ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Na 200 i koju kunu naslagalo se podosta bid naloga. Čini se da će 200 kuna biti veliki otpor.

Daily Market: This page contains the latest Dry Bulk Shipping News

12 May 2015

Baltic Dry Index (BDI)    +11   589
Rates
BCI (Cape index) BPI (Panamax index) BSI (Supramax index)
INDEX 731 71 583 -3 619 2
SPOT TC AVG (USD) 5396 448 4649 -21 6475 21

Čini se da su vozarine krenile gore

Vaš link …

ne čini se da idu gore nego idu., već neko vrijeme, jedini je problem što rastu dolar po dolar.,

Ovakvo nešto skokovito već dugo nije bilo. Nadamo se da će se nastaviti u toj koloraciji.
http://www.dryships.com/pages/report.php

a je se pito gdje nestala prodaja [emo_smijeh]


Daily Market: This page contains the latest Dry Bulk Shipping News

12 May 2015

Baltic Dry Index (BDI)    +11   589
Rates
BCI (Cape index) BPI (Panamax index) BSI (Supramax index)
INDEX 731 71 583 -3 619 2
SPOT TC AVG (USD) 5396 448 4649 -21 6475 21

Čini se da su vozarine krenile gore

Vaš link …

Čini se da su vozarine DANAS krenile gore.

evo kao za udžbenik primjer za leading indicator. potražnja za dry bulkom se smanjuje već 8 mjeseci, vozarine botomirale još prije tri mjeseca, a ostatak svijeta tek sad počinje razmišljati o recesiji. kad je na kraju i proglase i krene panika vozarine će kladim se biti bar 50% iznad sadašnje razine.

http://www.hellenicshippingnews.com/is-global-economic-recession-coming/

gorgija….. htio sam ovo komentirat neki dan al nije mi se dalo….di je ono vrijeme kad su brodari pokazatelji trenda…problem kod nas je taj sto se mi nismo oporavili ostali izgubljeni u vremenu i prostoru… inace slazem se s tvojom konstatacijom

pepe7

tomo
od čega se oporavili!!?? pa mi smo od prvog dana hr države neprestano u krizi. samo je bila jačeg ili slabijeg inteziteta! misliš na 2006-07? samo vrhunac kratkog manje lošeg razdoblja. kriza na zapadu prođe za 2-3 kvartala, a kod nas traje 7 godina??! ajte, molim vas!


di je ono vrijeme kad su brodari pokazatelji trenda…

da, ljudi izvan shippinga su prestali gledati BDI jer se pročulo da će doći do smanjenja rasta trgovine zbog dugoročnih strukturnih promjena, smanjenja udjela sirovina u kineskom rastu, korištenja prljavih energija i sličnih faktora o kojima piše i taj članak. to nema puno veze s nekakvim predviđanjima globalne ekonomske konjunkture, ali te promjene impliciraju samo smanjenje rasta dry bulka otprilike s +6% na +2%. za razliku od toga činjenica da rast dry bulka sad već od jeseni ipak nije +2% nego -3/4% yoy vjerojatno je ciklička i govori nešto o globalnu ekonomiju.

Dosta sumljivo!
Ask se dobro povukao sa količinom…dali slijedi odbijanac?

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

a čuj vani su brodari otišli cca 10-15% gore u zadnjih dva-tri tjedna, bdi naglo skočio jučer nikakvo čudo da i ovjde malo reagiraju

New Report

Close