ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kako stoje strani brodari jučer I danas ima li netko da zna?



Zašto ova gospoda koja religiozno propagira podcijenjenost i vrijednost Atlantske ne počisti ask na ovim "primamljivim" razinama?

Kolega, a kaj bi to trebalo značiti?!
Bilo je preskupo i na 100 kn…nitko nije želio kupovati…čekalo se da padne ispod 50…sumnjam da bi i tada kupovali…
Bilo je preskupo i na 200 kn…bilo je preskupo i na 300 kn…sada smo na pragu 400 kn…..
Koliko treba narasti da shvatimo kakav je trend?! Zar zasad nije dovoljan rast sa 100 na 370 kn?
Pričekajmo malo….

[/quote]

tu se slažem sa Vama… naime kada bi dotični maknuo svoje naloge sa bida te isti stavio nalog na ask po 100 kn po dionici siguran sam da ih nitko nebi kupio… mislim da ste sigurni i Vi… toliko o trenutno realnoj cijeni… sve je to već viđeno na mnogim dionicama…




Po kojim su iznosima ugvoreni T/C za svaki pojedini brod u floti ove godine i kada istice T/C? Isto tako po kojoj cijeni Atlantska placa bareboat za brodove koje je prodala?

Unatrag nekoliko godina postojala je jedna stanica na kojoj su se dnevno objavljivali novosklopljeni ugovori po pojedinom brodu na tržištu, ali je ugašena ako se ne varam. Ima dosta kompanija koje daju takve informacije, ali treba biti preplatnik ili kupiti nekakav izvještaj. Možda netko zna za neku besplatnu stranicu, ako uopće postoji…
[/quote]

I mene isto zanima ta informacija. Ako nije neka astronomska cijena ja sam voljan i sudjelovati u trošku pa da jednu osobu pretplatimo koja bi nas izvjestavala o tome kada AP potpiše ugovore? Bez takvih informacija ovo je vrlo rizična špekulacija. Štoviše, da stanoviti IB nije ulupao cca 15 milijuna kuna u zadnjih par mjeseci, ne znam ni dali bi se itko usudio uložiti kunu u nju.
[/quote]

pa ima nas, nije sam bio, jest da je glavni 🙂
ako ti netko nudi kupit nešto po 20% realne cijene a hbga zašto ne,, ok nekom to nije 20% jer ima brdo kredita? a drugi kao nemaju? Rizik postoji, kao i kad kupiš novi auto pa ti padne stablo na auto, ili napraviš totalnu jer naletiš na led i slično.
Vi bi dobrano zaradili bez imalo rizika, hehhh, samo je trebalo sačekati oporavak vozarina, koji je došao prije nego sam očekivao kad se kupovalo. A možda opet zarone tko to zna?
[/quote]

Ne kladim se, ulažem. Inače moram priznati da sam oduševljen sa vašom definicijom ulaganja “bez imalo rizika” ali neću dalje elaborirati radi “higijene” topica.

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.




Zašto ova gospoda koja religiozno propagira podcijenjenost i vrijednost Atlantske ne počisti ask na ovim "primamljivim" razinama?

Kolega, a kaj bi to trebalo značiti?!
Bilo je preskupo i na 100 kn…nitko nije želio kupovati…čekalo se da padne ispod 50…sumnjam da bi i tada kupovali…
Bilo je preskupo i na 200 kn…bilo je preskupo i na 300 kn…sada smo na pragu 400 kn…..
Koliko treba narasti da shvatimo kakav je trend?! Zar zasad nije dovoljan rast sa 100 na 370 kn?
Pričekajmo malo….

[/quote]

tu se slažem sa Vama… naime kada bi dotični maknuo svoje naloge sa bida te isti stavio nalog na ask po 100 kn po dionici siguran sam da ih nitko nebi kupio… mislim da ste sigurni i Vi… toliko o trenutno realnoj cijeni… sve je to već viđeno na mnogim dionicama…
[/quote]

Toliko o trenutno realnoj cijeni. Kaj bi to trebalo značiti?!
Čovjek koji ima milione kuna i koji ulaže milione kuna u ovu dionicu je bedak, a ovi kaj ne kupuju su jako pametni…ma dajte molim vas…

@maratonac

a i što reć na tvoju strategiju ulaganja?
hoćeš i ti u govno stat ako to uradi netko tko ima milijone?
kolko je drys, dsx,dcix i ostala ekipa koju ste to nedavno vani pratili?


Kako stoje strani brodari jučer I danas ima li netko da zna?

Rone u petak, rone jučer, rone danas.
Danas opet padaju cca. -10%, Drys -20% i opet su na početku otkud su i krenuli.
U svakom slučaju taj sektor je opet nigdje, tko je uspio prodati na onim vrhovima imao je sreće više nego pameti (Drys s 5 na 100 te natrag na 9 u desetak dana).


@maratonac

a i što reć na tvoju strategiju ulaganja?
hoćeš i ti u govno stat ako to uradi netko tko ima milijone?
kolko je drys, dsx,dcix i ostala ekipa koju ste to nedavno vani pratili?

Ti sigurno imaš bolju strategiju ulaganja s kojom si i zaradio ozbiljan novac na burzi…


Kako stoje strani brodari jučer I danas ima li netko da zna?

Jako loše, u prosjeku su danas u odnosu na jučer oko 15% u minusu

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]



Kako stoje strani brodari jučer I danas ima li netko da zna?

Rone u petak, rone jučer, rone danas.
Danas opet padaju cca. -10%, Drys -20% i opet su na početku otkud su i krenuli.
U svakom slučaju taj sektor je opet nigdje, tko je uspio prodati na onim vrhovima imao je sreće više nego pameti (Drys s 5 na 100 te natrag na 9 u desetak dana).
[/quote]
Ovo vani sa brodarima je cista manipulacija sto je moguce sa svakom dionicom koje ima malo na trzistu http://www.lowfloat.com . Drys je prvi potegnuo iz toga razloga, a ostali su pratili vise ili manje. Pump and dump rekli bi. Kada pogledas dnevni promet tih dionica shvatis da je to bilo brzo kupi i sto brze prodaj pa sve dok carolija ne stane. Cisto shortanje.



Kako stoje strani brodari jučer I danas ima li netko da zna?

Jako loše, u prosjeku su danas u odnosu na jučer oko 15% u minusu
[/quote]

STNG 2:10PM 4.38 Up 0.10 Up 2.45%
SALT 2:07PM 5.50 Up 0.30 Up 5.77%
TOPS 2:10PM 3.42 Up 0.13 Up 4.10%

:-))



3
BILBIJA IGOR (85341849685)
104.933 7,52 Osnovni račun + 983 komada u danu (srijeda, 16.11.16.) u kojem je ukupno protrgovano 2.571 komad dionica ATPL.
Prosječna cijena toga dana je 363,58 kn (dakle, IB ukupno cca 357.500,00 kn). Ostali cca 577.250,00 kn.
Gosp. IB je nakon dva dana apstinencije opet ozbiljnije krenuo u shopping…-))

3
BILBIJA IGOR (85341849685)
105.049 7,53 Osnovni račun + 116 komada u danu (četvrtak, 17.11.16.) u kojem je ukupno protrgovano 729 komada dionica ATPL.
Prosječna cijena toga dana je 368,39 kn (dakle, IB ukupno cca 42.700,00 kn). Ostali cca 225.850,00 kn.
[/quote]
3
BILBIJA IGOR (85341849685)
105.204 7,54 Osnovni račun + 155 komada u danu (petak, 18.11.16.) u kojem je ukupno protrgovano 611 komada dionica ATPL.
Prosječna cijena toga dana je 367,92 kn (dakle, IB ukupno cca 57.000,00 kn). Ostali cca 167.800,00 kn.



@maratonac

a i što reć na tvoju strategiju ulaganja?
hoćeš i ti u govno stat ako to uradi netko tko ima milijone?
kolko je drys, dsx,dcix i ostala ekipa koju ste to nedavno vani pratili?

Ti sigurno imaš bolju strategiju ulaganja s kojom si i zaradio ozbiljan novac na burzi…
[/quote]

pa gledaj…možeš malo za početak uložit u sebe i svoje znanje…pa donositi odluke o kupovini ili prodaji na osnovu svojih zaključaka…a ne da ulaganje temeljiš na osnovi toga tko je kupio ili prodao iz top 10…

New Report

Close