ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zašto sad tako raste?

BSI stoji na mjestu.

pozitivno ne, ali ne toliko negativno. dionica raste zbog tendencije rasta bdi. a kako nam stoji atpl-r-a?
to je najvažnije.

Kupca očito nije briga ni za bdi ni za brodare vani što je nekada za našu burzu bilo nezamislivo. Izgleda da već duže vrijeme dobro prati podatke iz Kine o industrijskoj proizvodnji i narudžbama, pogotovo one za narudžbe sirovine, koji su najbolji unazad više od dvije godine i kupuje unaprijed. Na ruku mu ide i rast Valamara koji mu dodatno pojačava ionako jaku kupovnu moć. Zbog ovih razloga dionica je stalno 30-50% iznad konkurencije, a nije isključeno da se razlika još i pojača bez obzira na izvješće.

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

zanimljiv omjer kupnje-prodaje 🙂

je napumpan :))))) koliko je prije bio ispuhan kad je bilo na 0.2xBV, pa nije bilo interesantno, kao i neke druge debelo podcijenjene,, neki su spominjali da će kupiti kad krene oporavak i rast..

nego nema baš previše zainteresiranih za prodaju na ovim malenih vrijednostima,, al nemojte kupovati ipak je to balon 😉 kako kolega kaže

Čestitke kupcima na hrabrosti, svaka čast!

.Kad pregazimo 240 kn….sljedeća stanica je debelo preko 300 kn….

PersJesus, 10.10.2016. u 12:34
Pitanje je jedino vremenskog perioda kada će se to dogoditi…

PersJesus, 10.10.2016. u 12:34
Tako zbore eminentni tehničari….

Ne vidim kakva je ovdje “tehnička analiza” u pitanju kada kupuje jedan moćni investitor-pojedinac. Onda cijena pretežito zavisi o njegovim kupnjama, a ne o “tehnici”.


.Kad pregazimo 240 kn….sljedeća stanica je debelo preko 300 kn….

Anonimno, 10.10.2016. u 12:55
Pitanje je jedino vremenskog perioda kada će se to dogoditi…

Anonimno, 10.10.2016. u 12:55
Tako zbore eminentni tehničari….

Ne vidim kakva je ovdje "tehnička analiza" u pitanju kada kupuje jedan moćni investitor-pojedinac. Onda cijena pretežito zavisi o njegovim kupnjama, a ne o "tehnici".
[/quote]

Znam barem da dvojica kupuju….

I JDPL je čak danas netko udario 2000 eura po asku, možda g. Bilbija tu pojačava poziciju i usput smanjuje cijenu ulaza koliko-toliko.. Samo nekako mi je tajanstven, nikako da doznam tko je zapravo on..

Ako tu bude “uspješan” kao na JDPL…


je napumpan :))))) koliko je prije bio ispuhan kad je bilo na 0.2xBV, pa nije bilo interesantno, kao i neke druge debelo podcijenjene,, neki su spominjali da će kupiti kad krene oporavak i rast..

nego nema baš previše zainteresiranih za prodaju na ovim malenih vrijednostima,, al nemojte kupovati ipak je to balon 😉 kako kolega kaže

Ne znam kada je bila na 0,2xBV. Uzmi popis brodova i allied weekly malo dodaj i oduzmi druge stavke, pa vidi sam koliki je book…Ovo je čisto kockanje na BDI.

BDI +1 — ocito mala navlakusa!

New Report

Close