ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 03:50
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,20
13.159
273
48,20
49,40
1,05%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Na BDI-u od cca 2000 bodova, ATPL će biti nekoliko puta multiplicirana u odnosu na trenutnu cijenu, a da ne govorim što bi se dogodilo s dionicom kad bi se ponovile vozarine iz perioda 2006-2008.

Nekoliko puta na sadašnju cijenu ??

Pa onda bi bila već na razinama iz 2007.

Mislim da do toga više nikad neće doći, a i do nekakvog oporavka vozarina će isto izgleda proći puno vremena.
Budući da je cijena porasla već više od duplo, a vozarine su i dalje niske, trebali bi biti jako zadovoljni s trenutnim stanjem cijene dionice.

Sad će izvješća, strpite se još malo pa ćemo vidit koliko su smanjili minus i da li su ga uopće smanjili.. Mislim da će to bit glavni pokazatelj za trenutno i buduće poslovanje..

Od izvješća i ne bih baš previše očekivao barem što se prihoda tiče jer će se u ovom kvartalu najviše osjetiti nedostatak Lapada čiji je udio u prihodima prošle godine bio oko 30m. A vozarine još uvije nisu takve da bi taj iznos nadoknadile. Ali bi zato krajnje vrijeme bilo da se rashodovna strana malo više približi konkurenciji.

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.


Nekoliko puta na sadašnju cijenu ??

Pa onda bi bila već na razinama iz 2007.

Mislim da do toga više nikad neće doći, a i do nekakvog oporavka vozarina će isto izgleda proći puno vremena.
Budući da je cijena porasla već više od duplo, a vozarine su i dalje niske, trebali bi biti jako zadovoljni s trenutnim stanjem cijene dionice.

Pa budući da je većinu ulazio po 100-130 već sada je zaradio x2, a još par puta na TAJ ulaz je nešto min. šta može očekivati i šta ja očekujem sebi u 4-5 godina,,, naravno da ne očekujem 30x pa da ode na 3.000 kao nekad, to je utopija al nikad neznaš kako će se kretat vozarine za 20-30 godina i koliko će vrijediti flota, pa nikad ne reci nikad 🙂


Nekoliko puta na sadašnju cijenu ??

Pa onda bi bila već na razinama iz 2007.

Mislim da do toga više nikad neće doći, a i do nekakvog oporavka vozarina će isto izgleda proći puno vremena.
Budući da je cijena porasla već više od duplo, a vozarine su i dalje niske, trebali bi biti jako zadovoljni s trenutnim stanjem cijene dionice.

Kolega, nisam mislio na multiplikator 15 koji bi na cijenu od 250 kn pretpostavljao 3750 kn što smo imali 2007. godine.
Mislio sam na multiplikator 4-6, dakle 1000-1500 kn.


Na BDI-u od cca 2000 bodova, ATPL će biti nekoliko puta multiplicirana u odnosu na trenutnu cijenu.

hajde da malo budemo realni, ako bi se za naših života dogodio BDI od 2000, onda bi dobit ATPL s 11 brodova otprilike opravdavala današnju cijenu dionice.

Heh, bas skromna očekivanja. Ne znam sto bi se to trebalo dogoditi da cijena ode na razine od 1000 ili 1500 kn? Gdje bi onda vozarine trebale biti da opravdaju takav rast?

Do 2020 teško. A poslije, vidjet cemo….tko dozivi, ako dozivi, pricat ce.

bdi +0.2% 894
pnmx +2.4% 6714

plus->China’s coking coal futures closed up 6.74%, coal futures up 4.67%, coke futures up 3.77%; rapeseed meal, PVC, iron ore, and rebar futures all rose over 2%
China’s power consumption increased 6.9% YoY to 496.5 billion kwh in September, compared with an increase of 8.3% in August; in January-September, power consumption increased by 4.5% YoY, accelerating from 4.2% in the first eight months: National Energy Administration
minus(veliki)-> prodaja novih kuća u Kini -42% yoy u 15 dana listopada

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

Kurs je ka nominali, moram priznati da nemam ništa protiv, šteta što su neki kolege sa foruma izgubili strpljenje i izašli prerano.

“Tako je Atlantska plovidba smanjila gubitak s 815,7 na 221,5 milijuna kuna” ….

mogli bi uskoro u +…..pa će se sanjat one razine do 200tke ….



Nekoliko puta na sadašnju cijenu ??

Pa onda bi bila već na razinama iz 2007.

Mislim da do toga više nikad neće doći, a i do nekakvog oporavka vozarina će isto izgleda proći puno vremena.
Budući da je cijena porasla već više od duplo, a vozarine su i dalje niske, trebali bi biti jako zadovoljni s trenutnim stanjem cijene dionice.

Pa budući da je većinu ulazio po 100-130 već sada je zaradio x2, a još par puta na TAJ ulaz je nešto min. šta može očekivati i šta ja očekujem sebi u 4-5 godina,,, naravno da ne očekujem 30x pa da ode na 3.000 kao nekad, to je utopija al nikad neznaš kako će se kretat vozarine za 20-30 godina i koliko će vrijediti flota, pa nikad ne reci nikad 🙂
[/quote]

ne slažem se sa Vama da je već zaradio x2 jer da bi zaradio treba prodati… sad se postavlja pitanje kome će on to prodati pa makar i po kupljenim cijenama a kamoli cijenama x2… kazat ćete pa ima naloga na bidu… da da ima naloga na bidu ali nažalost svi su njegovi…

New Report

Close