ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 02.10.2024. u 14:21
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,38
1.136
23
48,20
49,50
2,50%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Vrati se malo unazad i kupi CD. Pozdrav i ugodan vikend.

Dobro je. Bezdan je sve bliže. Još samo 120kn do “0”.

Sokrat imam ja CD i stanja, ako sam dioničar logično je da pratim,,, ali od svih vas ovdje kad sam nedavno pitao tko ima stanje sa raznim datumima da usporedimo, samo se jedan !! kolega javio na PP koji čak ni ne piše komentare,

a vezano sa stravično veliko iskrcavanje il ukrcavanje nekoga, hehh ovisi sa koje strane gledaš, hm, vidim samo da je od Margin klijenata kroz par mjeseci prodano cca 4.000 komada, oni su najviše nahebali kad su morali prodavati sada



ako je dno blizu g.inverter vreme je za shoping
polako..nece to nikamo pobjeci ,samo komentiram ,linkove ne citam ,ali se rado sjetim clanaka iz 2007-8 .:-) sad je obrnuta prica 🙂
[/quote]

dno će biti kada indijski i kineski uvoz termalnog ugljena padne na nulu.

ok društvo, imamo li kao dioničari ikakvih obaveza? u slučaju stečaja i sl… postoje li kakvi dodatni nameti od strane porezne uprave za imaoce (i eventualne prodavače) dionica? ili obveze prema nekome tko nešto potražuje od atpl?
ovo je izgubilo kompas i ne znam tko tu i zašto nešto prodaje, a naročito kupuje. očekujem dlkv-r-a scenario sa eventualnim talasanjem za 1000% sa 1 na 20 kn… ovo su sve mali prometi, no ozbiljno će se povećati kada padne ispod 50.
ovo rijetko kada padne manje od 2% dnevno.
obzirom da ovakvo stanje apsolutno ništa ne može popraviti do li eventualne dividende ako ne propadne atipl i to od npr 1x kn/dionica, kada bude dividenda nekoliko puta veća od cijene dionice, onda bi se mogla lansirati do vrtoglavih 150 kn…

Kupovao sam na 250 a kupovati ću opet jer mi se čini super jeftino, no teško je pogoditi dno ili vrh, malo ih je što su kupovali/prodavali na 30/3800. Kažu dobro upućeni da bi 10% od hotela Lapad moralo sjesti do kraja godine, dok ostatak kod preuzimanja hotela oko 1.5.2016. Ocito i kupac želi izbjeći troškove hladnog pogona etc. do nove turističke sezone, prihodi se žele odmah

ovdje se najstvarnije nema ništa više za reći/napisati.

I ako bude cijena za hotel do 20-ak mil usd ili eura(kako tvrde strucnjaci za hotelski biznis),to ce biti samo 100-ak kuna po dionici,a cijena cijele ATPL na zse je trenutno 115.
Kratkorocne obaveze su 90 mil kn a cash 132 ,na dan 30.9.15.

Lapad trenutno po kesu i prodaji hotela lapad ali se namece pitanje koliko ce kriza trajati tj trend se okrenuti i koliko ce para ispariti u sljedecem razdoblju jer radnici i odrzavanje i sidrenje brodova kosta

nadalje Atpl je ove godine proveo valoarizaciju svoje flote ako ova kriza potraje recimo 2 godine za 3 godine ce im ti brodovi biti stariji pa kad opet budu revaloariziraju brodove pitanje je dali ce im biti ta cijena na spotu i kolika ce biti dugotrajna imovina tj njihova vrijednost na trzistu

“Obzirom na prezasićenost tržišta brodskim prostorom očekivanja za 2016. godinu nisu niti malo optimistična, a uzimajući u obzir i činjenicu usporavanja kineskog gospodarstva za očekivati je da će negativni tonovi prevladavati i tijekom iduće godine. Teška vremena zahtijevat će i još veće mjere štednje i teške odluke. Došlo je vrijeme da se oslobodimo nade kako će se more s vremenom primiriti, bit će potrebno naučiti ploviti pod jakim vjetrom.”
http://www.atlant.hr/novost_opsirnije.php?id=428

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

Pod teške odluke se vjerojatno misli na smanjenje placa pomorcima i kopnenim zaposlenicima,a to je trebalo napraviti jos prije nekoliko mjeseci.
Odlicno je da je svih 5 ICE Panamaxa na Period TC kod ATLANTIC COAL AND BULK.

New Report

Close