ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 02.10.2024. u 08:27
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,38
1.136
23
48,00
49,50
2,50%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

a da prodaju sve brodove i hotel, vrate kredite, oroče ostatak i isplaćuju kamate kao dividendu, a za dvije godine kupe novu flotu po 1 kunu brod?

opet mi je duplo postalo…

Vecina strucnjaka za hotelski biznis kazu da se Hotel Lapad moze prodati za oko 20 milijuna usd ili eura!!!
A u slobodnoj dalmaciji prije cca mjesec dana izade LAZNI clanak da je hotel lapad prodan,i to za 20 mil kuna!!!!!!!!
Placeni lazni clanak s ciljem obaranja cijene dionice ATPL,i uspjelo im je oboriti cijenu!
Tko ima volje nek posalje prijavu hanfi za ovo nedjelo.


Vecina strucnjaka za hotelski biznis kazu da se Hotel Lapad moze prodati za oko 20 milijuna usd ili eura!!!
A u slobodnoj dalmaciji prije cca mjesec dana izade LAZNI clanak da je hotel lapad prodan,i to za 20 mil kuna!!!!!!!!
Placeni lazni clanak s ciljem obaranja cijene dionice ATPL,i uspjelo im je oboriti cijenu!
Tko ima volje nek posalje prijavu hanfi za ovo nedjelo.

To su pacijenti, pa malo jača vila na Pantovčaku ili Tuškancu ide po toj cijeni!

što se tiče hotela, ovdje je razgovor s perom kulašom deset dana nakon onog članka koji objavljuje da je već praktički prodan, oko 17. minute počinje, oko 19. govori o hotelu, prodaja je mogućnost ali ništa više od toga.

http://radio.hrt.hr/ep/pomorska-vecer/137195/

http://www.index.hr/vijesti/clanak/proizvodjaci-se-pripremaju-za-pad-cijene-nafte-na-20-dolara-/861346.aspx
Ako nafta doista ovako nisko potone na duži rok onda odoše i tankerski brodari u povijest. A o rasutim teretima da i ne pričam. Postala skuplja litra vode od litre nafte.

Znaci ceka se do 2018 tko ce od brodara prezivjeti, ovdje bi se cijena za to vrijeme mogla prepoloviti jos jednom. Nevjerojatan scenario.

jesmo još uvijek u buy zoni?

Ma jasno….

Samo….ispod 100 je sell zona, ali je zato oko cca 20 opet buy…..:)

jedino što je sada za buy to je novogodišnje drvce :)a za malo veće moraš prodat 3 dionice atpl.

nema tu puno mudrosti, za oporavak se flota treba konstantno smanjivati a ne rasti, pa niti za jedan brod mjesečno. treba se svaki mjesec i svaki tjedan više dwt skrepati nego što se novoga isporuči. kad se vlasnici počnu tako ponašati krenut će i oporavak, prije ne, i nakon 2 godine takvog trenda možda bude i profitabilnih vozarina.

ja sam za to da odu u tpm na kunu dve … kad se prave pametni gospari… ne zele se prilagodjavat nije ih briga za dionicare… pa eto i mojih zelja njima… imam atpl-ra i to jos s vrlodobrim prosjekom al prezvakat cemo

pepe7

New Report

Close