ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

pa što hotel prodan 20 m KUNA tako bar kažu…..

nažalost nije. u 1Q je flota ipak malo narasla, 3,3 mil tj. manje od 0,5%. evo ovdje recimo intermodalov izvještaj, prva stranica

http://www.hellenicshippingnews.com/wp-content/uploads/2016/04/Intermodal-Report-Week-14-2016.pdf

to je bilo uz skreping u prosjeku veći od 1 mil dwt tjedno. nakon toga je po evidenciji allied shipbrokera u prva tri tjedna 2Q prosjek pao na 0,5 mil tjedno.

NIsam se precizno izjasnio. Ja gledam stanje flote na LLoydu i zapisujem ga par puta na godinu, jer jednostavno mislim da netko ladno može podatke prilagođavati svojim potrebama.

07.03.16. Po Lloydu ima 782,35 mil. DWT (11.064 broda), 98,03 mil. tona narudžbi (1.200 brodova)

28.04.16. Po Lloydu ima 781.47 mil. DWT (11.066 broda), 106,07 mil. tona narudžbi (1.176 brodova)

E sad, hoće li se ove brojke iskorigirati do kraja godine u višak tonaže, to ne znam, a i ovisi o daljnjem skrepingu. Sveukupno gledajući, lani u ovo doba tonaža je bila = 756,6 mil. DWT , dakle u godinu dana imamo povećanje flote od cca 3,3%. Još nešto bi se moglo izvući iz ovih podataka a to je da su u zadnje vrijeme naručivani brodovi veće tonaže (Capesize?), jer imamo više naručene tonaže uz manji broj brodova.

Pad BDI-a je sinkroniziran sa objavama godišnjih izvještaja, kako bi došlo do laganog hlađenja, a nakon toga ZNA SE….samo je jedan smijer….

sveobuhvatni zgubitak zbog tečajnih razlika. sve u svemu, kupili su si vremena.

neloše.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Pa ja se mogu djelomicno sloziti s Jodom. Njegove su premise totalno pogresne, ali dogodio se neki oporavak koji u Atlantskoj jos nisu iskoristili jer jos uvijek previse trose i cuvaju beneficije. Ako tako nastave, a oporavak posustane, stavit ce glavu na panj. Vise nema bas mnogo imovine, nebrodarske, koja ce peglati njihov “zivot na visokoj nozi”.

Treba krenuti s bolnim rezovima i rijesiti se svega sto se ne moze uklopiti u odrzive troskovne okvire. I ljudi, i imovine.

fahrudine pogledajte stranu 5 konsolidiranog, piše da je prodaja hotela uvrštena u prihode pomorstva, znači katastrofalno FI.
Bojim se samo da Bilbija ne napravi reži i bježi.

To je ukalkulirana tek prodaja Hiltona…


fahrudine pogledajte stranu 5 konsolidiranog, piše da je prodaja hotela uvrštena u prihode pomorstva, znači katastrofalno FI.
Bojim se samo da Bilbija ne napravi reži i bježi.

Pa to smo vec konstatirali na prethodnoj stranici teme. Treba pazlivije citati tudje postove. No prvokvartalno izvjesce je proslo vrijeme. U medjuvremenu vozarine su nastavile blagi oporavak. Ponavljam, treba ostrije rezati troskove i rjesavati se imovine ukljucujuci i brodove da se firma dovede u odrzive poslovne okvire. Sansa za uspjesno prezivljavanje postoji, treba je iskoristiti.

Maratonac, piše ti Lapada.





Samo on ima toliko kapitala u drugim pozicijama da može sam kupiti sve ispod top 10 i ovo dignuti kad god mu bude odgovaralo,, pa prodati sve u staro željezo 🙂 ili prodati drugima kad bude euforija na nekoj BV i pokupit x puta zaradu,, kapa do poda

Ako netko ima frisku knjigu dionicara nek se javi na pp, da usporedimo kompletna stanja unazad cca dve godine…


Pa od koga će kupiti ispod top 10 kada su to sve utopljenici. Može jedino kupovat unutar top 10 kao što je djelomično možda i napravio dosad.
[/quote]

pa imaš knjigu dioničara pa fino vidiš od koga je kupio, nije uzeo 100-200 komada da ne možeš vidjeti 🙂
[/quote]
Kolega Bugs taman mi se ide uspoređivat portfelje 10 000 dioničara.
[/quote]

??? pa tko normalan to ide uspoređivat,,
valjda ti komp sam izbaci razliku ako znaš podesit da vidiš u par redova promjene,, ali koliko sam ja vidio malo ekipe ovdje ima knjige dioničara bilo koje dionice ne samo ove,, a šta ću vam ja, tapkajte u mraku

Evo još malo statistike:

ATPL – DEBT/EQUITY RATIO:

DUG/KAPITAL u 2011. = 0.69
———————————————
DUG/KAPITAL u 2012. =1.04
———————————————
DUG/KAPITAL u 2013.= 0.98
——————————————–
DUG/KAPITAL u 2014 = 1.66
——————————————–
DUG/KAPITAL u 2015 = 1.87
——————————————–
DUG/KAPITAL u 2016 = 1.82


pa što hotel prodan 20 m KUNA tako bar kažu…..

Ako je prodaja hotela kao imovine knjizena pod ostalim financijskim prihodima i to bio jedini prihod takve vrste u kvartalu, onda je Lapad prodan za nesto vise od 50 milijuna kuna. 20 milijuna bi bilo stvarno kvalificirano kao prinudna rasprodaja.

New Report

Close