ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 05:52
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,05
45.458
946
47,60
48,80
-2,06%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Imaju nekave Ostale financijske prhode od 47 mil kn.
Bez njih bi gubitak bio kao i prošle godine, preko 70 mil.kn.

Poslovni prihodi u ovom zadnjem tromjesečju su čak 10 mil kn manji.



Spalili su dodatnih 35 milijuna kuna u prvih 9. mjeseci…

Slabo čitaš…..porast prihoda preko 30 % ! porastom vozarina u ovom kvartalu…nije tesko zakljucit kako bu zavrsila godina 🙂 ..
[/quote]

Porast prihoda?

Ja mislim da ti gledaš pogrešno izvješće, prihodi su nastavili padati. I to prihodi od prodaje sa 105 na 71 milijun kuna u posljednjem kvartalu.

Ne znam kako netko može ovakvo izvješčće proglasiti odličnim, poslovni prihodi u tromjesečju su 10 mil.manji nego prošle godine, a ne veći.




Spalili su dodatnih 35 milijuna kuna u prvih 9. mjeseci…

Slabo čitaš…..porast prihoda preko 30 % ! porastom vozarina u ovom kvartalu…nije tesko zakljucit kako bu zavrsila godina 🙂 ..
[/quote]

Porast prihoda?

Ja mislim da ti gledaš pogrešno izvješće, prihodi su nastavili padati. I to prihodi od prodaje sa 105 na 71 milijun kuna u posljednjem kvartalu.
[/quote]

meni stvarno nije jasno da nakon ovakvog izvještaja ljudi kupuju ovu dionicu (rast preko 7% danas).

nemojte misliti da sam nešto jalan ili slično, dapače, drago mi je da dionice rastu, sve redom i bez iznimke.

osobno sam nekoliko puta isticao atpl kao najbolju kupnju, na 170-180 kn ali danas..





Spalili su dodatnih 35 milijuna kuna u prvih 9. mjeseci…

Slabo čitaš…..porast prihoda preko 30 % ! porastom vozarina u ovom kvartalu…nije tesko zakljucit kako bu zavrsila godina 🙂 ..
[/quote]

Porast prihoda?

Ja mislim da ti gledaš pogrešno izvješće, prihodi su nastavili padati. I to prihodi od prodaje sa 105 na 71 milijun kuna u posljednjem kvartalu.
[/quote]

meni stvarno nije jasno da nakon ovakvog izvještaja ljudi kupuju ovu dionicu (rast preko 7% danas).

nemojte misliti da sam nešto jalan ili slično, dapače, drago mi je da dionice rastu, sve redom i bez iznimke.

osobno sam nekoliko puta isticao atpl kao najbolju kupnju, na 170-180 kn ali danas..
[/quote]

Znači prodao si pa žališ. Nisi saznao ono što je očito Bilbija na vrijeme spoznao, tržište je uvijek u pravu, ima jakih razloga zašto dionica raste 😉 BTW, kupuje se budućnost, prošlost baci u smeće.

Kretanje BDI-a će determinirat kretanje cijene ove dionice…u petak smo svjedočili velikom zaokretu…
Čekamo Mannu-a oko 14 sati…:-))

Atlantska plovidba povećala prihode i smanjila gubitak Autor/izvor: SEEbiz
Datum objave: 31.10.2016. – 11:46:40
ZAGREB – Atlantska plovidba u prvih je devet ovogodišnjih mjeseci ostvarila 10 posto veće ukupne prihode u odnosu na isto razdoblje lani, u visini od 306 milijuna kuna, te gubitak od 35,67 milijuna kuna, pokazuje konsolidirano nerevidirano financijsko izvješće. Ukupni prihodi te brodarske kompanije u prvih su devet ovogodišnjih mjeseci porasli 9,55 posto u odnosu na isto lanjsko razdoblje, dosegnuvši 306,08 milijuna kuna.
Istodobno, ukupni rashodi smanjeni su 10,2 posto, na 341,75 milijuna kuna. Kompanija je na kraju rujna imala gubitak pripisan imateljima kapitala matice od 35,67 milijuna kuna. U prvih devet mjeseci lani gubitak je iznosio 101,17 milijuna kuna.
Gubitak grupe gotovo u cijelosti se odnosi na pomorstvo (nakon eliminacija) i u okvirima je planiranoga, navode iz dubrovačke kompanije.
Atlantska plovidba raspolagala je flotom od 17 brodova prosječne starosti 8,7 godina, ukupne nosivosti 1,022,622 DWT. Krajem rujna zapošljavala je 239 radnika.

35 mil. Kn gubitak,, cca 25 kn po dionici 🙂

Zna nas kupac sta je kupovao zadnju godinu, i sta ce biti za koju godinu,,, nema bezveze toliku imovinu,,,
decki propustili ste zaradu, kako se kaze prosla baka sa kolacima, ajd mozda uhvatite nesto po ovim cijenama +\- 10-20%

bdi +2.8% 857
cape +11.6%
Ovdje izvješće ukupno znatno bolje od očekivanja, prihodi unutar očekivanja dok su rashodi značajno srezani. Vjerojatno zbog dogovora s bankama i odgode plaćanja obveza. Najvažnija stavka, gotovina, dobro se drži.

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

Baltic Dry Index (BDI) +23 857 :-))))

Čekaj, polako…. ima dana. Pitanje je kako ce se situacija razvijati u sljedećih nekoliko mjeseci, a ne danas.

Vidjelo se danas da je bid uglavnom farsa. Mozda ce netko ispasti najvidovitiji investitor, al zasad jos nema onog sto se očito očekuje. A to je ozbiljan i održiv rast indeksa.

Očito je da ATPL provodi oštar program ušteda (vidi se po troškovima radne snage), al ni to nije dovoljno da se očito višegodišnja erozija poslovnih rezultata ne nastavi. Ne znam… meni to izgleda ne bas sjajno. Kapital je maltene izbrisan, onaj trzisni (NAV), a dugovi prema bankama premašuju 1,1 mlrd. kuna.

Ne znam bas da brodovi (vrijednost flote) to značajnije pokrivaju.

Kako god, ne bi bilo loše da netko obavijesti nadležnog za dostavu podataka da im je str. 5 konsolidiranog izvješća u pdf formatu pogrešna jer su u njoj naveli podatke za prvih 6 mjeseci. Očito to tamo nitko ne kontrolira… osim ako su to učinili namjerno. Sto me ruku na srce, obzirom na težinu situacije, i ne bi iznenadilo.

firma u debelom minusu a dionica skocila 200 % ima tu posla za dorh i sou i to u 3 smjene

New Report

Close