ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Privremeno-trenutni vrh je bio na 378 kn, nakon toga smo se korigirali do 316 kn. I sad smo već danima u rasponu od 320-335 kn.
I ispod toga ne ide….tko nije kupio prije jer nije imao novce ili hrabrosti, više neće imat mogućnosti kupiti po tim cijenama…
Pa nisu imatelji kapitala vesla sisali da dozvole rušenje kako bi luzeri koji nisu ušli na vrijeme dobili drugu priliku za ulaz po nižim cijenama…

Jel netko ima info kad su zadnji put Panamaxi bili skuplji od Cape-ova?

Ako mislis na pad dionice,mislim upravo suprotno,tj da ce doci do odbijanca zbog cape-ova koji ce dobro potegnuti i pokrenuti krdo zvano bdi.tako ce brod .dionice odradit jos 1 pozitivan ciklus

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Interesantno

Nitko ne posta strane brodare u gadnim su minusima.

Ps

Ovdje I dalje optimistično do kada?

Lp

Kolega Bugs ja sam jedan od onih koji su imali muda i kupovali kad su drugi čekali cijenu od 70,00kn prodao sam sve što sam uzeo na razinama 100 – 150 kn i uzeo 150-200%. Platiću lijepi porez, ne smeta treba puniti proračun. Ako cijena ode preko 400,00 ima se još municije.

1.pitanje tko bi od tih koji se nadaju daljnjem padu i kupio,a bilo im je i po 1xx preskupo.
2.treba stati u red jer ima nas još koji bi dokupljivali ako bi se poklanjalo.
3.nisu velike ribe postale velike jer su im srdelice sa svojim mentalnim sklopom određivale šta će raditi.
4.te velike ribe bi ispale nepametne ako bi ono što su jedva skupile da jeftino prodaju da bi oni koji su im prodali zavrtili još jedan krug.
neka oni koji to sugeriraju pokušaju to provesti sa vlastitim kapitalom,dionicama pa će brzo shvatiti zašto to nije mudar potez.
jednostavnije je pričekati da onima koji su prodali jednog dana po >100% veća cijena bude jako jeftino.
ako ne griješim toga smo se nagledali u nemalim količinama od 2004.
osobno bi topozdravio ali držim nemudrim se tome previše nadati dok se nudi vrabac u ruci.
5.praktični free float više nije ni sjena onog što je bio.
što idemo dalje to ostaje više onih koji se ne zadovoljavaju sa mrvica.
možda griješim,nebi bilo…
.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Ja bi vrlo rado kupovao i po 200…a kamo ali na 150….uf… Ma i margin bih digao na 150 iako nikad u zibotu nosam do sad

A BALVANA!!! :) :) :)

https://www.bloomberg.com/news/articles/2016-12-08/china-s-steel-exports-set-to-contract-for-first-year-since-2009

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


Kolega Bugs ja sam jedan od onih koji su imali muda i kupovali kad su drugi čekali cijenu od 70,00kn prodao sam sve što sam uzeo na razinama 100 – 150 kn i uzeo 150-200%. Platiću lijepi porez, ne smeta treba puniti proračun. Ako cijena ode preko 400,00 ima se još municije.

Ma da, sad su svi kupili po 90 i prodali po 390 🙂 ajde tješi se virtualno da si genijalac 😉
ako si par komada i kupovao najvjerovatnije si prodao čim je otislo sa 100 na 200 pa sad se lupaš po glavi da si se zahebao i prerano izasao, pa se nadas da ce se vratiti sto nize da možes ponovo ući sa tih par milja kn, a tko zna mozda ti se i posreci, bar virtualno 😉

Jel netko zna možda koliko brodova ima ATPL na spot-u, a koliko na time charteru?
Bilo kakav info.

bdi -3.4% 1122
cape -13.8%
pnmx -1.1% 12335
supre +1.7% 10012
handy +0.8% 7959

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.


Jel netko ima info kad su zadnji put Panamaxi bili skuplji od Cape-ova?

Prema mojoj evidenciji (koja nije redovito ažurirana) 11. March 2016 Cape 2172, Panamax 3827, Supramax 4391.

New Report

Close