ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

I još ovako jaki dolar uz to.
A reci nam kada je ovako bilo zadnji put ?

strogo kontrolirana cijena dionice… ako hoće može ju sam spustiti na 100 kn ali isto tako i dići na 600 kn… sve je to u jednim rukama…


Zašto ova gospoda koja religiozno propagira podcijenjenost i vrijednost Atlantske ne počisti ask na ovim "primamljivim" razinama?

Kolega, a kaj bi to trebalo značiti?!
Bilo je preskupo i na 100 kn…nitko nije želio kupovati…čekalo se da padne ispod 50…sumnjam da bi i tada kupovali…
Bilo je preskupo i na 200 kn…bilo je preskupo i na 300 kn…sada smo na pragu 400 kn…..
Koliko treba narasti da shvatimo kakav je trend?! Zar zasad nije dovoljan rast sa 100 na 370 kn?
Pričekajmo malo….


strogo kontrolirana cijena dionice… ako hoće može ju sam spustiti na 100 kn ali isto tako i dići na 600 kn… sve je to u jednim rukama…

Preveliku moć dajate toj jednoj osobi iako se nikad ne radi samo o jednoj osobi…



Zašto ova gospoda koja religiozno propagira podcijenjenost i vrijednost Atlantske ne počisti ask na ovim "primamljivim" razinama?

Kolega, a kaj bi to trebalo značiti?!
Bilo je preskupo i na 100 kn…nitko nije želio kupovati…čekalo se da padne ispod 50…sumnjam da bi i tada kupovali…
Bilo je preskupo i na 200 kn…bilo je preskupo i na 300 kn…sada smo na pragu 400 kn…..
Koliko treba narasti da shvatimo kakav je trend?! Zar zasad nije dovoljan rast sa 100 na 370 kn?
Pričekajmo malo….

[/quote]

Ja nisam nikada rekao da je preskupa niti to tvrdim sada. Ali par forumaša si je uzelo za misiju pisati hvalospjeve o Atlantskoj. A i mozete vidjeti prema mojim porukama unazad nekoliko dana da si pokusavam razjasniti poslovanje grupe. Mozete mi vi neke stvari pojasniti? Po kojim su iznosima ugvoreni T/C za svaki pojedini brod u floti ove godine i kada istice T/C? Isto tako po kojoj cijeni Atlantska placa bareboat za brodove koje je prodala? Zasto je prodan Imperial umjesto da je scrappan poneki brod?

Ili cemo do sljedeceg bubblea nastaviti postati dnevni BDI, tecaj prema dolaru i slati povremeno “ja dokupio na 400” i “ide ovo do 4000”?

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.




Zašto ova gospoda koja religiozno propagira podcijenjenost i vrijednost Atlantske ne počisti ask na ovim "primamljivim" razinama?

Kolega, a kaj bi to trebalo značiti?!
Bilo je preskupo i na 100 kn…nitko nije želio kupovati…čekalo se da padne ispod 50…sumnjam da bi i tada kupovali…
Bilo je preskupo i na 200 kn…bilo je preskupo i na 300 kn…sada smo na pragu 400 kn…..
Koliko treba narasti da shvatimo kakav je trend?! Zar zasad nije dovoljan rast sa 100 na 370 kn?
Pričekajmo malo….

[/quote]

Ja nisam nikada rekao da je preskupa niti to tvrdim sada. Ali par forumaša si je uzelo za misiju pisati hvalospjeve o Atlantskoj. A i mozete vidjeti prema mojim porukama unazad nekoliko dana da si pokusavam razjasniti poslovanje grupe. Mozete mi vi neke stvari pojasniti? Po kojim su iznosima ugvoreni T/C za svaki pojedini brod u floti ove godine i kada istice T/C? Isto tako po kojoj cijeni Atlantska placa bareboat za brodove koje je prodala? Zasto je prodan Imperial umjesto da je scrappan poneki brod?

Ili cemo do sljedeceg bubblea nastaviti postati dnevni BDI, tecaj prema dolaru i slati povremeno "ja dokupio na 400" i "ide ovo do 4000"?
[/quote]

Strpljen, spašen “Jutro je pametnije od večeri”, osluškuj tržište i razvijaj intuiciju. Nemoj stalno gledati u retrovizor. Izvještaji su važni, ali ponekad ne i presudni. Život je kompliciran pa je takva i burza. Ništa nije crno bijelo.
Sretno, držim fige i razumijem tvoju želju da sve brzo savladaš.

Veliki pozdrav glavnom kreativcu foruma Woodironu, My Moonu, ali ne manji Bubimiru. AJMO PROMATRAT 😀😎✌🤘🤙🖐👌👍🤚👋👋

Po kojim su iznosima ugvoreni T/C za svaki pojedini brod u floti ove godine i kada istice T/C? Isto tako po kojoj cijeni Atlantska placa bareboat za brodove koje je prodala?

Unatrag nekoliko godina postojala je jedna stanica na kojoj su se dnevno objavljivali novosklopljeni ugovori po pojedinom brodu na tržištu, ali je ugašena ako se ne varam. Ima dosta kompanija koje daju takve informacije, ali treba biti preplatnik ili kupiti nekakav izvještaj. Možda netko zna za neku besplatnu stranicu, ako uopće postoji…

Buy When There's Blood In The Streets


Po kojim su iznosima ugvoreni T/C za svaki pojedini brod u floti ove godine i kada istice T/C? Isto tako po kojoj cijeni Atlantska placa bareboat za brodove koje je prodala?

Unatrag nekoliko godina postojala je jedna stanica na kojoj su se dnevno objavljivali novosklopljeni ugovori po pojedinom brodu na tržištu, ali je ugašena ako se ne varam. Ima dosta kompanija koje daju takve informacije, ali treba biti preplatnik ili kupiti nekakav izvještaj. Možda netko zna za neku besplatnu stranicu, ako uopće postoji…
[/quote]

I mene isto zanima ta informacija. Ako nije neka astronomska cijena ja sam voljan i sudjelovati u trošku pa da jednu osobu pretplatimo koja bi nas izvjestavala o tome kada AP potpiše ugovore? Bez takvih informacija ovo je vrlo rizična špekulacija. Štoviše, da stanoviti IB nije ulupao cca 15 milijuna kuna u zadnjih par mjeseci, ne znam ni dali bi se itko usudio uložiti kunu u nju.

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

Libertas TC za 13250 usd
po iznosu pretpostavljam da se radi o ugovoru na 5-7 mjeseci

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

Interesantno mi je trgovanje sada gledati..naime kad prodes osobno ovaj put prema 3500 pa natrag na 100 pa sad opet natrag prema gore ..nemrem se otet dojmu da je sve u čvrstim rukama i pod jakom kontrolom ..zato samo pamet u glavu i slijedit kontrolora :-)…



Po kojim su iznosima ugvoreni T/C za svaki pojedini brod u floti ove godine i kada istice T/C? Isto tako po kojoj cijeni Atlantska placa bareboat za brodove koje je prodala?

Unatrag nekoliko godina postojala je jedna stanica na kojoj su se dnevno objavljivali novosklopljeni ugovori po pojedinom brodu na tržištu, ali je ugašena ako se ne varam. Ima dosta kompanija koje daju takve informacije, ali treba biti preplatnik ili kupiti nekakav izvještaj. Možda netko zna za neku besplatnu stranicu, ako uopće postoji…
[/quote]

I mene isto zanima ta informacija. Ako nije neka astronomska cijena ja sam voljan i sudjelovati u trošku pa da jednu osobu pretplatimo koja bi nas izvjestavala o tome kada AP potpiše ugovore? Bez takvih informacija ovo je vrlo rizična špekulacija. Štoviše, da stanoviti IB nije ulupao cca 15 milijuna kuna u zadnjih par mjeseci, ne znam ni dali bi se itko usudio uložiti kunu u nju.
[/quote]

pa ima nas, nije sam bio, jest da je glavni 🙂
ako ti netko nudi kupit nešto po 20% realne cijene a hbga zašto ne,, ok nekom to nije 20% jer ima brdo kredita? a drugi kao nemaju? Rizik postoji, kao i kad kupiš novi auto pa ti padne stablo na auto, ili napraviš totalnu jer naletiš na led i slično.
Vi bi dobrano zaradili bez imalo rizika, hehhh, samo je trebalo sačekati oporavak vozarina, koji je došao prije nego sam očekivao kad se kupovalo. A možda opet zarone tko to zna?

Pet brodova sto prevoze ugljen iz Baltika u dugorocnom su najmu kod Rusa, vozarina min.9000, a maximalna 16000, sto znaci da je ATPL uzivala prosle godine vece vozarine za te brodove od spota ali moze dogodine biti znatno manje od spot vozarina. Taj je posao proslih godina, uz prodaju 2 hotela, omogucio da ATPL prezivi dugu i duboku krizu.

New Report

Close