ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 22.09.2024. u 21:35
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,05
45.458
946
47,60
48,80
-2,06%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


maratonče, a zašto bilbija kupuje? po koliko je ušao sa glavninom? diže li cijenu do tih visina pa da izađe ili što? pojasni. nisam pratio, osim što vidim da raste već 2 mjeseca.

vrlo rijetki su slučajevi da netko kupuje sa namjerom da ne proda jednog dana.
ono što sve nas kopka pa i vas je na koliko će prodavati?
1. rast je tek započeo(oporavak svjetskog tržišta vozarina)
pa je pomalo smiješno pričati već o izlasku barem ozbiljnih ulagača kakav je B I.
za burek,platit režije,novi auto…. će sigurno imati i bez da mora prije toga prodati dionice atpl.
2.prilično sam uvjeren da to neće biti ispod 4 znamenke jer
ako proučite njegovo dosadašnju strategiju lako ćete u to povjerovati
3.još nisu pesimisti,skeptičari ,depresivci počeli kupovati pa nas iskustvo,povijest uči da
se sa točkom izlaska netreba niti zamarati.
4.netreba se previše sa B I zamarati,opterečivati jer on više nije dominantni kupac u nekoj budućnosti će se pojaviti i neki drugi,novi igrači.
on nas je samo malo i na atpl podučio,podsjetio da se netreba bojati kupovati dionice koje se trže 0,2-0,3 Bv.
kratka pamet je učinala da i oni koji su to prije >10 godina naučili da su to zaboravili.
pa sada svi zajedno ponavljamo,utvrđujemo gradivo.natrag u đačke klupe.
neprocjenjivo.
gdje ,kako i na čemu bi se moglo ovako zarađivati da nema kratke pameti?
neki to naplate više neki manje a oni koji ne sami su si tako izabrali.
treba li koga žaliti?

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Dosta je veliki spread između aska i bida….
Nema neke prevelike želje da se lupa po bidu ispod 360 kn, ali vidim da ne postoji baš i neka želja (trenutno) da se lupa i po asku iznad 370 kn…
Čekamo rasplet događanja…:-))


Super je taj rast, ali cijena od 100 USD koja je bila 2007. godine i koja je raznim dokapitalizacijama povećana na nevjerojatnih 3.000 USD.

73/3000 = 2,43%

Znači, trenutna cijena DRYS je na 2,43% od svog ATH. Čisto za informaciju.
Da ne bi bilo zabune meni je super da se tržište kreće prema gore, ali te usporedbe treba malo jasnije pisati.

a toliko je bilo splita od tih godina da samo gledati graf nema smisla

Capeovi u plusu 1200 na 17 499

Izgleda da se rast nastavlja, pa vi prosipajte po bidu


Capeovi u plusu 1200 na 17 499

Izgleda da se rast nastavlja, pa vi prosipajte po bidu

Imaš link

@dom
Pa kaj sumnjaš ili u čemu je problem…
Vozarine brutalno ratsu…..mene više zanima koliko su Panamaxi…

Kupnja baš i ne izgleda najbolje, šteta što se poklopilo sa jačim padom burzovnih indeksa USA i EU. IB apstinira, pa ću i ja mirovat do daljnjeg, malo su me razočarali i lažni H nalozi na kupnji.

@dom

imam, imaš ti

bdi +5.6% 1145

pnmx +8.7% 10075
supre +1.2% 7548
cape +7.7%
jučer bcti +3.3%

Ovo je ludo, brutalno….

Eto i ovaj link

http://www.dryships.com/pages/report.php

Što uopće reći kaj već nismo rekli….brutala..

Na vozarinama od 10.000 $ ATPL pokriva sve svoje troškove….

Brutala je DRYS na 113,55 USD u pre-marketu.
Naraslo 30 x u 3-4 dana. Jooooj, još sam si mislio prebaciti dolare u USA, ali opet, firma pred stečajem, dogovara se vjerovnicima, strava. Nije to za moj želudac.
Drago mi je za ATPL, mada nisam unutra već odavno. Ne mogu, ne mogu brate…

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close