ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Jeli ovo neko preuzimanje, 7000 komada na 120 kn u sekundi ?

Opet pojacanje u TOP 10 ? Ili,, ćemo vidjeti kroz koji dan 🙂

Ovdje se nešto događa.



Moram priznati da prvi put vidim da je prognostik fulao. Prije nekoliko dana je spominjao 170, a ona sad pada. Kud dalje prognostik? Idemo na onih prvih 70 ili 170 ili sad 113kn. Što nakon 113kn? Hvala

Kolega niti imam Atpl niti me zanima.
TA kaze rast al u nasoj bari nista nije sigurno. Pukne li 114-115kn ide se na 70kn.
[/quote]

Cijenjeni kolega.
Znanje tehničke analize je korisno, ali trenutno ima mnogo važnijih stvari za buduće kretanje cijene.
Ako predpostavimo da znamo kupca najvažnije je tko je prodavatelj.
Jučer nije došlo do pucanja nikakve brane, a kupac koji je jučer imao 1.000.000 kn za dionice sutra će možda imati puno više.
Svaka dionica se može srušiti ili podići na bilo koji iznos ako to odgovara glavnim igračima.
Na kraju glavni utjecaj će imati BDI.

Osobno se nadam porastu BDI-a najkasnije od druge polovice lipnja prema kraju godine i vrhom iznad 1200.
Atlantska već ima pripremljenu situaciju (knjigovodstveno) da godišnji gubitak nebi bio puno veći od već sada prikazanog.
U tom slučaju puno realnija je Vaša procjena od 170 kn ( moja do 200 ) nego Vaša procjena o padu na 70 ( ili na bilo koliko ) što se ne vidi iz bilo čega.
Ne očekujem raketu nego lagani oporavak cijene uz povremene oscilacije.
Lp,
upupup



Moram priznati da prvi put vidim da je prognostik fulao. Prije nekoliko dana je spominjao 170, a ona sad pada. Kud dalje prognostik? Idemo na onih prvih 70 ili 170 ili sad 113kn. Što nakon 113kn? Hvala

Kolega niti imam Atpl niti me zanima.
TA kaze rast al u nasoj bari nista nije sigurno. Pukne li 114-115kn ide se na 70kn.
[/quote]

Pukne li 150 ide na 300. Ma za cijenu dionice nije bitan NAV, keditna zaduzenost ni TA vec iskljucivo kretanje BDI, to nas povjest uci. Nece ovdje biti nekih revolucionarnih naglih pomka ali postepeno ce to ici up do kraja godine uz znacajne oscilacije.

Tu je još jedan uvjet za up a to je da treba na marketu da se pojavi nova generacija ovaca sa nešto ušteđevine i sa ovakim kamatama na štednju uz nekakav bull trend da se odluče za sigurniju varijantu oplemenjivanja ušteđevine kroz ulaganje u dionice. Mislim da to možemo očekivati za godinu dvije uz normalno oporavak sektora tj rast BDI-ja.


Osobno se nadam porastu BDI-a najkasnije od druge polovice lipnja prema kraju godine i vrhom iznad 1200.

ovo je zaista hrabro, 1200 je danas otprilike ono što je prije deset godina bilo 12000.

ja bih bio više nego zadovoljan ako do kraja godine izdrži dno na 290.

6.dionicar je kupio preko 7.000 dionica prije 2 dana,ima vec 42.000
5+

Neka, neka,, Jel ima netko frisku knjigu dioničara?
Tko mu je prodao 7.000 u komadu? Ja zadnje sta imam do 7.000 komada imaju samo ekipa do TOP 20



Osobno se nadam porastu BDI-a najkasnije od druge polovice lipnja prema kraju godine i vrhom iznad 1200.

ovo je zaista hrabro, 1200 je danas otprilike ono što je prije deset godina bilo 12000.

ja bih bio više nego zadovoljan ako do kraja godine izdrži dno na 290.
[/quote]

a kaj nebi stavili dno na 0 ….onda bu lakše pisati nekrologe …pa svi čekamo dokup na 1 lipi ….

Nesto se zakuhalo na bidu….lijepo za vidit….

http://www.dryships.com/pages/report.php

BDI preokret, opet malo zelenog +21

prodao ih onaj sto je naslijedio mukte od pok.cace prije nego li ih pohvata uskok sve skupa

New Report

Close