ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 02.10.2024. u 22:36
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,38
1.136
23
48,20
49,50
2,50%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Kolega KPAX niti sam kupio ijednu dionicu ATPL niti mislim još kupiti.
Ali mrljavljenje bez odbijanja očito me upućuje da ovdje nema odbijanca.
Ako ga i bude bit će istresanje povrh 132kn pa opet dolje.
Opet stižu loše vijesti i zasad nema razloga za odbijanac.
Svi koji kupuju ulaze špekulativno, a ne s ciljem čuvanja dionica.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?


Kupnja cvate, inverter nista od tvoje dvoznamenkaste prognoze.

Nešto slično kao nafta na 50 i 40 USD pa je uslijedio ponor.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?



Ovdje nema razloga da dionica raste. Dakle može samo padati jer
je upitan i opstanak firme. Dakle tko kupuje sigurno neće platiti porez
jer neće zaraditi već samo izgubiti pa se nema šta platiti.

:-))))
Pa kako sad ovo?
Pa prije 7 dana si govorio da je ATPL oversold i da nema vise prostora za dole, da citas samo pozitivne vijesti i bla bla…

Sto se desilo? Prodao si pa sad ti odgovara pad, da kupis nazad?

[/quote]

Ma kupuje on polako, ili pokušava,, ali moraš pričat kako sve ode u 3pm da mozes nesto kupiti, i ovako se male kolicine trguju.

Sigurno bi bio najaktivniji ovdje na forumu da ga ne zanima i da će sve otić u 3pm :)))),, trošit vrijeme i novac na takve stvari koje nemaju budućnost mogu samo…

Peti uzastopni dan rasta panamaxa, danas 2,7%.

Uz formiranje Vlade, i odabir vrhunskog managera Vanđelića za premijera, možemo očekivati značajnu promjenu ozračja.

stare kuke se sjećaju kad je bdi bio iznad 500.


Peti uzastopni dan rasta panamaxa, danas 2,7%.

Uz formiranje Vlade, i odabir vrhunskog managera Vanđelića za premijera, možemo očekivati značajnu promjenu ozračja.

nažalost ni vanđelić ni orešković ne mogu vratiti rast globalne potražnje za ugljenom i željeznom rudom. ali da će podići crobex, to je sigurno, pa to valjda spasi atlantsku plovidbu od ronidbe ako BDI po sezonskom obrascu još dublje zaroni sljedeći mjesec.

DRYS jucer oko 50% rast danas jos cca 35%, u dva dana se udvostrucio…..PRGN danas 30% rast…….biti ce toga dosta u slijedecih 1-2 godine

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

http://shipandbunker.com/news/world/435996-morgan-stanley-warns-of-a-losing-battle-for-some-dry-bulk-owners-as-it-slashes-spot-rate-predictions

meni se i ovo čini jako preoptimistično na strani potražnje. predviđaju kumulativni rast potražnje od 6.3% u sljedeće dvije godine!? otkud? mislim da i dalje uračunavaju neki godišnji rast indijskog uvoza ugljena, iako je sve vjerojatnije da će padati. i da će biti dobro ako umjesto njihovih 6.3% ispadne i 3%. a u tom slučaju bi za ostvarenje ove prognoze trebao nulti rast flote. ili 15m dwt više skrepa godišnje nego u njihovoj projekciji. da li je to moguće? i ako je moguće, da li je moguće i da ATPL do 2017 spusti breakeven na oko 8000? ako se to sve ostvari, onda bi mogla negdje 2018 izaći iz krize kao winner.


http://shipandbunker.com/news/world/435996-morgan-stanley-warns-of-a-losing-battle-for-some-dry-bulk-owners-as-it-slashes-spot-rate-predictions

meni se i ovo čini jako preoptimistično na strani potražnje. predviđaju kumulativni rast potražnje od 6.3% u sljedeće dvije godine!? otkud? mislim da i dalje uračunavaju neki godišnji rast indijskog uvoza ugljena, iako je sve vjerojatnije da će padati. i da će biti dobro ako umjesto njihovih 6.3% ispadne i 3%. a u tom slučaju bi za ostvarenje ove prognoze trebao nulti rast flote. ili 15m dwt više skrepa godišnje nego u njihovoj projekciji. da li je to moguće? i ako je moguće, da li je moguće i da ATPL do 2017 spusti breakeven na oko 8000? ako se to sve ostvari, onda bi mogla negdje 2018 izaći iz krize kao winner.


Overall, Morgan Stanley expects the supply/demand balance to improve after next year, and while it anticipates net fleet growth of 2.7 percent versus demand growth of 2.3 percent in 2016, net fleet/demand growths of 1.2 percent and 4 percent respectively are expected in 2017.

Meni se ovo gore cini prilicno realno.

@gorgia
Postao si preveliki medvjed.
Svjetski BDP raste cca 3,5%
Kina ce rasti cca 6,5%, indija vjerojatno oko 7,5%
Australija planira u 2016 veci izvoz zeljezne rude za 100 mil tona (!?)
2016 ce biti gadna, pogotovo prva polovica zbog velikih isporuka novih brodova i slabog demanda, ali kad to prodje…biti ce bolje
Ako ne bude novih narudzbi(novih brodova), 2018 bi mogla biti prva pozitivna godina

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

pa što se tiče potražnje, termalni ugljen sve brže odlazi sa scene, kina će vjerojatno još jače pritisnuti sa smanjenjem potrošnje i njihov uvoz može samo još padati, sigurno ne rasti, a u indiji se zasada sve razvija u skladu s planovima modijeve vlade postupnog smanjivanja potrebe za uvoznim ugljenom od proljeća 2015 da bi 2017 uvoz potpuno prestao. što se tiče željezne rude, stalno povećanje izvoza iz australije baš i je jedan od uzroka kraha vozarina jer australska ruda manjim dijelom zamjenjuje kinesku ali više onu koja se uvozila s 2-3 puta daljih destinacija tako da se povećanjem uvoza iz australije neto smanjuje potražnja za brodskim prostorom, jer sama proizvodnja čelika u kini ne raste i neće više rasti tako skoro. šanse su samo skrepanje da bi se došlo do negativnog rasta flote i rezanje troškova. dobra vijest je da se čini da i uprava ATPL to tako nekako vidi i da je odlučila ne kladiti se na oporavak potražnje nego preživjeti i na marketu kojem potražnja više ne raste.

tko kaze da nema odbijanja ovdje 🙂

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Vani drys prije 3 dana bio 0,08 a sad malopre 0,28. 300% rast, tak da sam morao danas kupiti Atpl.

New Report

Close