ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.09.2024. u 20:46
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,57
1.117
23
48,60
49,40
-1,82%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



IB 83362, + 3099 komada.
Brutalni kapital brutalno ulazi…

3
BILBIJA IGOR (85341849685)
84.552 6,06 Osnovni račun + 1190 komada
[/quote]

3
BILBIJA IGOR (85341849685)
85.562 6,13 Osnovni račun + 1010 komada

Krupni i brutalni kapital i dalje brutalno ulazi…

važnije je otkad je bilbija unutra? zna li itko? po koliko je kupovao ? ovakav dokup ne znači ništa kad imaš 40 puta više dionica jer možda čovjek želi izaći kad cijena skoči, ili smanjiti poziciju. tko bi ga znao…

...povijest se ponavlja...


važnije je otkad je bilbija unutra? zna li itko? po koliko je kupovao ? ovakav dokup ne znači ništa kad imaš 40 puta više dionica jer možda čovjek želi izaći kad cijena skoči, ili smanjiti poziciju. tko bi ga znao…

Gosp. IB je početkom godine imao cca 23.000 komada dionica. Danas ih ima više od 85.000 komada.
Kupovao je tijekom cijele godine od 100 kn, pa naovamo i pritom uložio cca 9-10 mil. kn. Dakle, na uložena sredstva u ovu dionicu tijekom ove godine, već sad (na cijeni od 240 kn) je u plusu cca 5-6 mil. kuna.
Zar ti doista misliš da će on izlaziti po 200+ ili 300+ kn…daj ne budi smiješan.
Njegov ulaz će biti još jači, još brutalniji, a sa rastom cijene, njegova će dobit na ovoj dionici samo rasti.
Njegov izlazak iz dionice ne očekujem na ovim smiješnim razinama.

ajde ovaj bilbija bar placa dionice nadam se kešom pa sto mu god bude, rizik je njegov a uprava koja je dobila mukte par desetaka tisuca dionica menađerskim ugovorom za navodno dobro upravljanje nemaju sto izgubiti,nisu nista ulozili pa da prodaju dionice po jednu kunu uvijek su na dobitku

A ti kao imaš uvid u njegov novčanik?

Svašta!

La vita e bella!

gdje ce cijena kad on prestane kupovati, a prestat ce. ??

Najprije, ti tamo iskazani bookovi nisu nav, al to je tema za siru raspravu. Ti ne znaš hoće li vozarine rasti sljedećih 5 godina ili neće, al poanta i nije bila ta nego da svrljas bezveze… lupetaš napamet. Kreneš s tehnikom, pa onda ubaciš par nekakvih svojih opažanja koje si skupio negdje usput bez da se angažiras i proučiš stvar prije nego doneseš zaključke bez argumenata. To je očito i namjera. Dakle, tvoja je izjava bila da jedan dioničar vise nema novaca ili da mu ponestaje novaca i da kad se to dogodi da ce cijena pasti ispod 100 kuna?!

A to negdje piše koliko ima ili nema novaca? Koliko ja vidim ima nesto vise od 50 milijuna kuna u Valamaru. Al to je čak i nebitno koliko tko čega ima ili atlantska kao atlantska, nego to bezvezno piskaranje. Zagadis gotovo svakodnevno pola tema nekakvim bezveznim izjavama. Jasno je zasto ti to pises, uglavnom zato jer nisi kupio na vrijeme odnosno nisi znao procijeniti situaciju i dogadjaje. Al tehnički, to bez obzira na to tko kupuje i zasto trenutno izgleda korektno.

Ja isto ne vjerujem jos u skori dugoročan oporavak vozarina i njihov rast iznad 2000 bodova al necu zato izmišljati priču i pisati nesto sto je neistina i totalna glupost.

To ne mozes znati sto ce i kada biti. Osim ako nisi vidovit. I ja mislim da je dionica trebala pasti i vise nego je pala i isto tako mislim da se nista jako pozitivno nije odigralo od tih razina, a cijena je dosta porasla.

Eh sad jel to radi nedostatka količina i tog jednog kupca koji nije mogao uzeti vece kolicine da ne digne cijenu? Ili on procjenjuje dugoročno da ce mu se to ulaganje isplatiti? Ili zeli nesto vise od te kompanije i igra za neke druge igrače? Ja to ne znam, al da je rast čudan, jest. Mozda čovjek zeli dokazati da je veliki ulagač i da moze ostvariti visok povrat. Nesto slično je napravio i s Valamarom, iako te price i nisu bas usporedive. Uglavnom, kako god, cijena i dalje raste i tehnički izgleda korektno, iako zbog intenzinog rasta zadnjih dana, zove na korekciju ako cijena ne ostane iznad 225 kuna. Ne znam. Nisam bas trenutno neki fan brodara ni Atlantske, al ako je nekome to toliko napeto, samo naprijed!

Ovo konstantno dizanje s par komada za par postotaka samo da se navuku ostali na kupnju je nevjerojatna.

Čim netko proda po bidu, odmah netko kupi komad-dva po asku da se stvori privid kako samo raste.

@pozitiva2
Da, to je samo privid…..narasla sa 100 na 260 kn…:-)))
Tako se izuvaju iz cipela oni koji sad prodaju i očekuju da će kupiti jeftinije…a, neće..


To ne mozes znati sto ce i kada biti. Osim ako nisi vidovit. I ja mislim da je dionica trebala pasti i vise nego je pala i isto tako mislim da se nista jako pozitivno nije odigralo od tih razina, a cijena je dosta porasla.

Eh sad jel to radi nedostatka količina i tog jednog kupca koji nije mogao uzeti vece kolicine da ne digne cijenu? Ili on procjenjuje dugoročno da ce mu se to ulaganje isplatiti? Ili zeli nesto vise od te kompanije i igra za neke druge igrače? Ja to ne znam, al da je rast čudan, jest. Mozda čovjek zeli dokazati da je veliki ulagač i da moze ostvariti visok povrat. Nesto slično je napravio i s Valamarom, iako te price i nisu bas usporedive. Uglavnom, kako god, cijena i dalje raste i tehnički izgleda korektno, iako zbog intenzinog rasta zadnjih dana, zove na korekciju ako cijena ne ostane iznad 225 kuna. Ne znam. Nisam bas trenutno neki fan brodara ni Atlantske, al ako je nekome to toliko napeto, samo naprijed!

naravno da nisu usporedive,, ovdje će zaraditi puno više kad se oporave vozarine za X godina nego na valamaru 🙂 u zadnjih 4-5 godina



To ne mozes znati sto ce i kada biti. Osim ako nisi vidovit. I ja mislim da je dionica trebala pasti i vise nego je pala i isto tako mislim da se nista jako pozitivno nije odigralo od tih razina, a cijena je dosta porasla.

Eh sad jel to radi nedostatka količina i tog jednog kupca koji nije mogao uzeti vece kolicine da ne digne cijenu? Ili on procjenjuje dugoročno da ce mu se to ulaganje isplatiti? Ili zeli nesto vise od te kompanije i igra za neke druge igrače? Ja to ne znam, al da je rast čudan, jest. Mozda čovjek zeli dokazati da je veliki ulagač i da moze ostvariti visok povrat. Nesto slično je napravio i s Valamarom, iako te price i nisu bas usporedive. Uglavnom, kako god, cijena i dalje raste i tehnički izgleda korektno, iako zbog intenzinog rasta zadnjih dana, zove na korekciju ako cijena ne ostane iznad 225 kuna. Ne znam. Nisam bas trenutno neki fan brodara ni Atlantske, al ako je nekome to toliko napeto, samo naprijed!

naravno da nisu usporedive,, ovdje će zaraditi puno više kad se oporave vozarine za X godina nego na valamaru 🙂 u zadnjih 4-5 godina
[/quote]

Gledaj, prije onog rasta 2005-2009, BDI indeks je bio 15-20 godina mrtav i rijetko bi premašio razinu od 2000 bodova. Onda je došao commodity bull, to je zapravo počelo početkom 2002. i krenulo je s naftom. Svi commodietisi su rasli ili gotovo svi. Metali, nametali, rijetki elementi, da bi se u jeku krize nastavilo rastom plemenitih metala. I vise manje svi, osim plemenitih metala, otad su doživjeli korekcije i promijenili trend uključujući i naftu s kojom ce očito ono sto je počelo prije petnaestak godina, i završiti. S time u skladu, ponaša se i bulk i ja vjerujem da ce do održivog oporavka i doći, al najvažnije pitanje je kad? Jos moze do tada proći puno vremena. A to neće svi uspjeti dočekati.

New Report

Close