ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 13:36
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,44
22.477
464
48,30
48,80
-0,82%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Ne znam što bih rekao. Držao sam ovu dionicu kad je bilo 300-400 kn, očekivao neki oporavak, a na kraju skratio gubitak i dobro se izvukao. Par godina kasnije vrijednost firme je prepolovljena, gubici još veći, BDI koma, a dionica fantastično raste. Ne znam što reći. Čovjek valjda zna što radi.

Odlično rečeno, ili ima kuglu ili igra rulet, trećeg jednostavno nema.



Ako je I.B. planirao imati okruglo 90.000 kom koliko je sada skupio, bit će svega.

Kolega, moram vas razočarati…

3
BILBIJA IGOR (85341849685)
92.202 6,61 Osnovni račun + 2.202 komada u danu u kojem je ukupno protrgovano 3.967 komada dionica ATPL-a.
[/quote]

3
BILBIJA IGOR (85341849685)
93.711 6,72 Osnovni račun + 1509 komada u danu u kojem je ukupno protrgovano 2.464 komada dionica ATPL.

A vi maštajte da će to ponovo pasti…

Ako BCI ne okrene smjer nece biti dobro kratkorocno, no dugorocno ovo mora up 🙂


Danas sam HANFI poslao dopis, čisto da čujem njihovo mišljenje glede ovg zanimljivog trgovanja na ATPL.

mogao si usput i recimo za dlkv, da vide zašto fondovi toliko prodaju i kome 🙂 i zašto su kupovali po 240 i to sugerirali da je super kupnja 🙂

pa lik ima još 50m. kn u rivp,, i vi sad kemijate zašto kupuje nešto drugo svojim kapitalom??
pa pitajte ga, sad teorije zavjere šta niste stigli kupiti, a on skužio da je bolja prilika nego tamo di je bio za sljedećih 5-10 godina


Danas sam HANFI poslao dopis, čisto da čujem njihovo mišljenje glede ovg zanimljivog trgovanja na ATPL.

odlično ….šteta kaj ne šaljete dopis Hanfi i pitate ih zakaj je i kak , pala sa 3800 na 100 kuna ..baš mi je to zanimljivo

Ne mogu reći kako mi je mrsko što sam u plusu sa ATPL, ali me je g. Bilbija, ili tko već stoji iza ove igre na burzi, izbacio sa tajmlajna koji sam isplanirao još preklani. Iskreno, ništa mi nije jasno, ali kontam dvije mogućnosti. A) Bilbija i drugovi ne znaju šta će sa slobodnim kapitalom pa su odlučili preuzeti ATPL (Bilbija ima preko 5% dionica ATPL). B) Pojavili su se neki novi igrači iz vani koji isto ne znaju šta će s kapitalom, SPX,DAX…itd. pomalo stagniraju, a njima se čini da je vrijeme za razvalit male lokalne burze, napuhat balon i onda pobjeć. Trećeg se ne mogu sjetit, a pri BDI-ju od 830, ATPL ne bi smjela bit na više od 220 kn, pogotovo ako se unaprijed može predvidjeti pauza u brodarenju sa Kinezima,kao i revizija ugovora, odma iza Nove Godine.

Od male manjine, koji su se usudili kupovati po 100, velika vecina takvih, je prodalo od 180 do 230, nitko nije ocekivao ovakav rast od 200% u mjesec dana, ali to je atpl, moja omiljena dionica, kako je padala tako je i rasla brzinom svjetlosti, zato je ovdje mali broj dionicara na nuli ili dobitku, jedino pravi vjernici i sretnici

Svatko normalan je vidio da ovdje BDI ne igra ulogu u ovom momentu, tko nije kupio može mu jedino biti krivo.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

China’s iron ore demand to lift capesize freight rates
Tuesday 25 October 2016, 07:18
CHINA’S seaborne iron ore imports look set to rise and give capesize freight rates a boost amid closures of domestic mines, analysts said.The rise in imports this year has already led to some early signs of a general upturn in the dry bulk market. Apart from reduced domestic supply due to…
http://www.lloydslistintelligence.com/llint/index.htm

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

https://www.metalbulletin.com/Article/3595656/Exchange-news-and-prices/Chinas-iron-ore-output-down-7-in-September.html

China’s iron ore output down 7% in September

China’s domestic iron ore production contracted further in September, while imports of the steelmaking raw material rose to a year-to-date high.

The country’s run-of-mine (ROM) iron ore output totalled 118.93 million tonnes last month, down 6.9% on the year, according to the latest data from the National Bureau of Statistics..

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

Kako se ono kaže: “Hvala i doviđenja!” 🙂

S obzirom na prosjek moga ulaska, 85 % u 10 mjeseci mi se čini sasvim ok.
Imam još ATPL-a kupljenog ove godine kojeg još ne namjeravam dati.
Nek to ostane da budem čist što se poreza tiče.
A i vjerujem da će cijena biti i bolja.
Čvrstog kupca imate.
Pomorska trgovina u svijetu, koliko god nas uvjeravali da je Kina u krizi, nikada u povijesti čovječanstva nije bila veća. Doduše i konkurencija nije nikada bila jača. Ali dubrovčani su upravo kao pomorci i diplomati stvorili bogatu Dubrovačku Republiku, tako da za njih nemam straha.

Sretno!

La vita e bella!

mislim da nitko i od nas koji su unutra nije očekivao ovakav rast, al sve i da prodaju sve brodove i vrate kredite, svima bi ostalo više nego šta je sadašnja cijena,, u biti nije bilo nikakve logike da cijena padne na razine na kojima je bila, a netko je to genijalno iskoristio,, svaka čast majstoru, nije čudo šta ima toliku imovinu pod upravljanjem

New Report

Close