ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Još uvijek se da održavati na ovim visinama ali iskrcat teško……..

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


Za one koji još ne znaju a čini mi se da je to većina,
Kina do proljeća vratila politiku 330 radnih dana umjesto dosadašnjih 276 za rudnike ugljena.
Ta vijest je jučer dominirala kao i ovo:
http://fairplay.ihs.com/commerce/article/4278056/chinese-housing-market-curbs-could-weigh-bulker-rates

a da se ne zaboravi i ovo.

http://www.newsmen.in/news-item/india-to-stop-coal-import-for-power-sector-by-next-31-march-union-coal-secretary-says-in-kolkata/

Panamax

A busy week too for panamaxes with rates sharply up in nearly all areas. The Atlantic remained particularly strong, especially northwest Europe where tonnage remained very limited. A 76,000 tonner fixed from Ijmuiden 26-30 November for a Murmansk/Jorf Lasfar run at $17,500 daily while a post panamax open Hamburg fixed for a minimum of 70 days trading in the Atlantic at $16,000 daily.

Carvel early this week booked in a 74,000 tonner open Montoir 27 November for two to three laden legs and relet the vessel today at $13,000 daily with worldwide redelivery. A 1997 built 72,000 tonner open east coast South America fixed for a trip to the Continent at a strong $14,000 daily plus a $120,000 bonus. Charterers too have been talking vessels basis Cape of Good Hope delivery for trips from the US Gulf to the East while a kamsarmax achieved $10,000 daily for retroactive delivery Krishnapatnam 5 November for a trip via east coast South America to the East at $10,000 daily.

In the East, rates too made gains with a 2010 built kamsarmax open in South Korea 20-26 November fixed for a NoPac round at $10,000 daily. Increased Indonesian and Australian cargoes lent support to the market. A 79,000 tonner open Taiwan fixed and failed for an Indonesian round voyage at $11,000 daily.

Many owners were keen for period cover especially taking them over an uncertain first quarter with rates for standard panamaxes in the East hovering around the low-mid $8,000s for the short duration and similar numbers for a year. The spot market strength in the Atlantic saw charterers having to concede period with a short period on a 74,000 tonner allegedly done at $13,000 daily.

Supramax/Handysize

Ultramax/Supramax

There were improving rates from both the Atlantic and Pacific this week and the gains were maintained until the end of the week.

Trips from the US Gulf were done at strong rates throughout the week. A prompt 53,000 dwt 2006 built open in the Gulf was booked for pet coke to India-Japan range at $15,500 daily. A Tess 58 was covered from the US Gulf to China at $16,500 daily. The market was later fixing close to $20,000 a day with the same delivery for a trip to the Mediterranean. A 61,000 dwt 2013 built and a 56,000 dwt 2010 built both open Canakkale were fixed at $9,200 daily and $14,250 daily towards the Continent and the Far East respectively.

In the East, brokers saw a tight tonnage list for end November laycan in Southeast Asia. However there were still a handful of vessels open further in north of CJK. For a typical coal run via Indonesia, rates climbed to $9,000 daily on an ultramax basis Singapore to China and low $8,000s daily basis south China to India. For NoPac round voyages a rate in the mid $6,000s per day was reported on a 56,000 dwt 2011 built with north China delivery and Southeast Asia redelivery. Two Dolphin 57 types were covered for steel trips at $5,250 daily with Rizhao and Zhoushan delivery also to Southeast Asia.

On the period front, two ultramax were booked both for ten to fourteen months at $7,150 daily with delivery in India and Singapore respectively. A 57,000 dwt 2012 built open in Mexico was fixed at mid $7,000s with Atlantic redelivery. A 61,000 dwt 2014 built was taken for two to four months at $6,750 daily basis north China delivery.
http://thebalticbriefing.com/2016/11/18/bulk-report-week-46-2/

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.




3
BILBIJA IGOR (85341849685)
103.639 7,43 Osnovni račun + 154 komada u danu (četvrtak, 10.11.16.) u kojem je ukupno protrgovano 2.043 komada dionica ATPL.
Prosječna cijena toga dana je 320,72 kn (dakle, IB ukupno cca 50.000,00 kn). Ostali cca 605.500,00 kn.
Kaj nam ovo govori? Čini se da IB kupuje najmanje….svakim danom sve je više i više kupaca….

3
BILBIJA IGOR (85341849685)
103.950 7,45 Osnovni račun + 311 komada u danu (petak, 11.11.16.) u kojem je ukupno protrgovano 2.358 komada dionica ATPL.
Prosječna cijena toga dana je 342,26 kn (dakle, IB ukupno cca 106.500,00 kn). Ostali cca 700.500,00 kn.
Definitivno je vidljivo da IB više nije dominantan kupac ovdje….Pojavili su se neki novi klinci koji primjećuju da je "vrag odnio šalu"…
[/quote]
3
BILBIJA IGOR (85341849685)
103.950 7,45 Osnovni račun + 0 komada u danu (ponedjeljak, 14.11.16.) u kojem je ukupno protrgovano 3.081 komada dionica ATPL.
Prosječna cijena toga dana je 360,44 kn. Ukupni promet: 1.110.513,50 kn.
Zanimljivo…:-)))
[/quote]
3
BILBIJA IGOR (85341849685)
104.933 7,52 Osnovni račun + 983 komada u danu (srijeda, 16.11.16.) u kojem je ukupno protrgovano 2.571 komad dionica ATPL.
Prosječna cijena toga dana je 363,58 kn (dakle, IB ukupno cca 357.500,00 kn). Ostali cca 577.250,00 kn.
Gosp. IB je nakon dva dana apstinencije opet ozbiljnije krenuo u shopping…-))



Bolje ti je pratiti Igora na skdd, nemreš fulat. Btw zna li itko koliko ATPL ima trenutno dioničara?

Evo Sokrate, samo za tebe 8133.
[/quote]
Pa od koga Igor kupuje dionice? Morati će krenuti u ozbiljnu ofenzivu ako želi kapitalizirati dosad uloženo. Kome će prodat što je dosad kupio? Nema tu iteresa a i strah je prevelik bez obzira na rast BDI-a. Imaš li podatak koliko ih je bilo u vrijeme njegove pojave u prvih deset?

Kolega Sokrat, pa kao što možete primjetiti, IB još kupuje. Ušao je unatrag par mjeseci sa cca 15 miliona kuna. Zar doista mislite da već razmišlja o prodaji. Pa nije to trejd. Čovjek ulaze milione kuna i vjerujte da ne ulazi danas da bi sutra već prodavao….a ne vjerujem da nema u perspektivi izlaznu strategiju kakvu ima i na RIVP-u.

A svašta, ekipa se brine kome će prodat, pa otimat će se ekipa za koju godinu za par puta veću cijenu,, neki i ovdje su pisali da će ući kad bude pozitivino poslovanje da im nije bitna cijena.
Pa eto kad im nije bitna cijena, onda im je svejedno jel 100, 1.000 ili koliko prodavači tada budu tražili 🙂
nekad si mogao bez problema prodat i po +3k, tko zna šta nosi budućnost

Mannu,
ono je dobar članak. Ima i na BIMCO dobrih članaka za nepretplatnike, i svi se svode više manje na ovo:
– oporavak do ovog trenutka najviše uvjetovan porastom potražnje, koji je ograničen, iz više razloga,
– manjim dijelom prirodnim porastom utilizacija (veći demolition, manji order book),
– u zadnja dva mjeseca je naglo opao demolition, što je zabrinjavajuće za oporavak,
https://www.bimco.org/News/Market_Analysis/2016/1031-Update-on-road-to-recovery
– order book trenutno ne raste, i vjerovatno niti neće značajno, možda još malo padne, jer kad tržište krene nabolje ipak je prva odluka brodovlasnika stati s demolitionom da iscijediš staro gvožđe još malo pa tek onda naručuješ novo,
– što će biti u narednih mjesec dva is anyone’s guess, ali gotovo sigurno ide pad krajem 01/2017 zbog kineske NG.
Dugoročni oporavak je gotovo siguran jer su brodari iscijeđeni dugovima i čak bi bilo dobro da BDI sad malo zastane i povuče se, jer bi onda demolition eksplodirao.
Ali za malog investitora, s perspektivom od par mjeseci unaprijed ovo je vjerovatno rocky ride.
Još se nećkam. Nisam uletavao na 100 i nešto jer nisam niti pratio to komatozno stanje.
Sad mi graf rasta naprosto izgleda kao da treba malo hlađenje. Ne drukam, samo promatram.
Nitko neće prodati po bidu zbog mene.
Nadam se uspjehu dionice i sektora, a o ulasku / izlasku svatko neka sam odlučuje.
P.S.
Gospodin IB je sigurno pametan i imućan čovjek, vjerovatno zna što radi.
Ali isto tako je i g. BN uletio u ĐĐ pa vidi gdje ga je to dovelo.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Itko od vas ima pristup dnevnim “Time Charter Fixture” izvještajima? Na webu a ni u izvještajima Atlantske ne objavljuju prihode po brodu. Moj research po internetu nije urodio plodom pa pitam ako imate kakve korisne linkove. Hvala

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.



@kolega migra , ja sam vec u redu za shopping i postavljam se 20-30 % cjenovno niže, pa ako me poklopi. za novi skok pocetkom 2017; to je za mene prekasno,ocekujem rast dionice opet vrlo skoro nakon što se dogodi korektivni pad ,kao što sam vec pisao .

To ti se nece dogoditi baš zato što previše ljudi razmišlja na taj nacin a medu njima su i pojedinci s malo vecim kapitalom koji ispod 350 dokazano kupuju žestoko. To je uvijek bio slucaj s ovom dionicom i iz tog razloga stalno ce biti barem 50% iznad konkurencije.
[/quote]
gdje velike ribe kolo vode za male nema kruha,mogu samo završiti kao tuđi,doručak,ručak večera…
osim što sam se na vlastitoj koži još prije10g uvjerio da je trejd dugoročno manja zarada to se je i ovdje potvrdilo.
sretan sam da trejd postoji jer nama dugoročnim omogućuje kvalitetniji izlazak kad za to dode vrijeme.
svaka je kuna tako zarađena više nego zaslužena a ja bi i na manju zaradu pristao da ne moram trejdati.
isprobao trejd na vl koži,neprocjenjivo,svakom bi preporučio da proba.
neki su iznadprosječno usješni
čestitam,moj naklon
nažalost zakon prirode kaže da je to rezervirano samo za nekolicinu
najveće znalce,najmudrije,najspretnije,najsretnije…

vidim da se neki zamaraju kome će velike ribe prodati dionice?
nebi li bilo mudrije brinuti svoje brige nego brige B I,D Š i sličnih??
oni su se za sebe pobrinuli ne brinuvši vaše brige.
oni već sada i na atpl imaju slatke muke a oni koji su prerano prodali i koji nisu niti neće kupiti teško da će imati slatke muke na ovoj dionici,istina ima i drugih možda i boljih a vrijeme će pokazati ali očekujem atpl kao jednog od predvodnika tržišta.
tako je bilo od 2004-2007 pa i ova 2016 jako sliči po svemu na 2004.
nije garancija ničega naravno,postoje i rizici manje ili više realni a
može i tsunami od 50 m,mogu vanzemaljci,može 3. sv. rat,može i asteroid i smak svita…

TBF
Ma vidi vraga, baš kako su javili sinoć na vijestima, sunce je jutros izgubilo sjaj
Stvarno bliži nam se kraj, moram priznat čudan osjećaj
Kažu.. Jučer iznenada su se otvorila vrata nepoznate dimenzije negdje pored Marsa
Iz njih je izletija ogroman asteroid i sad juri prema Zemlji, kažu nema nam spasa…

….Uberi ovo, ha vijest iz Londona, neki je tip na kladionici dobija masu miliona
A pet funti je stavija na smak svita baš na današnji dan, čist zgoditak….

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Ako netko ima vremena, molio bih da mi pojasni sljedece detalje:

Izvjestaj Atlantska Plovidba d.d. (I-XII 2015)
2. str. 5 – “Hotel Lapad je zahvaljujući još jednoj uspješnoj sezoni ostvario prihode u iznosu od 33,8 milijuna”
3. str. 11 [izvuceno iz tablice] – poslovni prihodi 274 milijuna kuna, financijski prihodi 10,8 milijuna kuna, ukupni prihodi 285 milijuna kuna, ukupni rashodi 506,9 milijuna kuna, dobit prije (i nakon oporezivanja) -221,8 milijuna kuna

Izvjestaj Grupa Atlantska Plovidba (I-XII 2015)
1. str. 5 [izvuceno iz tablice] – Hotel Lapad 32,45 milijuna kuna prihoda [TOCKA 2, PRVI IZVJESTAJ – 33,8 milijuna kuna ?!?!]
2. str. 5 [tablica] -Pise “pomorstvo” ostvarilo 317 milijuna kuna poslovnih prihoda a u gornjem izvjestaju cijela Atlantska Plovidba d.d. ostvarila 274 milijuna kuna poslovnih prihoda. Isto tako, poslovni rashodi u ovom izvjestaju 486 milijuna kuna a Atlantska Plovidba d.d. ostvarila 506,7 milijuna kuna poslovnih rashoda.

PITANJA:
1. Greska vezano uz prihode Lapada?
2. Zašto se u izvještaju Atlantske Plovidbe d.d. komentiraju rezultati Grupe Atlantska Plovidba?
3. Koji dio poslovanja Atlantske plovidbe d.d. (PRVI IZVJESTAJ) je obuhvacen u izvjestaju Grupe (DRUGI IZVJESTAJ) pod pomorstvo jer ocito je u izvjestaju Grupe pod “pomorstvo” nesto dodano sto meni fali?

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

Sve me ovo jako podjeca na 2004, no tad smo mi mali igraci dobro omastili brk, ovaj put veliki igraci ce pametnije, stoga je i cijena dionice tu gdje je, inace bi na vozarinama za panamaxe od 11.000 bila makar 25% visa. Oprez, valja spavati sa jednim okom otvorenim i ne prodavati jeftino 🙂

New Report

Close