ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 24.10.2024. u 08:23
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
47,06
8.000
170
47,00
48,20
-1,47%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Cape +444 5533$

BDI 555 (+16)

BPITCavg $/day5216 (+85)
BSITCavg $/day5146 (+44)
BHSITCavg $/day4235 (+22)

stalno se pozivate na amere, kad padaju i kad rastu. Kako objašnjavate ovo ludilo preko bare (rast 400% u par dana) a naša atlantska skoro ništa 😀

bdi 560 jučer, btw. Ja se nadam bar djeliću onoga što se dogodilo/događa kod amera 😀

Jucer u USA vise se crvenilo….BDI je usporio vidjet cemo danas… da li nastavak rasta ili korekcija…

alo, 400 %! 😀



bdi raste, al nazalost to nista ne vrijedi kad svakodnevno jos uvijek proizvode gubitke,

Ne kupuje se proslost, a niti sadasnjost vec buducnost. Jos u svibnju 2008 market je bio na vrhuncu da bi u listopadu iste godine svjedocili katastrofi. Do kraja ove godine svasta ce se dogadjati, ne ocekujem nikakav spekatakularni rast ali ne vjerujem da ce vozarine za panamaxe biti ispod 4000 u narednih 10 godina. taj film necemo gledati ponovo. Najgore je iza nas, premda ce katastorficari likovati kad vide FI
[/quote]

Objektivno ATPL ne vrijedi 113 kn, kolika joj je sada cijena, no nagađam da su u posjedu dionice i veći igrači kojima se ne sviđa pad ispod 100 kn. Jasno je da uprava pokušava spasit kompaniju na sve moguće načine, no ne znam koliko im je još jokera ostalo u ruci za odigrat. Slažem se da se danas kupnjom dionice kupuje budućnost, no uz ovakvo stanje BDI-ja (555), i Dry bulk flote od skoro 800 mil. DWT, postavlja se pitanje hoće li ATPL preživjeti iduću godinu dana. Dug/kapital Atlantske iznosi = 1.87, Diana (DSX) = 0.49, a Golden Ocean (GOGL) =0.84, pa sami procijenite u kakvoj je situaciji naša kompanija. Osobno mislim da je u opasnoj situaciji, jer pri ovom omjeru duga i kapitala, i stanju BDI-ja, Atlantskoj treba rast BDI-ja na 2000 bodova u što kraćem roku, govorim o mjesecima. No, svakako izgleda privlačno kupiti ATPL, tj. riskirati izvjesne novce pa ili pukovnik ili pokojnik. P.S. Moj post nije nagovor ni na kupnji niti na prodaju, a u posjedu sam izvjesne količine dionica ATPL. lp.


…… Atlantskoj treba rast BDI-ja na 2000 bodova u što kraćem roku, govorim o mjesecima. ….

kolega ovo što navodite nije istina, dapače ovo je prilično opasna manipulacija

Sa stanjem casha na računu 31.12.2015 i uspješno okončanom prodajom Hotela, a sa kratkoročnim obavezama prikazanim u FI to nikako što vi navodite ne stoji.

MOlim lijepo da obrazložite svoje tvrdnje sa argumentima.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

nisam pametan kaj mislit o ovoj dionici, ulazio na 300 i nesto sitno, pa smanjivao prosjek na 260, da bi na 200 usao jos vise i iskreno pobjegao na 250-260 sa kakvim takvim plusom ili pozitivnom nulom ….

stalno se prica bit ce bolje i vrijedi to ,,,da sam bio uvjeren kako to vrijedi puno vise ostvario bi lijepi gubitak..

ne kazem da ovo mozda ne vrijedi vise od ove cijene na burzi, ali pitanje koliko bi dobili za sve brodove da ih prodajemo, onda ne transparentnost uprave, ne znamo po koliko se vozi, po koliko se prodaje hotel,,,puno ne poznanica,,,,

trenutno nemam dionice atpl, razmisljam o ulasku ali sa malim dijelom portfelja, mozda 1-2 posto ne vise ,,,radje kakav takav dobitak ali koliko toliko siguran nego se kockat i ne znat sta ce sutra uprava objavit , dal izdavanje novih xxx dionica ili sta vec ..

lp

BDI UP 567
http://www.dryships.com/pages/report.php

Preko bar opet zeleno, i to poprilično, od 6% do 12%….

http://www.hellenicshippingnews.com/dry-bulk-recovery-at-hand/

New Report

Close