ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 30.09.2024. u 16:20
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,20
6.844
142
48,00
49,40
-3,03%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Za ocekivati je nista ne mozemo ocekivati jer sjetimo se da se jos prije nekoliko godina oporavak ocekivao za najkasnije 2015 pa koljko god se to Tada cinilo daleko sad smo Tu I gore je nego ikad.prije ulaska ovdje treba zavoravit na sva ocekivanja I bit spreman samo na cekanje pa kad bude, bude…..

Kad bi se znalo kad ce oporavak, onda bi svi bili bogati. Onaj tko ima novca a ne zna kud sa njim, mozda je vrijeme za ubosti sto god, pa cekati taj oporavak kad i ako ga bude. Burza je kocka, nista drugo.

Vaš link …

Baltic Dry Index (BDI) -12 888

Obzirom na stanje marketa i tanki cash flow velika je sreca da jos imaju hotel Lapad i staru upravnu zgradu (atraktivna lokacija) sto mogu prodati i dobiti dodatnih app.18 mjeseci relativnog mira za kakvu takvu solventnost. Bit ce zanimljivo pratiti sto ce se dogadjati sa bulk brodarima i vozarinama u narednih 12 mjeseci.


Obzirom na stanje marketa i tanki cash flow velika je sreca da jos imaju hotel Lapad i staru upravnu zgradu (atraktivna lokacija) sto mogu prodati i dobiti dodatnih app.18 mjeseci relativnog mira za kakvu takvu solventnost. Bit ce zanimljivo pratiti sto ce se dogadjati sa bulk brodarima i vozarinama u narednih 12 mjeseci.

Sto nebi ATPL trebala dobiti znatu sumu gotovine od arbitraze u Q3?

@makalu
ATPL sada kao i gotovo svi bulkeri plovi s gubitkom.
Moja procjena je da na ovom nivou vozarina gube sa trenutnom flotom oko 1,5-2 mil USD mjesecno.

Zalihe casha su u 7.mjesecu bile visoke (cca 30 mil USD), vidjet cemo sad u izvjescu kakvo je stanje bilo na dan 30.09.2015.
Imaju jos CAPEX za 3 broda koji moraju pokriti.

Ja bi procijenio da bi trebali biti pokriveni do slijedeceg ljeta, a do tada ako se ne popravi bitnije stanje (a mislim da nece), trebati ce nesto dodatno napraviti (hotel, stara zgrada, neki brodovi)

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

mislim da je u sadašnju cijenu uračunata duža kriza. za opravdati sadašnji mcap od ispod 40 mil usd bi na BDI oko 2000 trebalo biti dovoljno čak i da im ostanu samo 4 nova broda.

http://www.dryships.com/pages/report.php

maratonac @ kako si ? brinem se da ne rasprodas na dnu .

drys 0.20$

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Kao što sam i najavio – čekam padajući nož na 167

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

eto moj san samo što se nije ostvario,od sutra ću počet kupovat,i to ne namjeravam prodat ispod 50% dobiti,pa taman sve propalo,tako sam davno odlučio,neka tako i bude,pa makar sanjao atpl na 50,na burzi kao i u životu,sve je moguće,teško je predvidjeti pad ili rast,iskustvo igra neku ulogu,ali najveću ulogu igra sreća,iako u americi dsx npr je u 3-4 dana narastao 15%,za atpl se ne zna,tržište je jako plitko i podložno je velikim oscilacijama,pogotovo kad nema stranih ulagača…sretno svima….

sutra sigurno neces jer burza ne radi [emo_smijesak]

New Report

Close