ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




3
BILBIJA IGOR (85341849685)
105.049 7,53 Osnovni račun + 116 komada u danu (četvrtak, 17.11.16.) u kojem je ukupno protrgovano 729 komada dionica ATPL.
Prosječna cijena toga dana je 368,39 kn (dakle, IB ukupno cca 42.700,00 kn). Ostali cca 225.850,00 kn.

3
BILBIJA IGOR (85341849685)
105.204 7,54 Osnovni račun + 155 komada u danu (petak, 18.11.16.) u kojem je ukupno protrgovano 611 komada dionica ATPL.
Prosječna cijena toga dana je 367,92 kn (dakle, IB ukupno cca 57.000,00 kn). Ostali cca 167.800,00 kn.
[/quote]
3
BILBIJA IGOR (85341849685)
105.247 7,54 Osnovni račun + 43 komada u danu (ponedjeljak, 21.11.16.) u kojem je ukupno protrgovano 629 komada dionica ATPL.
Prosječna cijena toga dana je 372,43 kn (dakle, IB ukupno cca 16.000,00 kn). Ostali cca 218.000,00 kn.
[/quote]
3
BILBIJA IGOR (85341849685)
105.501 7,56 Osnovni račun + 254 komada u danu (utorak, 22.11.16.) u kojem je ukupno protrgovano 734 komada dionica ATPL.
Prosječna cijena toga dana je 362,32 kn (dakle, IB ukupno cca 92.000,00 kn). Ostali cca 174.000,00 kn.
Cijena niža, shopping pojačan….

…Cijena niža, shopping pojačan….


pojačano “šlagiranje”
srdelice koje se same ubacuju u brod
srdele sa šlagom
može li to biti novi gastronomski hit?

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Očekivao sam puno više od članka i pompoznog naslova,, čovjek je rekao praktički dvije rečenice i to ništa više i dublje nego što ovdje sadrži prosječni post. Ništa protiv njega, više protiv ponekada smiješnih novinara.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

kuljišova gostovanja u medijima – radio emisije za pomorce – tu se može malo, ali kvalitetno čuti. već par mjeseci nije ovdje bilo poveznica na takve stvari, ako je tko gdje slušao gospara, da podijeli.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


kuljišova gostovanja u medijima – radio emisije za pomorce – tu se može malo, ali kvalitetno čuti. već par mjeseci nije ovdje bilo poveznica na takve stvari, ako je tko gdje slušao gospara, da podijeli.

U stvari je bilo, netko je baš nedavno stavio link od prije par tjedana. Generalno, oprezan je, ali vide se pomaci na bolje na tržištu.

Buy When There's Blood In The Streets

http://www.dryships.com/pages/report.php




3
BILBIJA IGOR (85341849685)
105.204 7,54 Osnovni račun + 155 komada u danu (petak, 18.11.16.) u kojem je ukupno protrgovano 611 komada dionica ATPL.
Prosječna cijena toga dana je 367,92 kn (dakle, IB ukupno cca 57.000,00 kn). Ostali cca 167.800,00 kn.

3
BILBIJA IGOR (85341849685)
105.247 7,54 Osnovni račun + 43 komada u danu (ponedjeljak, 21.11.16.) u kojem je ukupno protrgovano 629 komada dionica ATPL.
Prosječna cijena toga dana je 372,43 kn (dakle, IB ukupno cca 16.000,00 kn). Ostali cca 218.000,00 kn.
[/quote]
3
BILBIJA IGOR (85341849685)
105.501 7,56 Osnovni račun + 254 komada u danu (utorak, 22.11.16.) u kojem je ukupno protrgovano 734 komada dionica ATPL.
Prosječna cijena toga dana je 362,32 kn (dakle, IB ukupno cca 92.000,00 kn). Ostali cca 174.000,00 kn.
Cijena niža, shopping pojačan….
[/quote]
3
BILBIJA IGOR (85341849685)
105.760 7,58 Osnovni račun + 259 komada u danu (srijeda, 23.11.16.) u kojem je ukupno protrgovano 684 komada dionica ATPL.
Prosječna cijena toga dana je 357,11 kn (dakle, IB ukupno cca 92.500,00 kn). Ostali cca 151.750,00 kn.
Pametni kupuju dok drhtave ručice rasprodaju…

@maratonac

zanimljivije je da je bilbija na rivp-ra opet -10000, znači nema keša pa prodaje da bi ovdje mogao držati cijenu gore.. i ako ne razumijem kakve koristi ima od toga ako stvarno misli da ce dionica za godinu ili dvije biti na 1000.. recimo sa zadnjih 5500 kom kupljenih na atlp od kad računam da održava cijenu bacio je u vjetar skoro pola milijuna kuna jer da on ne gricka svaki dan s prodaje cijena bi vec vjerovatno bila ispod 300.. njegove pare ali za mene je pre naglo podigao cijenu mogao je ovu kolicinu skupiti na puno nižim razinama, ali on u porfelju ima milijuna koliko ja imam tisuća pa je njemu koja tisuća gore dole sve jedno..

U svakom slucaju vrlo dobar tjedan sto se vozarina tice…..ostale su za panamaxe iznad 11000 a to su vozarine o kojima smo do prije koji tjedan mogli samo sanjati….

Iako imam između ostalih i rivp i atpl,, mislim će za koju godinu prije atpl na 1.000 nego rivp na 100, a očito i on tako misli 🙂

al svako ima svoje računice i preferencije rizika, pregrmili smo dno sa vozarinama, sad ćemo vidjet kako ce se dalje stvari razvijati


@maratonac

zanimljivije je da je bilbija na rivp-ra opet -10000, znači nema keša pa prodaje da bi ovdje mogao držati cijenu gore.. i ako ne razumijem kakve koristi ima od toga ako stvarno misli da ce dionica za godinu ili dvije biti na 1000.. recimo sa zadnjih 5500 kom kupljenih na atlp od kad računam da održava cijenu bacio je u vjetar skoro pola milijuna kuna jer da on ne gricka svaki dan s prodaje cijena bi vec vjerovatno bila ispod 300.. njegove pare ali za mene je pre naglo podigao cijenu mogao je ovu kolicinu skupiti na puno nižim razinama, ali on u porfelju ima milijuna koliko ja imam tisuća pa je njemu koja tisuća gore dole sve jedno..

ta bi teorija držala vodu da j trejder i da namjerava izaći na 3xx-4xx
a pošto izgledno namjerava izaći po4 znamenke ili više od toga tada se vaš projecirani gubitak od 0,5 mil kn pretvara u dobitak >4 mil kn
možda i u tome leži odgovor zašto neki imaju milione a neki tisuće.
i naravno da večina nema milione i da je gotovo uvijek u zabludi.
nema razlogaza bilo što jer to tako mora biti,kada se to prihvati tada se može iz te spoznaje i dobro isprofitirati.
neki jesu,neki to rade a neki neće nikad
po vlastitom izboru naravno,može li poštenije?

p.s.
ima dionica u kojoj je i atpl bila prije par mjeseci koliko ti srce želi,i na kojima će se ponoviti ovaj obrazac.
neke su i ovih dana rasle po 100%.
tko će se i dalje siliti držati oči zatvorene to će i platiti.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...



@maratonac

zanimljivije je da je bilbija na rivp-ra opet -10000, znači nema keša pa prodaje da bi ovdje mogao držati cijenu gore.. i ako ne razumijem kakve koristi ima od toga ako stvarno misli da ce dionica za godinu ili dvije biti na 1000.. recimo sa zadnjih 5500 kom kupljenih na atlp od kad računam da održava cijenu bacio je u vjetar skoro pola milijuna kuna jer da on ne gricka svaki dan s prodaje cijena bi vec vjerovatno bila ispod 300.. njegove pare ali za mene je pre naglo podigao cijenu mogao je ovu kolicinu skupiti na puno nižim razinama, ali on u porfelju ima milijuna koliko ja imam tisuća pa je njemu koja tisuća gore dole sve jedno..

ta bi teorija držala vodu da j trejder i da namjerava izaći na 3xx-4xx
a pošto izgledno namjerava izaći po4 znamenke ili više od toga tada se vaš projecirani gubitak od 0,5 mil kn pretvara u dobitak >4 mil kn
možda i u tome leži odgovor zašto neki imaju milione a neki tisuće.
i naravno da večina nema milione i da je gotovo uvijek u zabludi.
nema razlogaza bilo što jer to tako mora biti,kada se to prihvati tada se može iz te spoznaje i dobro isprofitirati.
neki jesu,neki to rade a neki neće nikad
po vlastitom izboru naravno,može li poštenije?

p.s.
ima dionica u kojoj je i atpl bila prije par mjeseci koliko ti srce želi,i na kojima će se ponoviti ovaj obrazac.
neke su i ovih dana rasle po 100%.
tko će se i dalje siliti držati oči zatvorene to će i platiti.

[/quote]

Ovo je klasično ponašanje vrhunskih investitora, zašto? Vrlo jednostavno oni ne brane cijenu, jednostavno u interakciji sa tržištem omogućuju da dionice kompanije dođu u čvrste ruke. Traderi uglavnom teško kupuju ili načelno po svom mišljenju jako reskiraju, a dugoročni ulagači kupivat će bez problema obzirom na visoku očekivanu zaradu. Jednim udarcem dvije muhe. Suprotno bi rezultiralo ogromnom volatilnošću dionice, a što je u suprotnosti sa sa odgovornom ulagačkom strategijom. Naravno ako cijena ode dovoljno visoko,a traderi ipak pronađu prostora super, win -win situacija. Sretno svim stranama. 😎

Veliki pozdrav glavnom kreativcu foruma Woodironu, My Moonu, ali ne manji Bubimiru. AJMO PROMATRAT 😀😎✌🤘🤙🖐👌👍🤚👋👋

New Report

Close