ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


neslutbena info da je lapad prodan…

Sluzbeno

prije da je 20 mil eura

Pada li ga i pada…
BDI -19 560
Vaš link …

Ne razumijem politiku firme.. Prodaje hotele koji mogu nešto zaradit ili bar poslovat s pozitivnom nulom, a ostavlja brodove i oslanja se na core biznis koji konstantno radi minus iz godine u godinu.. Tko zna dokle će ovako izdržat, želim im puno sreće..

btw. jel ima netko knjigu dioničara unazad par mjeseci, nek se javi na PP da usporedimo, ja imam relativno frišku


Ne razumijem politiku firme.. Prodaje hotele koji mogu nešto zaradit ili bar poslovat s pozitivnom nulom, a ostavlja brodove i oslanja se na core biznis koji konstantno radi minus iz godine u godinu.. Tko zna dokle će ovako izdržat, želim im puno sreće..

Ma prodaju sve što ima kupca, i hotele i brodove. Sredinom godine su prodana 2 broda (AP Držić i Sveti Vlaho), iduće godine možemo očekivati isto. Nema više hotela i arbitraže, pa budu morali prodati malo više brodova. Ne očekujem odmah sada cijenu ispod 100, ali vjerujem da je to zacrtani smjer.

nije me bilo odavno na ovoj temi,ali ovo nisam mogao zaobići , jer je ovo presedan što je atlantska napravila sa ovim hotelom .koji je ovo očajnički i mizeran potez .pa taj hotel što s prometom,što s nekretninom vrijedi puno više. žalosno je što se ovo sve radi ,čini mi se da je ostala bez motora , kao brod sam prepušten vjetrovima ,pa gdje ga odnesu. kulaš trenutno običan fikus .i hebeš firmu koja se bavi najneprofitabilnijom vrstom broodova . pa pogledajte samo vozarine na tankerima kakve su , a ovi u upravi samo znaju raditi sa bulkovima svih ovih godina , jjedna ograničenost kakvu još nisam vidio u business-u. sve ostale vrste brodova su im SF…..tužno

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

treba unovcitisto se da banke stiscu a treba i platiti brod jos im ostaje stara zgrada u Dubrovniku za prodati sa ovih 20 mil eura ako je tocno mogu jos 18 mj klipsati

bilo bolje da su prodali sve brodove a ostavili hotele, bili bi prezivjeli,ovako definitivno neće.

Mislim da ATPL i dalje stoji bolje od vecine drybulk brodara.

Na dan 30.09.2015 kratkorocne obaveze (slijedecih 12 mj) su 90 mil kn, a novac u blagajni 132 mil.

Ova prodaja Lapada (ako se desila) dodatno jaca cash poziciju tvrtke i mislim da je to bilo nuzno napraviti. Tu je bilo pitanje timinga, a s obzirom da sad slijede 2 losa kvartala za hotel koji tada pravi gubitke, ocito su procijenili da je sad dobar timing.

Pitanje je sada koliko ce ostati cistog cash-a od prodaje hotela (jer ce se morati s tom prodajom zatvoriti i neki krediti). Ako ostane pola od prodajne cijene to ce biti super.

Mislim da uprava skuplja cash za prezivljavanje 2016.-te i 2017.-te godine koje ce biti teske. Pogotovo 2016. Sa cash-om od arbitraze i ovom od hotela blizu su da to osiguraju.

To sto je ATPL imala (prakticno ustedjevinu iz dobrih vremena) ima vrlo malo bulk brodara i to je ono sto je razlikuje od ostalih i daje joj dobre sanse da ovo sve prezivi i doceka oporavak.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


bilo bolje da su prodali sve brodove a ostavili hotele, bili bi prezivjeli,ovako definitivno neće.

tko si može priuštiti baš sada intenzivno kupuje, DSX sa svojom bearish upravom svaka 2 mjeseca kupi nešto za po 20 mil dolara dok traje rasprodaja. drugi se bar trude da ih što manje prodaju. treba samo pogledati prošlih deset godina pa se vidi kako uopće nije moguće predvidjeti potražnju dulje nego kratkoročno. 2005 su svi predviđali da je prošao vrh ciklusa a znamo što se dogodilo 2 godien kasnije. onda su opet krajem 2008 kad je krenula financijska kriza svi bili sigurni da nema šanse da se rast potražnje ikad vrati na 5% i više, pa je ispalo da je 2010-2013 rasla po prosječnoj stopi od 7%. 2013 su onda predviđali sve do 2017 rast po 6%, a sada će biti jedva 2%. srednjoročno su uvijek mogući svi scenariji, sigurno je samo to da će se ciklus na kraju odigrati do kraja.

http://finance.yahoo.com/news/edited-transcript-dsx-earnings-conference-195800789.html

Pitanje je sada koliko ce ostati cistog cash-a od prodaje hotela (jer ce se morati s tom prodajom zatvoriti i neki krediti). Ako ostane pola od prodajne cijene to ce biti super.
kolega K-PAX kolika ja znam nema nikakvih kredita …

New Report

Close