ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

tehnicki gledano je po meni close u cetvrtak ispod 210 bio short signal. 200 nema neka potpora, prva je slaba na 195 i malo jaca na 185.

Ja sam upravo tipični primjer tog mazohista, kojeg spominje kolega Jethro.
I apsurda li, jedino što me može izvući iz septičke je da dionica stvarno tresne na neku siću, pa da se natrpam kako bi u pesperktivi možda nategnuo pozitivnu nulu. Jer prodavati se nisam usudio niti na 400, a na 200 mi to još manje pada na pamet, koju očigledno baš i nemam.
A kolega Sokrat ne bez razloga govori kako ovdje ne samo na dionici već i na topicu vjerojatno rade profesionalci. Hoće li ovdje primjeniti strategiju dovoljno dugog mrcvarnje na dnu, tako da i mizernim prometima uspiju vratiti uloženo u pad, ili? I što ako na tom ciljanom dnu na ask u nekom trenutku počnu napadati mazohisti, pa sve izmakne kontroli?


Bravo,došli smo do 200 kuna.
Jesmo li sad sretniji zbog toga??

Sretniji u jedino u smislu ako želimo dokupiti.
A kako bi smanjili ulaz.. moramo 🙂

Mea parvitas.

Fino, firma sada vrijedi 36 000 000 Eura ili 18 000 026 Eura ako želite 50%+1 dionicu. Nekome je možda puno onih 26E (197Kn) na kraju i želi dati samo 20Eura. Rado bi svoj dio poklonio nekom da me pita pa čak i po ovoj ili nižoj cijeni , samo da znam da želi do većinskog dijela. Uz malenu napomenu tj ugovor, da mi vrati kad rasproda cijelu firmu 100% više.

Kad sam uzimao 12/2012 po oko 200 kn,, cca 36$,, mislio sam da sam ugrabio po dnu,,
nadam se da se može to još niže spustiti od ovih sadašnjih 29$, kad smo već ovdje 🙂

Vlahović je sad pun ko brod, pa je najbolje da kupi i hotel Lapad za cca. 20 miljuna eura, na taj način pomogao bi i sebi i ATPL, a ne bi imao ništa protiv da ekipa iz Uprave ex.TDR pojača malo svoj vlasnički portfelj u dubrovačkom brodaru

triger će biti kad potražnja počne rasti. budući da flota stagnira svaki pomak će se odmah registrirati. kineski uvoz ugljena se stabilizirao na 35% nižoj razini a u svibnju su se kineske zalihe željezne rude praznile brže nego ikad. samo što će kompanije morati imati dovoljno keša da izdrže dugi put od ovih razina do profitabilnih. i kompanije i ulagači koji ga imaju vjerojatno se nadaju da ćemo se do trigera još načekati.

kad je kolega inverter napisao da ide na 220…a bili smo na 380…svi sve čudili…sada je revidirao na 130-150…opet se čudimo …a ekipa koja ovo radi
..jaaaako efikasno to radi …diže ono kaj hoće….vidi turiste …ruši ovo nemilosrdno već 8 mjeseci !!….ona ista koja je zakucala ingru na 2,4 pa digla ko od šale na 3,9…dakle preko 50 % ….digla bu i brodara …kad im bude pasalo…ic ol d gejm ..ovih zse …kak netko veli… mafijaša…36 milja eura sa ovolko brodova..i s ostalim stvarima ?….smješno …

od arbitraze bi trebali dobit cca 150-160 kn po dionici, plus kad zbrojimo dugotrajnu i kratkotrajnu imovinu minus obveze trebala bi cijena dionice bit veca , a sada zasto nije , ne znam, mozda ima nesto kaj ne znamo ili je jednostavno takvo vrijeme da brodari nisu u fokusu…..

kak god bilo ja malo nadokupljujem ,,,ulaz mi nije prevelik, ispod tristo kuna je , u minusu jesam a dal cu bit u plusu vidjet cemo 🙂


Vlahović je sad pun ko brod, pa je najbolje da kupi i hotel Lapad za cca. 20 miljuna eura, na taj način pomogao bi i sebi i ATPL, a ne bi imao ništa protiv da ekipa iz Uprave ex.TDR pojača malo svoj vlasnički portfelj u dubrovačkom brodaru

Za 20 mil eura uskoro kupi cijelu ATPL, proda brodove u staro željezo i hotel mu ostaje GRATIS, i jos mu ostane za kavicu :)))

Kako to misliš da za 20 milijuna eura kupi cijelu ATPL?

http://www.dryships.com/pages/report.php

New Report

Close