ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ovo sigurno ne može biti dobro
http://www.bloomberg.com/gadfly/articles/2015-11-18/rio-tinto-is-optimistic-about-iron-ore-that-s-reason-to-worry

Dok god RIO i BHB zarađuju neće biti brzog oporavka,kad(ako)oni počnu gubiti lovu bit će prisilljeni rezati proizvodnju.
Loša je vijest da kompanije nisu jako zadužene i da još ima dosta do tog mogućeg scenarija.
A sad što se brodara tiče i dalje ostajem na onome da ako već ulažete bolje kupiti DSX ili tako nešto.Iako je najbolje izbjegavati za sad.

"Only dead fish swim with the stream"

20 dionica nekad je vrijedilo 10.000 eura, danas je to bolji ručak, no otvaranje je tek. Ja sam kupovao ovih dana pa što Bog da, doduše kupovao sam i na 250, no imam vremena čekati, nema preše, teći će ovdje med i mlijeko AKO ATPL OPSTANE na marketu.

Lijepo istresanje po bidu danas, jedno od jačih u zadnje vrijeme.. Uz ovakav BDI ovo može do kraja godine i do 100 kuna, nažalost.. Ako dođe do 100-110 ja ću se malo omrsit..
P.S. Imam dionice ATPL, u pušingu sam i ovo nije nagovor na ništa….

A i BDI tone i dalje… -6 bodova.
Ne kužim kome je to u interesu? Netko tko je dovoljno jak da nadživi sve koji propadnu pa da onda bere vrhnje ili ???

Netko je trebao isplivat među prvih deset nakon višemjesečne kupnje, ali ga nema. Ovo su dogovorene i kontrolirane transakcije inače bi dionica već bila na 1 kuni. Kome je interes da ovo kupuje???
Ajmo nagađati. U zadnjih para mjeseci je već preko 30 000 komada istreseno po bidu i netko je to pokupio.
Možda su sitni dileri nešto pokupili ali ovo ostalo je netko ozbiljan ili lud pokupio samo je pitanje tko.
Bilo tko da kupuje trebati će puno više za nekakav upravljački utjecaj zato mi se čini da baca pare u bunar.
Ovo što se događa svakako znaju ovi iz vrha firme a da nisu transparentni to je je jedino 100% transparentno.

I da, rado bi prodao svoj udio nekom ozbiljnom igraču koji bi ih svih potjerao i smijenio.


A i BDI tone i dalje… -6 bodova.
Ne kužim kome je to u interesu? Netko tko je dovoljno jak da nadživi sve koji propadnu pa da onda bere vrhnje ili ???
tako je ,to ti je surovi kapitalizam

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Malo se zagužvalo na kupnji, a vani pristojan rast indeksa već par dana, dali smo to na donjoj granici ???


Netko je trebao isplivat među prvih deset nakon višemjesečne kupnje, ali ga nema. Ovo su dogovorene i kontrolirane transakcije inače bi dionica već bila na 1 kuni. Kome je interes da ovo kupuje???
Ajmo nagađati. U zadnjih para mjeseci je već preko 30 000 komada istreseno po bidu i netko je to pokupio.
Možda su sitni dileri nešto pokupili ali ovo ostalo je netko ozbiljan ili lud pokupio samo je pitanje tko.
Bilo tko da kupuje trebati će puno više za nekakav upravljački utjecaj zato mi se čini da baca pare u bunar.
Ovo što se događa svakako znaju ovi iz vrha firme a da nisu transparentni to je je jedino 100% transparentno.

zašto nagađati, pa fino uzmeš knjigu dioničara i sve znaš, al koliko vidim ovdje to nitko ne prati, prije nekoliko dana pitao dali netko ima stariju pa da usporedimo sa nedavnim stanjem koje imam, al očito nitko ne prati, šta ću vam ja


20 dionica nekad je vrijedilo 10.000 eura, danas je to bolji ručak, no otvaranje je tek. Ja sam kupovao ovih dana pa što Bog da, doduše kupovao sam i na 250, no imam vremena čekati, nema preše, teći će ovdje med i mlijeko AKO ATPL OPSTANE na marketu.

he ti gledaš 20 komada,, 🙂

a pogledaj malo TOP 10 i uzmi samo 20.000 komada iako imaju svi više,, sad im vrijedi… oko 2.8 mil kn,,
na ATH vremenu 2007. im je kapitalizacija bila preko 70 mil kn,,, pa neka su ih dobili i đaba njihova pozicija je pala minimalno 67 mil. kn. Al koliko vidim nitko od njih nije prodao nešto ozbiljnije 🙂

zato pomalo strpljenja,baci mrežu sa raznim rupama i šuti 😉

Ingroman
Istina, vani je rast indexa ali i pad brodara. Ja čekam , možda i do idućeg ljeta za kupnju.

New Report

Close