ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 02.10.2024. u 16:26
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,38
1.136
23
48,20
49,50
2,50%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

"Obzirom na prezasićenost tržišta brodskim prostorom očekivanja za 2016. godinu nisu niti malo optimistična, a uzimajući u obzir i činjenicu usporavanja kineskog gospodarstva za očekivati je da će negativni tonovi prevladavati i tijekom iduće godine. Teška vremena zahtijevat će i još veće mjere štednje i teške odluke. Došlo je vrijeme da se oslobodimo nade kako će se more s vremenom primiriti, bit će potrebno naučiti ploviti pod jakim vjetrom."
http://www.atlant.hr/novost_opsirnije.php?id=428

točno, ne postoje preniske vozarine, postoje samo previsoki troškovi.

Danas opet BDI postavio novi ATL! Sad ga Cape-ovi vuku dole.
Ja bi rekao da s obzirom na stanje na trzistu ovo vjerojatno jos nije dno. (Ali ne moze biti ni daleko)

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Lijepo vam se svima obratio predsjednik uprave u zadnjem priopćenju.
Ne znam što tražite ovdje po forumu.

Slijedi katastrofalna godina za atpl i dioničari se slikovito moraju držati za jarbole svom snagom da ih olujno more ne izbaci na pučinu. (parafrazirano iz očitovanja)

Sve to dok predsjednik uprave mirno ždere sendviče u restoranu u prizemlju nove zgrade uprave.

...''I try to buy stock in businesses that are so wonderful that an idiot can run them. Because sooner or later, one will.''

Zato još jednom treba zahvaliti ZSE što nije omogoćio short selling dionica.

Bio bi to pun pogodak.

Zadnje priopcenje predsjednika uprave je bilo jucer,na dan osnivanja ATPL.
Iz njegove izjave za javnost se moglo iscitati da mirno spava,izmedu ostalog je rekao da im je cilj docekati oporavak sa sto vecom i mladjom flotom.
Ocito mirno spava jer zna kakve dugorocne period TC ima.
Rekao je da ovakve spot vozarine ne mogu dugo trajati,jer ce se povecati scrap i zaustavljati brodovi(ne od atpl)pa ce to preokrenuti trziste.
I da u 2016 samo jedna politicka odluka moze preokrenuti bulk trziste.

Svakako cekati da se ispucaju ovi koji imaju tu sicu, pogledajte samo promete, recimo danas 25.000 kuna. Ocito nitko veliki ne prodaje.

Baltic Dry-indeksen faller 2,7 prosent til 471 poeng onsdag.

Det er ny all-time low for indeksen.

Capesize 3.816 dollar (- 10,0 prosent)
Panamax 3.320 dollar (+ 1,1 prosent)
Handysize 4.033 dollar (- 0,4 prosent)
Supramax 4.694 dollar (- 0,3 prosent)


Lijepo vam se svima obratio predsjednik uprave u zadnjem priopćenju.
Ne znam što tražite ovdje po forumu.

Slijedi katastrofalna godina za atpl i dioničari se slikovito moraju držati za jarbole svom snagom da ih olujno more ne izbaci na pučinu. (parafrazirano iz očitovanja)

Sve to dok predsjednik uprave mirno ždere sendviče u restoranu u prizemlju nove zgrade uprave.

vorax, očito sve znaš kad fino pratiš knjigu dioničara i pratiš one koji su ne u top 10, nego ajmo reći top 200 (znači koji imaju više od 500 dionica) od 8.500 dioničara,,

onda bi znao dali su više prodali ili kupili kroz par mjeseci, dali im je frka ili trljaju ruke na ovaku situaciju ;),, ili daj bože još nižu cijenu

Jesu li Kinezi uplatili onih 30 milijuna dolara ?

Jučer u reginalnom dnevniku rečeno da dolaskom Revelina 15. siječnja, Atlantska po prvi put u svojoj povijesti prelazi milijun tona.




Danas opet BDI postavio novi ATL! Sad ga Cape-ovi vuku dole.
Ja bi rekao da s obzirom na stanje na trzistu ovo vjerojatno jos nije dno. (Ali ne moze biti ni daleko)
sve ti je receno ,finalno zakucavanje zna bit dramaticno ..dvije znamenke najvjerojatnije..
moder. brise kad spominjem cifre ovdje .
[/quote]
Razina dna je po meni cca 100kn, tu negdje. Treba pričekati izvještaj
zadnji kvartal. On će dosta toga reći.
Malo sam bolje proučavao grafove, ono što može uslijediti sledilo bi
sve postojeće dioničare.
[/quote]

Da, svakako, samo pogledajte kako su večeras reagirale svjetske burze, po mom mišljenju dno je odrađeno, BDI ispod ovoga bi bio besplatna vožnja, a to ne postoji.




Danas opet BDI postavio novi ATL! Sad ga Cape-ovi vuku dole.
Ja bi rekao da s obzirom na stanje na trzistu ovo vjerojatno jos nije dno. (Ali ne moze biti ni daleko)
sve ti je receno ,finalno zakucavanje zna bit dramaticno ..dvije znamenke najvjerojatnije..
moder. brise kad spominjem cifre ovdje .
[/quote]
Razina dna je po meni cca 100kn, tu negdje. Treba pričekati izvještaj
zadnji kvartal. On će dosta toga reći.
Malo sam bolje proučavao grafove, ono što može uslijediti sledilo bi
sve postojeće dioničare.
[/quote]

Ako ih nije sledio pad na 0.18 BV, onda ni neće

http://www.slobodnadalmacija.hr/Dubrovnik/tabid/75/articleType/ArticleView/articleId/310275/Default.aspx

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

New Report

Close