ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 30.09.2024. u 00:24
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



@trial

Hoću reći, dali kupiti sada ili čekati još?

ja sam jedno i drugo 🙂 ovakve prilike se ne propuštaju, a ako padne di ćeš bolje ako te ne zanima period od par mjeseci, godina


sljedece god … polovica- kraj mozda [emo_beztona] s- kanal

znači do nule smo sigurni da nema smisla kupovati 🙂

te krivulje sad, ne da nevrijede ništa, možeš crtati kakvu god ti paše, da samo netko poželi ući ili izaći, nacrtaće kako mu odgovara 🙂 i potpore, otpore i slične gluposti na tržistu di sa milion kn možeš drmati kako ti paše


sljedece god … polovica- kraj mozda [emo_beztona] s- kanal

Ne bi ja rekao da je ovaj scenarij nemoguć, ali to je samo jedan od scenarija iz liste crnih scenarija.
Ako ide u ovom smjeru onda je ključna linija otpora oko 192 kn i ako se ta linija probije onda ovaj tvoj scenarij ima šanse (ali prilično male)

ako linija izdrži onda se otvaraju neki vrlo zanimljvi scenariji…(u onom drugom smjeru)…ali otom-potpom

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Ako ne kužite da se upravo sad gospon inverter lagano krca, onda se kanite i burze i foruma. Posvetite se eurojackpot-u.

sve znas. prodje li dole, bit ce lavina…gore je visoko za to.

nista ne nagovaram..nema shorta pa cekam. [emo_beztona]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Bilo bi super da napravite lavinu i prodate veću količinu daleko ispod tih razina :)))

Dobre vijesti za DRY bulk:
Vaš link …[/url]


Dobre vijesti za DRY bulk:
Vaš link …[/url]

Jedan dan crne prognoze za sljedeće 3 godine, a drugi dan optimistične.

Sad budi tu pametan.

BDI još uvijek pada, tako da se više uistinu ništa ne zna.

meni se čini da je više redakcijska oprema bullish, a ono što je navedeno s prezentacije ne sugerira oporavak nego stabiliziranje na ovim razinama. kažu da je fleet supply pod kontrolom ali to im znači rast do 3%, a istovremeno ne predviđaju nikakav doprinos rastu potražnje od željezne rude i ugljena, dakle očito je da predviđaju samo da će supply i demand u dogledno vrijeme podjednako rasti. u redu, mislim da solidne kompanije kao ATPL mogu neko vrijeme lako izgurati sa sadašnjim razinama vozarina za panamaxe/supramaxe oko 8000-9000, ipak je to iznad opexa, ali to se ne može nazvati oporavkom i optimističnim izgledima. može biti da se bulkeri još godinama neće moći probiti iz tog začaranog kruga usporednog rasta i flote i potražnje oko 2-3%. jer vidjeli smo da je flota imala negativni rast samo dok je BDI bio oko 600, čim je prešao 800 skreping posustao.

Vrijednost Panamax brodova u porastu [emo_smijeh]
Da li je dno iza nas? nadamo se da je…
Vaš link …

Mr. pong

Ako ne bude dno, možda bude u narednim godinama?

Takva situacija s dnom u narednim godinama je vrlo teško za očekivati zbog više razloga, što u samom brodarstvu kao i svjetskoj ekonomiju uopće, također uzeći u obzir usporavanje raste Kine što je i sasvim logičan slijed događaja.

No, sve ćemo vidjeti u narednim mjesecima.


Mr. pong

Ako ne bude dno, možda bude u narednim godinama?

New Report

Close