ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

vanja ,yes, pogodak u sridu ,ko je jamio jamio je 100-200 kn

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Mislim da sad više nitko ne zna kud bi mogla cijena.
Nema bida, nema aska.
Za par tisuća kuna je bilo tko (npr.I.B.) može opet vratiti na 200+, jer ne znam zašto je onako agresivno kupovao sve do 220 kn, a sad kao miruje nakon što je cijena pala za više od 20%.

P.S. Ovdje je i BDI bio glavna stavka kad je počeo rast (pored I.B.), a zadnji BDI za 05.08. je bez promjene (prestao padati), a BCI je otišao i u plus 1,5%

Tako da ako BDI sad okrene u plus i nastavi sljedećih dana dalje, moglo bi tu opet biti svega.


no za utjehu skreping se pojačava od početka godine.

eh da je bar tako. ali u prvih 20 tjedana bilo je skrepano 19 mil dwt, a zatim u sljedećih 10 samo 3,5 mil. sve je to već viđeno prošle godine. naveliko se skrepa pa dođe neki mini reli pa skrepanje stane i više se ne vraća dok brodari negdje duboko u jesen ne shvate da je reli davno prošao i da BDI polako ali sigurno ide opet prema dnu. i kladim se da ćemo istu priču vidjeti još jedno dva-tri puta sljedećih godina. već sam jednom napisao, oporavak će početi kad indijski i kineski uvoz termalnog ugljena padne praktički na nulu. a za to su potrebne još 2-3 godine, taman da se i orderbook konačno isprazni.

Gorgija

Pa što, nije to puno 3 godine čekati, neki čekaju već 7 godina, he, he.

Ps

Znaš onu poslovicu čekaj magarče dok trava naraste…………..

Lp



no za utjehu skreping se pojačava od početka godine.

eh da je bar tako. ali u prvih 20 tjedana bilo je skrepano 19 mil dwt, a zatim u sljedećih 10 samo 3,5 mil. sve je to već viđeno prošle godine. naveliko se skrepa pa dođe neki mini reli pa skrepanje stane i više se ne vraća dok brodari negdje duboko u jesen ne shvate da je reli davno prošao i da BDI polako ali sigurno ide opet prema dnu. i kladim se da ćemo istu priču vidjeti još jedno dva-tri puta sljedećih godina. već sam jednom napisao, oporavak će početi kad indijski i kineski uvoz termalnog ugljena padne praktički na nulu. a za to su potrebne još 2-3 godine, taman da se i orderbook konačno isprazni.
[/quote]

Ja se kladim da neće biti tada!

Evo BDI izgleda stao s padom, BCI +1%.

3
BILBIJA IGOR (85341849685)
72.515 5,20 Osnovni račun

Lagani shoping se nastavlja…BDI je okrenuo…vidjet ćemo… :-))

Ako se udruže Bilbija i Vlahović bit će konačno nesto vatre 🙂

BDI uistinu danas u plusu +1.1% 638, pnmax +2.6%, cape +3%

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

Baltic Dry Index (BDI) +7 638

ali i dalje se IB pita kud ce cijena 🙂

Kako neki ovdje cijelu budućnost polažu u jednoga kupca, ali teško može pomoći bilo tko dok su vozarine ovakve.
I tako tko zna do kada?

Ps

Neki spominju još 3 godine?

Lp

New Report

Close