ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 23.10.2024. u 20:50
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
47,91
1.437
30
47,70
48,20
-1,04%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

BDI 401

Lagano uzbrdo, priključuje se i cape.

Dobro je, dobro. i volumeni se počeli povećavati. Lako moguće da smo bottomirali na 98. Ajmo vidjet kak će danas zatvorit.


pa ne znam baš, ako se ništa nepredviđeno ne dogodi ne vidim što bi zaustavilo daljnji pad vozarina u sljedećih 18 mjeseci. uz očekivane padove prometa trebalo bi se skrepati 1000000 dwt tjedno samo da bi se preko ljeta mogle održati razine BDI-a iznad prošlog dna. a ne skrepa se ni toliko.


U prvih 11 tjedana je izrezano 11,8 mil DWT bulkera (Allied statistika). To je preko 1,0 mil DWT tjedno

[/quote]

ali posljednja tri tjedna 2,5, otkad je krenuo sezonski rast prema 400. što će biti sa skrepanjem ako do vrha negdje u svibnju naraste na 600? mogla bi biti ista priča kao prošle godine. i radi se samo o 15 godina i starijima, a to je vrlo ograničena količina, taman tolika da se u sljedećih 12-18 mjeseci neutralizira priljev novogradnji. a za ikakav oporavak se ukupna tonaža treba smanjiti za 10%, možda i 20%, a ne ostajati konstantna.

@gorgija
Očito je da će scrap u Q1-2016 biti negdje između 13 i 14 mil DWT.
To će biti rekord (kvartalni) svih vremena. Do sada je rekord držao Q2-2015. negdje oko 11 mil.

Mislim da bi svi ovo odmah bili potpisali na početku godine, zar ne? (toliki scrap u Q1)
Istina je da se nešto malo bilo usporilo scrapanje prije par tjedana, ali ja to pripisujem tome da je cijena bila pala skroz do 220$ po toni, a to je stvarno niska cijena.
Zadnjih 3 tjedna cijena čelika raste i sad smo već negdje 250-260 i odmah se vidi veći interes za prodaju u scrap.
Ja se nadam da vozarine neće previše porasti barem još 2 kvartala i da će scrap nastaviti biti jak. Ako Q2-2016 bude otprilike kao i Q1, mislim da smo na konju (da završimo 1H sa preko 25 mil DWT scrapa)

To zvuči mazohistički, ali bolje je da vozarine još ostanu niske da se stvar raščisti. Osim onih valemax-a novih narudžbi skoro ni nema i to je za sada jako dobro i daje nadu u dobru 2018.

Teoretski, ako bi ovaj tempo scrap-a ostao do kraja godine, mi bi mogli već u 2016 imati negativan rast flote (to će se izgleda vjerojatno i desiti u segmentu cape-ova i pnmx-a), ali to se vjerojatno neće destiti (uzimajući u obzir i ultramaxe koji preplavljuju tržište) već će biti ili oko nule ili mali rast.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

K-pax

Kako objašnjavaš ovo veliko padanje brodara vani?

PS

Traje više dana.


K-pax

Kako objašnjavaš ovo veliko padanje brodara vani?

PS

Traje više dana.


Korekcija.
Rasli su prije toga od 100-200%
Sad se korigiraju. Oscilatori se hlade i postavlja se osnova za novi rally
Ovdje mislim na kvalitetne tvrtke (NM, NMM, SB, SBLK..)

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Prodajom hotela Lapad pokrili su 2016, a vjerojatno ce stara upravna zgrada na bubanj 2017, pa me ne cudi da “pavi igraci” ulaze jer znaju da ATPL d.d. nece bankrotirati, a ako BDI potegne ….

@makalu
Imas neku procjenu kolika je vrijednost te nekretnine?

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

@ makalu

Polsao sam prije par dana post sa sličnim sadržajem..
Kupovina atpl je kockanje hoće li firma propast ili ne.
Ja osobno vjerujem da neće, zato ću je kupiti (kroz mjesec dana).
Samo navijam da cijena ne naraste u tih mjesec dana, ništa drugo.

Osobno mislim da niti jedna dionica nemože porasti više u kratkom roku od atpl.
Kad jednom počme rast 200 kuna će biti uhvaćeno u dva mjeseca; živi bili pa vidjeli..

Lp


@ makalu

Polsao sam prije par dana post sa sličnim sadržajem..
Kupovina atpl je kockanje hoće li firma propast ili ne.
Ja osobno vjerujem da neće, zato ću je kupiti (kroz mjesec dana).
Samo navijam da cijena ne naraste u tih mjesec dana, ništa drugo.

Osobno mislim da niti jedna dionica nemože porasti više u kratkom roku od atpl.
Kad jednom počme rast 200 kuna će biti uhvaćeno u dva mjeseca; živi bili pa vidjeli..

Lp

čudna logika. zašto bi atpl bila 200 kn? bila je neko vrijeme dok je stremila ka dnu. ta cijena je otprilike ista kategorija kao i predstečajnih 100 kn. a to je pak mala udaljenost od 30kn ili 0,3kn. osobno smatram da je budućnost atpl ili 500kn+ ili 50 lipa. dakle, ili pukovnik ili pokojnik.

do 200 u vrlo kratko roku, a barem 500 je ono čemu se nadam kroz nekoliko godina

BDI UP!
http://www.dryships.com/pages/report.php

New Report

Close