ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 23:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,60
535
11
48,70
49,40
0,21%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ako kupuje ne znam zašto, budući da su brodari vani i 10-ak puta jeftiniji od trenutne cijene ATPL.
Ovo je vjerojatno nekakva druga igra.

Nebitno, bitno je da sam ja svaki dan bogatiji za nekoliko tisuća kuna.
A taj netko tko kupuje, valjda ima ikakvog pojma o tome zašto to radi. Vjerojatno više nego svi mi zajedno na ovom forumu.

Možda ima, al ovaj rast cijene sigurno nije fundamentalno temeljen i nema uporišta u trenutnom kretanju vozarina. Jel da ima, rasle bi sve brodarske dionice, a pogled na inozemne, najrazvijenije burze, jasno pokazuje da ne rastu. Ovo je mala bara i lako je zamutiti vodu sa jednim ili dva veća igrača i hrpom sitnih pratitetlja trenda.

To je jedina firma koja posluje s minusom iz kvartala u kvartal, a cijena dionice raste? Nije. Imaš ih koliko hoćeš na zse.
Kupuju se buduća očekivanja od firme. Kad FI budu zelena, cijena neće biti ovdje, nego negdje sasvim drugdje, a ti i tebi slični će pričati … pobjegla mi.

Kad bude i ako bude… Očito netko želi snažno zagrabiti u kapital i postati značajan dioničar. Međutim, ako se loši trendovi na tržištu vozarina nastave na dugi rok onda će firma ostati bez kapitala i onda će biti nužan dokap ili će firmi zaprijetiti stečaj. Ne vjerujem da bi itko trenutno bio spreman dokapitalizirati firmu po ovim cijenama. U tome je problem… ako razumiješ.

Meni Atlanstka nikad neće biti problem, a niti njezina cijena obzirom da bulk brodara još ima na razvijenim burzama i da se njima neusporedivo više trguje i mnogo je više velikih kupaca i prodavatelja nego ovdje. Samim time, brodarske se firme mnogo efikasnije tržišno vrednuju i omogućuju vjerojatno i znatno veći potencijal zarade. Ako ništa drugo, ulažući istodobno u više njih, bolje se investitor štiti od rizika njihovog defaulta.

@ fahrudine

Razumijem. Meni kao malom ulagaču jedino je bitno da kad vidim da neka dionica kreće u rast i imam info da ju netko naveliko kupuje, ulazim i budem unutra dok mi gledanje trgovanja ne prestane činiti veselje. Onda izlazim. Sigurno neću dočekati da ATPL eventualno ode u stečaj i to mirno gledati, ništa ne poduzimajući sa svojim dionicama. A IB se neka bavi sa svojim dionicama. Išli smo zajedno dio puta i to je sve. I hvala mu.
Ak već misliš pisati o precjenjenostima, imaš temu RIVP. Cijena je na 2,4 booka. Nebuloza, čak i da ne znam kak dobro bude FI. Odi tamo raji soliti pamet o tome kako je dionica preskupa, jer je preskupa.

Pa da kad ponestane argumenata onda se izvlači “zec iz šešira”. Ne znam kakve veze ima RIVP sa Atlantskom.

Mozda zaista vozarine krenu značajno gore u skorije vrijeme, al iz trenutne pozicije ovaj rast ako je temeljen isključivo na optimističnim očekivanjima bez stvarnih pokazatelja poboljšanja na tržištu vozarina (tipa snažan pad novogradnji, stečaj i smanjivanje kapaciteta brodogradilišta, scrap vs. novi ugovori, rast potražnje za ugljenom, željeznom rudom i žitaricama Itd.) onda je to čista kocka. I kockanje je legitimno, al za to se onda uglavnom ide u kockarnicu, a ne na burzu.

Gle, mene uopće ne zanima ova spika s ugljenom i željeznom rudačom. Ovdje trenutno samo gledam naloge na lijevoj i desnoj strani (bid-ask). I pokušavam dokučiti i shvatiti što će se dogoditi s njima makar i samo na dnevnoj razini. To je jedino bitno.

Čemu nervoza? :-)))

Nema nervoze. Ovi veći nalozi na lijevoj strani do prije sat vremena su bili na 282 kune, sad su na 290. Uredno, u redu, jedan za drugim. Prate se ko sljepljeni. Volim ih.






IB 83362, + 3099 komada.
Brutalni kapital brutalno ulazi…

3
BILBIJA IGOR (85341849685)
84.552 6,06 Osnovni račun + 1190 komada
[/quote]

3
BILBIJA IGOR (85341849685)
85.562 6,13 Osnovni račun + 1010 komada

Krupni i brutalni kapital i dalje brutalno ulazi…
[/quote]

3
BILBIJA IGOR (85341849685)
85.878 6,15 Osnovni račun + 316 komada
[/quote]

3
BILBIJA IGOR (85341849685)
86.395 6,19 Osnovni račun + 517 komada
[/quote]
3
BILBIJA IGOR (85341849685)
87.430 6,27 Osnovni račun + 1035 komada

:-))

Bilo bi zanimljivo znati jer to neki kupuju isključivo za keš ili koriste nekakvu polugu, tipa margina. Ako slučajno dođe, nedaj Bože do kratkoročnog loma cijene, onda će da bude…. “ode mast u propast”!

New Report

Close