ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


migra
pišeš….."sa poslovanjem +0"… odakle ti to? sa sadašnjim vozarinama je plus 0, ali su ugovori potpisivani na malo duži rok. po meni, ako q3 2017 bude pozitivan uz barem zadržavanje trenutnih vozarina, onda je to to. a do onda, trebat ćemo istrpjeti još dosta minusa. ili….?

“+0”
to je vrijedilo i za druge dionice na marketu
atpl nije još na +0 ali ide u tom smjeru.
postoje uugovori po “starim”,nižim cijenama ali će i vrijediti novi ugovori po višim iako će vozarine padati,tako da sve dođe na svoje kroz neki period
avg vozarine neće bitno odstupati od avg ugovora.
kratkoročno je sve moguće a dugoročno su neizvjesnosti bitno manje.
svatko ima svoj horizont a držim da velike ribe na atpl idu na dugi ako će trebati i tu je njihova velika strateška prednost i izgledni razlog zašto kupuju po mišljenju večine “preskupo”
tako to mora izgledati da bi se zaradilo.
mudrom su dovoljno puta oni i drugi dokazali.
tko se želi “kladiti” na njihov gubitak sretno mu bilo.
tu su još dodatne velike strateške prednosti kao financijska snaga,sinergija,dali slučajna ili namjerna nevažno,…
ciklus brodara je samo još jedan od kotača u nizu a svi znamo kako to sa kotačima ide kroz povijest.
burza je mjesto sa prilikom za veću zaradu ali i povečanim rizikom.
omjer rizik-potencijalna dobit svatko vidi svojim očima drugačije.
neki su bili sretni da su prodali po 1xx a netko je sretan danas što kupuje po 3xx
tu smo da popratimo rasplet meni prije svega interesantniji dugoročni ili može i kratkoročni ako uključuje 4 znamenke.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


Deveen, kratak komentar od tebe i ostalih. Konsolidirani izvjestaj sa podosta upitnika, barem sa moje strane. Uzmite si izvjesce za 2015 godinu:

1) str 27 – prihodi iz dijela pomorstvo 316.858 se ne poklapaju sa tablicom na stranici 5 – prihodi pomorstvo: 317.136
2) str 28 – troskovi osoblja: 117.138 –> to niti su troskovi osoblja pomorskog dijela (116.972) a niti grupe (127.611)
3) str 28 – “operativni troskovi i ostali materijalni troskovi” su 160.412 – to pisem zbog sljedece tocke.
4) str 29 – “ostali troskovi poslovanja” su 124.894 – e sad ako zbrojim troskove iz ove tocke i prethodne i dodjemo do 285.306 sto je 10 milijuna kuna vise od materijalnih rashoda grupe. Gdje su evidentirani rashodi iz ove i prethodne tocke u sazetku na stranici 5? Na toj tablici uopce nema "ostalih troskova poslovanja" pa sam pridodao materijalni.

Nisam racunovodja tako da mi oprostite na potencijalno glupim pitanjima ali zdravog razuma imam i ovo mi se ne slaze.

P.S. Ovo je cisto laicko pitanje, kako financijski rashodi grupe (66,9mln) mogu biti nizi od finanijskih rashoda AP d.d. (104,4)? Di je taj negativni rashod i zasto se onda ne knjizi kao prihod?

Kad gledaš stranicu 5, na poziciji “ukupno grupa” imaš asterisk koji tumači kako konsolidacija uključuje i eliminacije odnosa između poduzeća grupe. Ako se na str. 5 posebno zbrajaju pomorstvo, hotel itd., neće se dobiti zbroj na razini grupe, upravo zbog tih eliminacija. U financijskom izvještaju se te eliminacije razrađuju u detalje po pozicijama pa bi te podatke trebalo uzimati kao točne.

Što se tiče financijskog rashoda, to je ono što smo spominjali ranije vezano uz prodaju brodova, na razini društva provedeno je umanjenje vrijednosti ulaganja u ovisno društvo (financijski rashod – iako bi se dalo raspravljati o tome da li je to fin. rashod), a na razini grupe je to provedeno kroz trošak prodaje materijalne imovine (76 mil).

Ne znam kako jednostavno objasniti konsolidaciju neokme tko nije računovodstveno potkovan, ali princip je da se sve transkacije između društava unutar grupe gledaju kao da se nikad nisu ni dogodile pa se trebaju eliminirati. Npr. ova razlika fin. rashoda: cijela priča se vrti oko prodaje brodova uz gubitak od 76 mil kn koji je knjižen na razini ovisnog društva pa je onda matično društvo ispravilo svoju vrijednost ulaganja u to društvo. Da nije bilo eliminacije, na razini grupe imali bismo praktično dva puta knjižen gubitak, na fin. rashodima, drugi na trošku prodane materijalne imovine.

Naravno da nije to sve tako jednostavno, ali to je načelan princip. Bojim se da nema puno smisla ići zbrajati i tražiti razlike jer u konačnici nemaš konsolidacijske tablice u kojima bi se vidjelo sve.

Buy When There's Blood In The Streets

ovdje cjenovno u skladu sa očekivanjem .kešolovci , pomalo sa ulaskom.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

netko je kupio 1 (jednu) dionicu na 370 kn da fingira rast i navuče još kojeg naivca na kupnju po ovako visokoj cijeni!
pozivam HANFU da provede istragu i kazni kako brokersku kuću koja je omogućila ovaj nalog, tako i kaznu za manipulatora koji je nalog zadao!

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

hehehe ima isto i jedna kupljena po 363 kn/kom


hehehe ima isto i jedna kupljena po 363 kn/kom

ta jedna je bila kupljena samo zato jer je bila skrivena pod lažnim H nalogom tako da su to sasma različite stvari!

p.s. evo još jednom nakon pada cijene na 358 kn netko opet skida jednu dionicu na 365 kn da fingira rast cijene! alo HANFA, hoćete li konačno reagirati!?!?

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

Normalno da je tako kada netko skida sa aska, kada će skidati sa bida onda će biti 358


netko je kupio 1 (jednu) dionicu na 370 kn da fingira rast i navuče još kojeg naivca na kupnju po ovako visokoj cijeni!
pozivam HANFU da provede istragu i kazni kako brokersku kuću koja je omogućila ovaj nalog, tako i kaznu za manipulatora koji je nalog zadao!

radi takvih i sličnih “signala” su mnogi požurili sa prodajom još od razina 1xx pa izgleda ipak da se i ovdje potvrđuje pravilo da večina mora bit i gotovo uvijek i je u zabludi.
onaj tko može “upravljati” stavlja se u glavu onih kojima će upravljati i servira im željenu predođbu.demonstracija za 5 i ovdje.
ribice su danima same uskakale u čamac za ribolov bez mreže,parangala,vrše,udice…
trenutno nešto manje što i nije čudno s obzirom na smanjenje jata.
doći će red i za gore spomenute ribolovne alate.
igre su tek počele,prvi krug eliminacije complete.
kada se pogleda avg kupljena+količina ribolovci imaju razloga za zadovoljstvo.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Zašto ova gospoda koja religiozno propagira podcijenjenost i vrijednost Atlantske ne počisti ask na ovim “primamljivim” razinama?

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

http://www.dryships.com/pages/report.php

Baltic Dry Index (BDI) -8 1232

Hehe, zabavljajte se dečki gledajući jel tko prodao komad il dva…više ni korekcije nisu šta su bile 🙂

fino sam vam napisao, kako je bilo kad je padalo,, da je najpametnije bilo izaći i zaboraviti neko vrijeme na dionicu, nažalost to je bilo jako dugi period,, a ulasci/izlasci su bili uglavnom gađanje, nekad dobro, uglavnom loše, a sad je isto samo kontra..

Al fino su se vozarine digle za dugogodišnje ugovore, nek tako ostane i nema frke od bankrota 🙂 a vi crtajte i dalje 😉

Panamaxi 11.000 $
Supramaxi 9.000 $

Kad je to bilo zadnji put?
A vi čekajte < 350 kn...

New Report

Close