ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 04:32
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,60
535
11
48,70
49,40
0,21%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Možda ima, al ovaj rast cijene sigurno nije fundamentalno temeljen i nema uporišta u trenutnom kretanju vozarina. Jel da ima, rasle bi sve brodarske dionice, a pogled na inozemne, najrazvijenije burze, jasno pokazuje da ne rastu. Ovo je mala bara i lako je zamutiti vodu sa jednim ili dva veća igrača i hrpom sitnih pratitetlja trenda.

napisao sam da uljanik plovidba stagnira a ap raste sto nema nikakve osnove,cudi me da postoje likovi koji opravdavaju pumpanje dionica iz ne znam kojeg razloga sto svakako nije dobro osim mesetarima koji ce vjerovatno pokupiti maslo.cijena dionica ap od samog pocetka nema veze sa brodarskim trzistem ali ima veze sa upravom koja je na mala vrata stekla pristojnu gomilu dionica a vecina nije niti placena vec je dobivena menađerskim ugovorom za “dobro poslovanje”.one prve su im donijeli torbari koje su otkupili od malih dionicara koji nisu imali za kruh.



Ako kupuje ne znam zašto, budući da su brodari vani i 10-ak puta jeftiniji od trenutne cijene ATPL.
Ovo je vjerojatno nekakva druga igra.

Čemu očaj kolega?
[/quote]

Nema očaja.
Samo komentiram da je suludo kupovati neku dionicu toliko skuplje kad ima pumo povoljnijih prilika plus što se time diverzificira portfelj.
Vidim da nitko nema nikakvih razmišljanja zašto kupuje i to po ovako visokim cijenama, svima je glavno da cijena raste.
Moglo bi se stanje usporediti s 2007. kod nas s dionicama i s nekretninskim balonom u SAD-u, te nedavnim dioničkim balonom u Kini, ne pitaj zašto raste, glavno da raste.
A znamo kako svaki balon završi jer od svih brodara u svijetu jedino je ATPL ovako porasla i trži se na nekoliko puta većim multiplikatorima od svih drugih svjetskih brodara.
Kao što netko prije reče, jedino ako su pronašli naftu na dnu svojih brodova.
Ali još jednom uistinu moram čestitati kupcu(ima), da imaju …., imaju!

Zaboravih nabrojati i “Švicarac” koji je i nakon toliko godina uvijek aktualan, kad se uzimao kredit onda je svima bio dobar, a sad su dužnicima svi drugi krivi kad je bilo došlo do toga do čega je došlo, a neće još dugo a ni bezbolno proći.
Zato uvijek oprezno i pametno.

IB kupio još 2.570 komada dionica i sad ima okruglo 90.000 komada. U tom danu je na ZSE protrgovano 5.172 komada dionica ATPL.

dobro, a po koliko je taj biblija kupovao ove velike količine koje ima otprije? to bi moglo dati odgovor zašto sada kupuje…nevjerojatno je da i dalje neki tvrde da je ovo bull market, a evidentno je da sada tog čovjeka prati većina. riviera pada već par dana, kako prodaje on, tako prodaje i ekipa koji onda za njim ulaze u ATPL..tako smo mala i nelikvidna burza da je to očajno. pa tko bi tu ostavio novce dulje od 5-6 dana? nitko normalan.

...povijest se ponavlja...

Pa zna se zašto se kupuje i šta se kupuje,, šta ste zaboravili kakva je to firma bila i ostala, sad svima ne cvjetaju ruže, al ako budete čekali pozitivvna izvješća i poslovanje… sretno.
Niste bili u školi kad se učilo kupi na lošem izvještaju i kad je svi zaobilaze, a prodaj na dobrom i kad bi je svi željeli ;). Budući da je još svi ne žele, znači ima fore još 🙂 Logika je da nema logike, sad je kasno tući se po glavi. Meni nije bilo nikakve logike da padne ispod 300-400 kn, al eto srećom je inače nikad nebi imao prilike je pokupit na 120-130 razinama

je li ovo počela hladnjača ?

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Ako je I.B. planirao imati okruglo 90.000 kom koliko je sada skupio, bit će svega.

Slabo je to…trebat ce vise dionica pobacat po bidu za neku ozbiljniju korekciju…..


Ako je I.B. planirao imati okruglo 90.000 kom koliko je sada skupio, bit će svega.

a ako nije 🙂 ja sam to mislio na 70k kad je skupio i cijena odletila na 180…
ovdje su ostali samo ozbiljniji ulagači,, špekulanti su izuveni iz cipela nabrzaka, neznaju dali da kupe, a prodati nemaju šta jer nisu ni stigli niš posebno kupit

pnmx +1.1% 7324
super +1.3% 7320

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

Ova dionica ima odličan odnos s ineksima vozarina:
Dok je BDI rastao a BSI stajao na mjestu bilo je glavno da raste BDI, kad je BDI padao a BSI rastao bilo je to opet dobro za dionicu, ako i BDI i BSI padnu, to će naravno opet biti poticajno za dionicu.

New Report

Close