ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Sjajne vijesti iz Kine, prognoze od prije par mjeseci se ostvaruju
http://ehoza.org/2016/09/08/china-august-coal-imports-26-59-mln-tonnes-vs-21-21-mln-tonnes-in-july-customs/
http://www.smh.com.au/business/the-economy/china-imports-rise-for-first-time-in-nearly-two-years-in-august-20160908-grbuvn.html

da, skok na 26.6 mil uvoza ugljena u kolovozu bio je dovoljan da drži vozarine za panamaxe na 5-6000. što će biti kada se uvoz opet vrati na 15-20 mil? potrošnja ugljena u kini pada po stopi od preko 5% i to će se nastaviti ili ubrzati a ovo smanjenje domaće proizvodnje za 10% bilo je jednokratno.
[/quote]
A ništa. Kad tako razmišljaš ti sutra fino prodaj sve pa onda ponovo kupiš kad dođe tih 15m. Sutra će zasigurno biti lijepih prilika za prodaju jer nastavak rasta mi se čini izvjestan. Što drugo reći na ovo.

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.


Interesantno kako nitko ne komentira sudbinu velikoga brodara Hanjin group kao da AP nije iz toga sektora!

Lp


Baš si container!

IB ne kupuje, a cijena dionice raste…nije li to malo čudno? :-)))
Što će tek biti kada se i on uključi u shopping…

Al zašo kupiti danas kad će idući tjedan biti iznad 200 kn..

Pokušava se malo zaštopat rast s jednom dionicom po 191 a ide i po 197… Ovo će još malo ići up po inerciji i još ako BDI bude rastao imamo koktel samo takav. + kupnja IB i onda ako krene vlakić pa se i nevjernici uključe. Hop 🙂

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Ekipa, smanjite malo doživljaje. Mislim da je ATPL još daleko od poslovanja na nuli.
Da ne mislite da drukam, imam još 200 komada kupljenih na oko 700kn/dionica prije, ne sjećam se više koliko godina, i sada sam “dugoročni”.
Imao sam ih 500 komada ali sam srećom prodao 300 na oko 550 kn/dionica. Ni na jednoj dionici nisam toliko izgubio koliko na ATPL (dobro, nisam se baš proslavio ni na HT-u) !
Ako bi itko volio da je preokret blizu, onda sam to ja, ali nisam baš siguran da je preokret tako blizu.
Ja se trenutno samo nadam da su u Atlantskoj dovoljno mudri da opstanu i da neće bankrotirati.
ATPL mi je uvijek bila srcu draga firma što je greška.

A ovaj skok BDI još uvijek ništa ne znači, pitanje je da li je to održiv oporavak ili neki sezonski skok potražnje kratkog vjeka, čega sam se nagledao zadnjih godina.

Vaš link …

Vaš link …

Vaš link …[/url]

Vaš link …[/url]

I za kraj sam našao jedan (meni) jako zanimljiv zapisnik:
Vaš link …

Uglavnom, možda se može nešto špekulativno ušićariti, ali na srednji rok je tu još puno oblaka na nebu.

@ Jethro
Pozdrav starkeljo, još se koprcaš ovdje ?! ;-))

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Mali poklon za zločesto društvo sa strane koje admin pomalo diskriminira.
BDI prvi put u skoro godinu dana preko 800, +1.5% 804.

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

Opa Bato 😉

使用を信頼し、あなた自身の能力の


Ekipa, smanjite malo doživljaje. Mislim da je ATPL još daleko od poslovanja na nuli.
Da ne mislite da drukam, imam još 200 komada kupljenih na oko 700kn/dionica prije, ne sjećam se više koliko godina, i sada sam "dugoročni".
Imao sam ih 500 komada ali sam srećom prodao 300 na oko 550 kn/dionica. Ni na jednoj dionici nisam toliko izgubio koliko na ATPL (dobro, nisam se baš proslavio ni na HT-u) !

He, kad bude poslovala pozitivni cijena sigurno neće biti na 180 nego prije tamo gdje si ti kupio 🙂

A ovaj pad na 100-130 koji je bio duže vrijeme ti je bio kao izmišljen da si smanjiš ulaz,, da si za samo dio onog prodanog po 550 ponovo uzeo kad je nitko nije htio, najvjerovatnije bi već bio na nuli, nebi trebao čekati sadašnji ulaz koji imaš 🙂

@bugs
Dobro si ovo napisao:
“kad bude poslovala pozitivni cijena sigurno neće biti na 180”

Najvažnije u toj rečenici je “kad bude”, s tim da se ja stalno pitam “Kad bude?”

Vratio sam ja sve izgubljeno i još dobro zaradio jer sam uložio u KORF (+245%) ATLN (+86,99%) i ADPL, (+29%) i još dobivao dividendu, a u ATPL ću možda nešto uložiti tek ako budem uvjeren da je preokret na pomolu, u što nisam uvjeren.
Da je kupim po 300kn/dionica, ako bude preokret na brodarskom tržištu to brzo ide gore, tako da nikada nije kasno, a ovo što ti pišeš je špekulativni način razmišljanja, što nije loše ako imaš sreće, ali postoji velika mogućnost da je nemaš i izgubiš uloženi novac.
Smanjivanje ulaza ima smisla kod dobrih kompanija koje imaju stabilnu budućnost, poslovanje i dividendu, kao što je to bio slučaj lani sa ADPL koja je bila ispod 90kn/dionica što je bila prava prilika, a ovdje imaš firmu koja je na pajolima i još uvijek na putu za bankrot.
U to da ulažem i smanjujem prosjek?

halfte trinken, halfte Šarcu geben

He, di je to od bankrota još :). Kad govoriš o postotcima i BI je ovdje vec pokupio sigurno + 80-100 %.
Al imaš pravo, nemoj riskirat nego sačekaj pozitivno poslovanje.

http://fairplay.ihs.com/commerce/article/4274796/arctic-raise-dry-bulk-tonne-mile-demand-forecast-to-2-6-from-zero
>>Shipping analysts at Arctic Securities in Oslo have raised their forecast for the growth in tonne-mile demand in dry bulk shipping to 2.5% this year from an earlier forecast of zero growth, citing rising demand for iron ore in China as the key driver.

The current rate of iron ore imports to China suggests that the total figure for this year will exceed 1 billion tonnes, higher than the analysts’ previous forecast of 925 million tonnes.

“As a result, tonne-mile [demand] is also set to grow at a faster pace than initially expected,” the analysts said. “Adjusting our dry bulk model to the reported numbers – which accumulate to an annualised import growth in Chinese iron ore of about 4.5% – our tonne-mile demand growth for 2016 grows to 2.6%.”

“This compares to our estimate at the start of the year of about 0% and hence shows the positive surprise of far stronger-than-expected demand,” Andreas Wikborg and Erik Nikolai Stavseth, the Arctic shipping analysts, said in a daily report.<<

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

@ Jethro
Pozdrav starkeljo, još se koprcaš ovdje ?! ;-))


il pukovnik, il pokojnik.
nikako jedno ili drugo…

New Report

Close