ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 24.10.2024. u 04:20
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
47,91
1.437
30
47,70
48,20
-1,04%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


hebate( bdi-scrap) vam je 90 % analize cijene…zato i biljezite minuse 50 i 80%

Ne bi se štel mešati ali izgleda mi da i TA signalizira mogući veći skok.
A i Ameri su nekak čudni. Predviđam porast brodara do kraja dana.
Scrap i BDI su čisto dobri pokazatelji.

Scrap i BDI su čisto dobri pokazatelji.

vrhunski ,samo nastavite. ocito vam nema pomoci . dok ne dodju neki novi klinci…stari klinci su uglavnom kapitulirali .

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Pocetkom veljace je objavljeno da je evropski brodar kupio ice -class supramax 55.300 dwt FEDERAL BAFFIN koji je u dugorocnom najmu,za 7.75m$,2007.g.
Vrijeme je za ovakve kupovine,ne znam sto vise cekaju.

Od love što su prodali tvog hotel imenjaka mogu kupit samo brodić za plovidbu do Brača i nazad.







Osim ako ta 2-3 losa kvartala vec nisu uracunati u cijenu sto je vrlo lako moguce s obzirom da ni nakon godisnjeg izvjesca cijena nije bitnije promjenjena….ako budu samo 2-3 losa izvjesca na konju smo…

i ja računam s još 2-3 loša izvješća, 2016 2017 2018. dok troškove ne prilagode vozarinama.
[/quote]

A treba im tri godine da prilagode troskove vozarinama?
[/quote]

sve dok ne prestanu mantre o oporavku tržišta, ako neće sutra onda će za godinu, ili za dvije, ili…
[/quote]

Nisam te to pitao, nego da li mogu i jesu li smanjili Opex?
[/quote]

pa predsjednik uprave je početkom godine najavio da su već smanjili troškove i da ih nastavljaju smanjivati. na minusu za 2015 se nije vidjelo, a budući da se pred koji tjedan pohvalio(!) da su jedini bulk brodar koji nije smanjio plaće pomorcima sumnjam da će se neke velike uštede i sada baš vidjeti. a ovih sljedećih 3-5 godina teško da će preživjeti oni koji ne spuste OPEX na 4000.
[/quote]

naravno laz oni jesu smanjili plate pomorcima u dogovoru ispod stola sa takozvanim sindikatom.također smanjenje posada na brodovima,produzavanja ugovora pomorcima i oduzimanja predhodnih prava kako kazu zbog teske krize.otpusteno je 17 radnika u upravi.i to ne mirise na dobro u svakom slucaju.

pa evo jučer kulaš opet kaže da nisu. i kao i obično optimizam se najavljuje za 2018.

http://radio.hrt.hr/ep/pomorska-vecer/155751/

oko 16:30

bdi 487, i dalje raste. Kako su vam fino izbili dionice, svaka čast 😀

Rast BDI-a do 1000 je već uključen u cijenu, rekli bi dežurni katastrofičari… 🙂

Da BDI i dalje raste, vidjet cemo poslije Amere, bit ce zanimljivo, mislim da ce doci do preokreta i tamo i zelenila, a i zbog pada zadnja 2 dana.

Koje su ovo igre na bidu, ocito se postavio na ask pa sad navlači, e joj joj…sramote


pa evo jučer kulaš opet kaže da nisu. i kao i obično optimizam se najavljuje za 2018.

http://radio.hrt.hr/ep/pomorska-vecer/155751/

oko 16:30

pero kulas se igra rijecima i koristi izraze plata i primanja kako njemu odgovara tj.upravi istina je da su ukupna primanja pomoraca srozana na najnizu tocku rekao bih od rata pa na ovamo.o odnosu uprave prema svojim pomorcima suvisno je i pricati.i ja sam mali dioncar te dobro poznajem sustav i nacine stjecanja dionica o kojem dorh jos suti od lipnja 2015.u trenutku dok pero kulas govori na hr radiu 4 dana prije je donesena uredba o snizavanju ukupnih primanja pomoraca i to pero kulas vrlo dobro zna jer je potpisao.jedini razlog koji mogu uvijetno prihvatitit je da ne zeli siriti paniku sto mu ipak ne uspjeva jer u pomorskim kuloarima dolaze prave informacije a ne ove frizirane za javnost.

za paniku među dioničarima razloga bi bilo ako plaće pomorcima danas NISU na najnižoj točki od rata naovamo. stečajevi će u ovoj industriji biti na dnevnom redu vjerojatno i do kraja desetljeća. svaki danas suvišno potrošeni dolar može se pokazati kobnom pogreškom za dvije ili tri godine.

New Report

Close