ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 23.10.2024. u 16:26
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
47,91
1.437
30
47,70
48,20
-1,04%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

sa 9.000 na preko 25.000 u pola godine,, ili je prava njuška jer je imao i odlične druge pozicije ili ima dobre igrače sastrane

evo upravo je počeo BDI padati ,sad će atpl počet rasti…


evo upravo je počeo BDI padati ,sad će atpl počet rasti…
eto pa ti trguj na bdi 🙂 da je to samo tako…prosao sam i tu fazu 🙂

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

slažem s s kolegom Bugsom- netko se dobro uvaljuje u brodare, a ne da je netko (Bilbija) zaglavio u brodarima. Ako gledamo kratkoročno, stvarno se svašta može dogoditi s ovom dionicom. Tko kaže da za dva, tri mjeseca neće biti tržena po 80ak, ali s druge strane i po 130ak..
Ako gledamo dugoročno, kupujući dionicu atpl “kockamo” hoće li atpl propast ili ne.
Ja osobno vjerujem da neće propast, zato cu u skoro vrijeme kupiti solidnu količinu atpl i pustiti da stoji i to bez dnevnog praćenja, navijanja za njen rast. Ovdje valja napomenuti da rast dionice nema veze s našim škrabanjem po forumu, pošto mi se čini da pojedincima to nije jasno..
Zaključno: atpl ulaz po 100tinjak kn.. zvuči obećavajuće.. vidit ćemo 2020.g. hoće li moja vizija za atpl rezultirat 0 (nulom) ili će rezultirat 4-5 puta većom sumom. Kažem nulom, jer je sigurno neću prodavat ni po lipu nižoj cijeni nego uđem.

Kulaš u emisiji moreplovi pun iznenađenja,kaže;
-da su jedna od rijetkih dry-bulk kompanija u svijetu koja nije niti će smanjiti plaće pomorcima
-flota ce rasti 2-3 % ove godine
-oba hotela su prodali na vrhuncu trzista
-troškove smanjuju na svim razinama osim plaća pomorcima
-ocekuju JAKO DOBRU 2018.godinu
-i finalna tko prezivi pricat ce

Nakon ovog se stvarno moze ocekivati da ce naruciti jos koju novogradnju u kini s isporukom 2018-2019,sad se mogu dobiti najnize cijene u ovom desetljecu za ECO novogradnje,a i kineska EXIM banka je nedavno bila u posjeti ATPL,a poznata je po najpovoljnijim uvjetima financiranja-niska fixna kamata i poček od par godina…

Kad je tako super nek podijele dividendu, ne mora više od 100 kn/dionici, neće mu nitko zamjeriti.

da, 2018 bi mogla biti sjajna, vozarine bi se mogle učetvorostručiti s 1000 na 4000.


da, 2018 bi mogla biti sjajna, vozarine bi se mogle učetvorostručiti s 1000 na 4000.

da, mogla bi biti sjajna za one koji će voziti…

i dalje u revijalnom tonu
http://www.dryships.com/pages/report.php


da, 2018 bi mogla biti sjajna, vozarine bi se mogle učetvorostručiti s 1000 na 4000.

da, kolega, ali vozarine najprije moraju dogurati do 1000!! prilično dalek put!

… vezano za prodaju hotela Lapad:
ne znam je li netko postavio pitanje po kojem je ključu prodan hotel Lapad ( koji vrijedi minimalno 150 mil kn) za prodanih cca 20 mil kn, i da li je bila neki javni natječaj ili direktna prodaja ?
također me interesira da li će ( ili je već) kod ovog slučaja reagirati i država kao jedan od većinskih vlasnika firme i postaviti ovo pitanje , barem što se cijene tiče.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

New Report

Close