ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 03.10.2024. u 02:37
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,38
1.136
23
48,20
49,50
2,50%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

a zašto bi prodavali ovu zlatnu koku dok god mi ne treba kapital za nešto drugo?
kad bude precjenjena onda ćemo razmišljati prebaciti pozicije u nešto pametnije. Iako šteta da nije bila zabetonirana na ispod 100

Nije rastao samo drys nego vecina brodara. Ne bas 250 % ali od 50 % pa na dalje, do nekih 150 % cini mi se. po tome atpl nije jos rasla nista.

Prije par godina kada je nafta divljala od 100 $ na vise, prognoze su bile da ide na 500. A bilo je suprotno, doslo je jos na 150 a onda palo na 30. Pa se vi drzite prognoza. Sve treba raditi kontra.

ništa novo, ali barem ne treba prevoditi.

Samo najjače brodarske kompanije preživjet će krizu


Nije rastao samo drys nego vecina brodara. Ne bas 250 % ali od 50 % pa na dalje, do nekih 150 % cini mi se. po tome atpl nije jos rasla nista.

toliko su porasli samo spekulativni brodari. normalne bulkeraše s čvršćim financijama je to prošlih dana diglo u prosjeku do 10%. diana, golden ocean, pacific basin, navios. a neke nije uopće, kao star bulk ili western bulk.


Prije par godina kada je nafta divljala od 100 $ na vise, prognoze su bile da ide na 500. A bilo je suprotno, doslo je jos na 150 a onda palo na 30. Pa se vi drzite prognoza. Sve treba raditi kontra.

i atpl kad je bila 2.5-3.000 kn se pričalo kako ide to i na 5-6.000 jel eto takva luda potražnja,

još 2-3 dana je ostalo za kupit da možeš prodati bez poreza, iako ja i dalje ne vidim razlog zašto prodati ako stvarno nije frka za lovu, da bi je eventualno dočekao na nižim vrijednostima?? koliko 200-300 komada?
a i sad se kupnja posložila poprilično, odavno nije bilo toliko naloga, da vidimo koliko je zainteresirano ekipe za prodaju na 0.2 xBV


nekad se to zvalo navlačenje, sad se zove "poboljšana prognoza". Kako god nek vam krene. Ja to ne vidim, ali boze sveti, neki valjda znaju bolje. ovdje se povlačite s dry-som ali rast njegove cijene, koliko sam jučer tražio vijesti, nitko ne može baš objasniti. osim što su nešto duga pretvorili u preferencijalne dionice pa su "manje dužni". dajte neku drugu vijest ako imate. ne stignem sve popratiti
drys i “analiticari” ce ti sigurno kruha dat 🙂 jos samo bih dodao erste preporuku kao slag na kraju 😉

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

jesu ti erste analitičari ikad pogodili išta? to je stvarno strašno. to skoro kao čim ti lopina dođe na topic znaš da moraš bježati jer je brzo stečaj firme, tako kad erste da preporuku buy možeš shortati sa 99,9% sigurnošću. veće je vjerovatnost nego kod dnk-a kod testa očinstva da će obrnuto od preporuke 🙂


bas me zanima profil ulagača koji su spremni kupovati ATPL u ovom trenutku..ulagački kamikaze 🙂

Evo da vam pomognem u razumijevanju.
Ja sam jedan od tih koji kupuje. Prosli tjedan poceo kupovati nakon duzeg vremena (prethodno sam trgovao na razini od 195).
Kupio cca 500 kom (ispod 120).
Htio sam jucer uzeti jos onih cca 300 kom do 127 ali netko me preduhitrio.
Sad vise ne zelim kupovati jer je cijena previse otisla u 2 dana. Po meni biti ce jos bolja prilika kasnije.
Ja drzim da ce ATPL prezivjeti ovu krizu i vjerujem da za to imaju unutarnjih rezervi. Trziste je jako lose i ostati ce tako do ….Uskrsa, maximalno do ljeta, a onda ce se poceti popravljati. Dno (dry bulk trzista)ce po meni biti dosegnuto u 1.kvartalu 2016. U najgorem slucaju u 2.kvartalu.
Zakljucio sam da je dionica oversold (RSI bio oko 15!) i da treba poceti kupnju. Mislim da ce biti jos prilika u slijedecih cca 3 mjeseca i poslije vise tesko. Ja planiram jos nesto kupiti, ali samo ako vidim priliku.

Za mene je ATPL ozbiljna tvrtka sa velikom tradicijom i referencama. Kad krenu naznake da je dno proslo, cijene vise nece biti ni blizu ovdje.

PS
Ovo nikako nije nagovor na kupnju (niti prodaju) dionica, ja sam (nazalost sada dugorocni) mali ulagac u ATPL i ovo je moje vlastitio razmisljanje za koje riskiram vlasititi novac. Trenutno sam na velikom gubitku sa svojim ulaganjem u ATPL.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


ništa novo, ali barem ne treba prevoditi.

Samo najjače brodarske kompanije preživjet će krizu


Točnije, nekom se nije sve dalo prevoditi 🙂
http://www.mb.com.ph/commodity-shippers-face-painful-year-ahead/

Nije se baš pametno uspoređivati s rastom Drys-a, to bi bilo kao da je cijena Atpl bila 1 kunu prije par dana a danas je 3 kune. U postotku puno, ali nominalno i dalje nikakva cijena.

još 2-3 dana je ostalo za kupit da možeš prodati bez poreza, a i sad se kupnja posložila poprilično, odavno nije bilo toliko naloga, da vidimo koliko je zainteresirano ekipe za prodaju na 0.2 xBV

Svi su se na forumu uhvatili poreza, ali neće biti neki veliki problem u njemu.

Problem će biti prodati sada kupljeno po višoj cijeni s obzirom na likvidnost na ZSE, tako da tko bude plaćao porez zapravo BLAGO NJEMU!

Jer svi smo se u zadnje vrijeme naučili kupi jeftino pa prodaj još jeftinije.
Zato je na ZSE potrebno biti jako oprezan.
Osobno ne vjerujem da se rast može održati, jer ga nema što baš potaknuti na ZSE.

New Report

Close