuiš…ako jdpl ima samo supamaxe kakve veze ima cape sa jdpl…i ti mi glumiš nekog analitičara…pa veze ti nemaš

Nisi shvatio poantu moje recenice, naravno da JDPL nema capeove, pa i pitao sam ga cim je to ispalio, da sta prica, imas i dokaz, 5-ta poruka:

http://www.poslovni.hr/forum/tema/jdpl-jadroplov-dd-366?page=1009

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

New Report

Close