ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@deveen, hvala na odgovoru. Pogledati cu malo konsolidirane rezultate grupe da vidim dal ce mi se matematika poklopit!

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

@ Demizon
Nebih se složio sa vašim mišljenjem za Jdpl…tako onda možete reći za sva tri brodara…
izvući će se sva tri jer sredine nema…ili velika dobit…ili stečaj
A futuresi u usa danas jakooo zeleni…bdi opet up…
Pa tko voli čekati neka čeka

A BALVANA!!! :) :) :)

BDI?


@ Demizon
Nebih se složio sa vašim mišljenjem za Jdpl…tako onda možete reći za sva tri brodara…
izvući će se sva tri jer sredine nema…ili velika dobit…ili stečaj
A futuresi u usa danas jakooo zeleni…bdi opet up…
Pa tko voli čekati neka čeka

***BearG, htjel sam na kulturan način reći da me jdpl ne zanima jer je slična priča kao sa ksst, kupuje se zbog zemljišta, teški gubitnik, država vlasnik,a da nije bilo bi u stečaju… nisam to htio razvlačiti jer ako uđem u brodare, a to ću još razmislit, zanima me ulpl, zato sam pitao dal je netko dubinski proučio FI kao crobiz16 za atpl

Alkoholom protiv droge, kriptovaluta, dionica i kladionica!

http://www.dryships.com/pages/report.php

spre su u plusu dragi moj

A BALVANA!!! :) :) :)

supre u debelom plusu…..futuresi u brutalnom plusu…u čemu je problem..bdi je u minusu zbog capova….a koga briga za capove….i što je ovo trebalo značiti na što je čovjek sve spreman…

A BALVANA!!! :) :) :)

ako zacrvene capovi ili paname i supre,……koga briga za capove…
Kad su zadnji put supre bile blizu 9000 usd po danu a panam 11000 usd

A BALVANA!!! :) :) :)

migra
pišeš…..”sa poslovanjem +0″… odakle ti to? sa sadašnjim vozarinama je plus 0, ali su ugovori potpisivani na malo duži rok. po meni, ako q3 2017 bude pozitivan uz barem zadržavanje trenutnih vozarina, onda je to to. a do onda, trebat ćemo istrpjeti još dosta minusa. ili….?


3
BILBIJA IGOR (85341849685)
104.933 7,52 Osnovni račun + 983 komada u danu (srijeda, 16.11.16.) u kojem je ukupno protrgovano 2.571 komad dionica ATPL.
Prosječna cijena toga dana je 363,58 kn (dakle, IB ukupno cca 357.500,00 kn). Ostali cca 577.250,00 kn.
Gosp. IB je nakon dva dana apstinencije opet ozbiljnije krenuo u shopping…-))

3
BILBIJA IGOR (85341849685)
105.049 7,53 Osnovni račun + 116 komada u danu (četvrtak, 17.11.16.) u kojem je ukupno protrgovano 729 komada dionica ATPL.
Prosječna cijena toga dana je 368,39 kn (dakle, IB ukupno cca 42.700,00 kn). Ostali cca 225.850,00 kn.

Deveen, kratak komentar od tebe i ostalih. Konsolidirani izvjestaj sa podosta upitnika, barem sa moje strane. Uzmite si izvjesce za 2015 godinu:

1) str 27 – prihodi iz dijela pomorstvo 316.858 se ne poklapaju sa tablicom na stranici 5 – prihodi pomorstvo: 317.136
2) str 28 – troskovi osoblja: 117.138 –> to niti su troskovi osoblja pomorskog dijela (116.972) a niti grupe (127.611)
3) str 28 – “operativni troskovi i ostali materijalni troskovi” su 160.412 – to pisem zbog sljedece tocke.
4) str 29 – “ostali troskovi poslovanja” su 124.894 – e sad ako zbrojim troskove iz ove tocke i prethodne i dodjemo do 285.306 sto je 10 milijuna kuna vise od materijalnih rashoda grupe. Gdje su evidentirani rashodi iz ove i prethodne tocke u sazetku na stranici 5? Na toj tablici uopce nema “ostalih troskova poslovanja” pa sam pridodao materijalni.

Nisam racunovodja tako da mi oprostite na potencijalno glupim pitanjima ali zdravog razuma imam i ovo mi se ne slaze.

P.S. Ovo je cisto laicko pitanje, kako financijski rashodi grupe (66,9mln) mogu biti nizi od finanijskih rashoda AP d.d. (104,4)? Di je taj negativni rashod i zasto se onda ne knjizi kao prihod?

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

Drys minus 22 %. Ovo teško da će se više moći ignorirati. Ajde da vidimo sada gospodina IB!

New Report

Close