ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

da, trial… ne želi ih nitko dati ispod 200. niti ja je nekoć nisam htio dati ispod 1000 kn, a presretan bih bio sada kada bih dobio 300 za nju. bolje velik gubitak, nego prevelik. ova dionica gravitira prema dolje jer nema interesenata uopće. na stranu to što vrijedi puno više, ali nekontrolirani opticaj je preko noći devalvira.vapaj za pomoć kroz poziv za dokap bi bio oglašavanje samoubojstva. uostalom, čemu dokap? za plaće se ima, za pokrivanje gubitaka se ima još neko vrijeme. nitko nije lud dizati dionicu u ovo doba. čemu?? kada (i ako) najave dividendu, bit će cca 5% vrijednosti dionice, malo bolje nego kta u banci i to je to. posla se nema, ne treba se širiti, kupovati brodove i sl. ne znam kome je loše uz ovu cijenu dionice. jedino onima koji su odvojili od usta i uložili u dionicu. dionica tone već preko 5 godina. treba se pomiriti sa tim da je to bačen novac, a profitirati mogu jedino oni koji je kupe za koju godinu i u valovima kretanja prema gore je prodaju. načelno, svi živimo za taj val za koji se ne zna koliki će biti. teško će ova dionica skočiti 50%, tj na 300 kn. može, jer je malim prometima srušena, ali ne vjerujem. prije će skočiti za 100% (sa 100 na 200 kn), nego za 50% (sa 200 na 300).


@ Jethro

Jedan od razloga koji ti ne vidiš ili ne želiš vidjeti, mogao bi biti taj što ih nitko očito ne želi dati ispod 200 kuna. Tu je otpor koji je očito nemoguće probiti koliko god to neki željeli, ili se trudili.

to ce jos potrajati…ima vremena

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

glavna potpora cijeni dionice je FI za prvi kvartal. ako odbijemo povećanje financijskih rashoda kao jednokratno zbog skoka dolara od preko 10%, gubitak na ovim razinama vozarina nije bitno lošiji nego što je bilo prije godinu dana na vozarinama od 9-10k. jer su materijalni troškovi pomorstva prepolovljeni i za trećinu je manja amortizacija.

a da ne govorimo o tome da bi se na nekim drugim dionicama hvalili sveobuhvatnom dobiti od 40 milja [emo_cool]

to ce jos potrajati…ima vremena

i ja sam, može se reći, gotovo uvjeren da će to vjerojatno ipak nekako uspjeti potrajati barem još neko izvjesno vrijeme.

Gadan pesimizam je ovdje zavladao vidim.
Prema nekoj teoriji, to je dobro, jer kazu prije nego se ciklus okrene, zavlada najveci ocaj i crnilo. Sve izgleda bezizgledno i sve stane (niko niti prodaje niti kupuje)
Mozda smo blizu te tocke?

(Ovaj koji stalno kupuje sa skivenima malo to remeti)
[emo_smijesak]

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Prošlo je 10 sati.. vec i 11.
Gdje su H nalozi?

Strpljen, spasen, milijunas. [quote=tenkista] 20. 11. 2008. Tko sada prodaje , taj mora da je za psihijatriju. [/quote]

k-pax
potpuno se slažem, samo se treba strpjeti još do jeseni!


to ce jos potrajati…ima vremena

A koliko će potrajati i što poslije toga?

Ovo je vrlo komplicirana dionica, na topicu rade profesionalci, ne bez razloga, al teško da će uspjeti u naumu njihovih nalogodavaca. Mislim da velik broj dioničara i nema brokerski račun tako da ovo drže iz nekih prozaičnih razloga, pokupe jednu dividendu u deset godina i oni zadovoljni. Ja sam mlad, ima vremena, nek se češka koga svrbi.

http://cdn.capitallink.com/files/docs/Shiptrade_Services_S.A._-_Weekly_Market_Report_-_Week_22.pdf

Bravo,došli smo do 200 kuna.
Jesmo li sad sretniji zbog toga??


Bravo,došli smo do 200 kuna.
Jesmo li sad sretniji zbog toga??

ima tu puno razloga za veselje ispod 200 kn. ne bi se reklo, ali najviše se vesele oni koji su je najviše platili. velika doza mazohizma kod puno nas je iz neznanog razloga tipa “neka mi, kad sam gl p, još ću morati platiti da poklonim dionicu” i sl.
drugi razlog je veselje onih koji kupe po 220 i prodaju po 200 u nadi da će povesti krdo na rasprodaju. brzo takvi namire svoj “enormni gubitak”.
treći, četvrti….
mislim da će dionica zveknuti daleko niže u sljedećih godinu-dvije, no to su mali prometi i nije toliko za zabrinuti se. treba se pokriti ušima i što manje talasati dok smo u septičkoj da nam štogod ne uđe u usta.

New Report

Close