ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 23.10.2024. u 00:31
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,19
6.506
135
47,70
48,50
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Rezime posta je da to tehnicki nije jos za kupovanje jer dno smo na vozarinama mozda i vidjeli, al oporavak jos nismo. Treba imati na umu da ATPL nosi jos neke rizike, a koji su vezani uz dosta rasprsenu vlasnicku strukturu. To dakako moze biti i prednost i nedostatak. Mozda zvucim apstraktno, al treba ponekad neke stvari citati izmedju redaka.
samo gorivo (novac) ostalo je trla baba,,short 5 god. trend ne obrne u 2 dana,:-)

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Ako BDI i danas bude zelen (a nema razloga da ne bude), bid će se dalje podebljavati. Nedvojbeno.
Ova dionica je oduvijek reagirala na BDI. Htjeli to neki, ne htjeli. 🙂

Znate šta kaže Kostolany? Kad više niti jedna loša vijest ne spušta cijenu dionice onda je vrijeme za ulaz. Ovdje je kvartal bio jako loš. Vozarine više nit ne mogu dole. A dionica ne pada. To pokazuje da je moguce da je dionica dotakla neku nižu tocku oko 100kn. Ne dođe li do globalne recesije, moguce da u nekom kratkom roku vidimo poboljšanja što se ticu vozarina, a ti bi moglo pozitivno utjecati na cijenu ATPL-a. Ne kažem da ovo nije navlačenje s niskim prometom pa krcanje malih, ali ako se scrap nastavi ovom brzinom, vozarine bi mogle doci bar do operativnih troskova i to bi spasilo ovaj sektor. U srednjem roku brodovi se novi nece narucivati i zbog toga bi kvalitetne dionice u ovom sektoru mogle profitirati. Još niste vani zbog straha da globalna trzista nisu jaka koliko se cine, ali da se lagani spas vidi, to po meni je. Ja ne bi ulazio jos najmanje 6mj ali tko je skloniji riziku, mozda i ima priliku

Da imam sigurno bih.

Uvijek je interesantno vidjeti kad neki ne žele iskoristiti rast pa čekaju još više.

Znamo da ZSE nema snage za bilo kakav jači i duži rast. Dan-dva je maksimalno može izdržati, nažalost naravno!

Tko je imao više kupljenog po 100 i ispod trebao je iskipati to onom s 900 kom na 107 koji je stajao jako kratko!

Pa onda vjerojatno opet kupovati po 100.

Nikako se ne treba zanositi da će to sad na 200 kn, tako da treba pametno koristiti sve oscilacije.

Kada me nije do kraja poklopilo na nešto sitno ispod 98 kn.
Ali sam zato opet izašao na 111.91 kn, budem lovio ulaz na neki odbijanac.

Ne razumijem čemu odjedanput takav optimizam, a do prije koji dan se raspravljalo o stečaju!

semper fidelis

BDI +7

349

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Iznad 110,50 preko 100K kuna, kad se sjetim onog koji je zakucavao na 105 danas a i ponekog (ne znam kao ih nazvati) po 102,70-103 moram se nasmijati. Iako nije mi bilo svejedno, kupiš 300 kom po 105,50 i onda se nađe neki mangup koji prodaje po 102,70…nikad to neću shvatiti.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Ovdje se na petogodišnjoj krivulji vidi što bi se moglo očekivati u narednom razdoblju.
http://www.bloomberg.com/quote/BDIY:IND

Ne razumijem čemu odjedanput takav optimizam, a do prije koji dan se raspravljalo o stečaju!

možda gledaju iz svemira…

The Shipping Industry Isn’t Doing as Well as It Looks From Space

http://www.bloomberg.com/news/articles/2016-03-03/what-you-can-t-see-from-space-is-the-thing-destroying-shippers

Ne razumijem čemu odjedanput takav optimizam, a do prije koji dan se raspravljalo o stečaju!

možda gledaju iz svemira…

The Shipping Industry Isn’t Doing as Well as It Looks From Space

http://www.bloomberg.com/news/articles/2016-03-03/what-you-can-t-see-from-space-is-the-thing-destroying-shippers


Ne razumijem čemu odjedanput takav optimizam, a do prije koji dan se raspravljalo o stečaju!

možda gledaju iz svemira…

The Shipping Industry Isn't Doing as Well as It Looks From Space

http://www.bloomberg.com/news/articles/2016-03-03/what-you-can-t-see-from-space-is-the-thing-destroying-shippers
[/quote]

A gledaj, možeš ti pričati o fundamentu, al burza uklkjučuje i špekulaciju. Trenutno je samo DSX više od 18% u plusu na snažnom volumenu. Pred nama su izazovna vremena, a takva stvaraju prilike za zaradu. Commoditiesi i cijeli taj sektor vezan uz drillanje i eksploataciju nafte i rudnih sirovina je na koljenima, nešto se mora početi događati, ako ništa drugo, barem u sferama pozitivnijih očekivanja.

I recite vi meni nakon što je taj prodao po 1600 što se desilo sutradan?

使用を信頼し、あなた自身の能力の

New Report

Close