ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 01.10.2024. u 00:15
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,20
6.844
142
48,00
49,40
-3,03%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Ima li sta duga??? Ili ce dug rijesit Lalonja???

Ima i duga jako puno.. Ali ukoliko se vozarine i globalna situacija promijeni, ovo bi moglo bit vrhunsko ulaganje..


izašao sam kad je bila atpl na 800,00 i sanjao tu večer da sam je kupio po 167,00 kn,tada mi je prijatelj rekao da sam lud,od tada,ono što je ostalo čuvam u kunama,i ako dođe do te razine kupit ću,jer sam tada rekao sam sebi,ili ću kupit po toj cijeni ili više neću na burzu,izašao sam sa 54% minusa nakon 7 godina trgovanja…možda se bliži taj dan povratka…budemo vidili

alt 33 jesi kupio? Ja jesam[emo_cool]

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Invest evo ti jedna poucna prica. Firmi za koju radim cijena dionice padne unutar otprilike godine dana sa 2 dolara na 30 centi i ja kupim 40 kilo dolara pa prosjecnoj cijeni 25 centi. I onda u mjesec dana padne sa 25 centi na 1,9 centi!!!! U tom momentu je trzisna kapitalizacija firme bila samo 6 miljona dolara. Firma ima 7 platformi prosjecno starih 4 godine. Trzna kapitalizacija je bila u tom momentu(na cijeni dionice 1,9 centi) pola vrijednosti robe na skladistu samo jedne platforme(prosjecno svaka platforma ima oko 12-15 miljona dolara rezervnoh djelova i potrosnog materijala na skladistu). Ja mislio da je 25 centi super ulaz. Sto mislis kakav je ulaz na 1,9 centi. Evo sad zadnjih 7 dana cijena se digla na 5 centi.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!


Evo malo brojka o porastu Dry bulk flote, da se ne vade iz rukava [emo_smijeh]
Porast od 1,3% tijekom trećeg kvartala što nije puno…
Vaš link …[/url]

1,3% u jednom kvartalu je nažalost puno, u drugom kvartalu se flota smanjila i rezultati su se odmah vidjeli. da se u trećem kvartalu nastavilo skrepati kao u drugom i da se opet za koji brod flota smanjila umjesto porasla BDI bi sad bio oko 1100-1200.


Invest evo ti jedna poucna prica. Firmi za koju radim cijena dionice padne unutar otprilike godine dana sa 2 dolara na 30 centi i ja kupim 40 kilo dolara pa prosjecnoj cijeni 25 centi. I onda u mjesec dana padne sa 25 centi na 1,9 centi!!!! U tom momentu je trzisna kapitalizacija firme bila samo 6 miljona dolara. Firma ima 7 platformi prosjecno starih 4 godine. Trzna kapitalizacija je bila u tom momentu(na cijeni dionice 1,9 centi) pola vrijednosti robe na skladistu samo jedne platforme(prosjecno svaka platforma ima oko 12-15 miljona dolara rezervnoh djelova i potrosnog materijala na skladistu). Ja mislio da je 25 centi super ulaz. Sto mislis kakav je ulaz na 1,9 centi. Evo sad zadnjih 7 dana cijena se digla na 5 centi.

Nije ni čudo kad su ti tvoji poslodavci dužni ko Grčka-2.60 milijardi$,Total Debt/Equity 429.47!
Ako firma prži novce kao što je tu slučaj ili kod ATPL ja ne bi nikad ulazio,nikad ne znate koliko taj downtrend može trajati,margin sigurnosti je u ovakvim slučajevima nizak,ili da jednostavno drukčije formuliram :radi se samo o kockanju.

"Only dead fish swim with the stream"

Ta firma dnevno uprihoduje preko 2 miljona dolara. Dug se uredno servisira. I nije ni cudo kazes. Aj dobro.Placa u 6 godina nikad zakasnila dana,a nije Todoricevih 3000 kuna niti Mrsicevih 1600.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!


Invest evo ti jedna poucna prica. Firmi za koju radim cijena dionice padne unutar otprilike godine dana sa 2 dolara na 30 centi i ja kupim 40 kilo dolara pa prosjecnoj cijeni 25 centi. I onda u mjesec dana padne sa 25 centi na 1,9 centi!!!! U tom momentu je trzisna kapitalizacija firme bila samo 6 miljona dolara. Firma ima 7 platformi prosjecno starih 4 godine. Trzna kapitalizacija je bila u tom momentu(na cijeni dionice 1,9 centi) pola vrijednosti robe na skladistu samo jedne platforme(prosjecno svaka platforma ima oko 12-15 miljona dolara rezervnoh djelova i potrosnog materijala na skladistu). Ja mislio da je 25 centi super ulaz. Sto mislis kakav je ulaz na 1,9 centi. Evo sad zadnjih 7 dana cijena se digla na 5 centi.

ticker molim 🙂

Grazie prodavačima opet, napokon malo veći prometi :), iskreno nisam mislio da će se ovdje uhvatiti više komada, al mašala.

a sad nastavak prema dolje koliko god ide, kad je bal nek je maskembal, pa neka i bankrotiramo ako je takva situejšn :)))

jesam,kupio sam,ali ne za sve pare,sad ili čekam još ispod,ali ispod 50% ne prodajem,taman morao čekat 5 godina,san se ispunio,mada nisam ni ja vjerovao u to…


Ta firma dnevno uprihoduje preko 2 miljona dolara. Dug se uredno servisira. I nije ni cudo kazes. Aj dobro.Placa u 6 godina nikad zakasnila dana,a nije Todoricevih 3000 kuna niti Mrsicevih 1600.

Imaš pravo,proletio sam i krivo zaključio da prže novce,ne prže ali svejedno su stravično zaduženi.Kao i svi drileri opasnost je u o otkazivanju narudžbi,kod tvojih posebno jer su mali i svaki rig je bitan i “ono bit će bolje ali samo onaj tko preživi”U ovom slučaju su kritične 2017 i 2019 godine kad većina dugova dolazi na naplatu.Ako se u međuvremenu nafta ne oporavi….ako cijene krenu gore bit će ovo možda i x5 dionica,pa tko voli….

"Only dead fish swim with the stream"

Inače Operating Cash Flow im je pozitivan 192.86M,EBITDA 405.59M
dobit 53.40M koliko vidim,pa ne znam otkud ti tih 2m.

"Only dead fish swim with the stream"


Inače Operating Cash Flow im je pozitivan 192.86M,EBITDA 405.59M
dobit 53.40M koliko vidim,pa ne znam otkud ti tih 2m.

A zbrajaj. Da budem precizan 2,16 miljona dnevno.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

New Report

Close