ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



na str. 34 revidiranog FI 2014 je navedena flota od samo 13 brodova, bez oluje i svetog nikole, jel netko zna kako to? ako je to flota samo brodova u vlasništvu onda ne bi trebalo biti ni city of dubrovnik i orsule, dakle trebalo bi biti 11, a ako je flota brodova koji su bili u vlasništvu tokom 2014 onda bi trebala biti i dva teškaša dakle 15. a da su raskinuti čarteri valjda bi bilo javljeno i ne bi ih više pratili na atlant.hr.

str. 42 točka 12
[/quote]

hvala!

Baltic Dry-indeksen faller 0,7 prosent til 591 torsdag.

Capesize 3.174 dollar (- 1,4 prosent)
Panamax 5.246 dollar (- 2,1 prosent)
Handysize 5.100 dollar (- 0,6 prosent)
Supramax 6.533 dollar (- 0,4 prosent)

Baltic Dry-indeksen er en indeks for tørrbulkratene innen shipping. Den har vært aktiv siden 1998, og driftes av Baltic Exchange, et privat selskap basert i London.
[emo_palacd]

Da li netko može odgovoriti na pitanje gdje su novci od prodaje hotela Imperial? Ne mogu to iščitati iz nijednog izvještaja… molim za pomoć

Info da je scorpio bulkers prodao Cape na navozu Diani za 43 mio $ u vrijeme kad brodograilista nude isti takav za cca 51,5-52 govori da ce narudzbe novih biti i dalje jako slabe ili gotovo nikakve

Scorpio je nedavno prodao jos 3 capea po 44 mio$ svaki.

Ultramaxi se prodaju na navozu sada po 24,5 mio$

Ovo je u biti sada dobro, ali efekt toga ce se nazalost vidjeti tek za 2 god..u 2017, a dotle treba izdrzati ovo

http://www.seatrade-global.com/news/americas/loss-making-scorpio-bulkers-in-talks-to-sell-more-vessels.html

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Info da je scorpio bulkers prodao Cape na navozu Diani za 43 mio $ u vrijeme kad brodograilista nude isti takav za cca 51,5-52 govori da ce narudzbe novih biti i dalje jako slabe ili gotovo nikakve

ali efekt toga ce se nazalost vidjeti tek za 2 god..u 2017, a dotle treba izdrzati ovo

ovdje ces vidit efekt najprije. ostalo je sve trosenje energije uzalud.
(brojenje novogradnji i rezalista).
http://www.nasdaq.com/symbol/drys/interactive-chart?timeframe=6m
http://www.nasdaq.com/symbol/dsx/interactive-chart

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

@luki
Moja pretpostavka. Prema nerevidiranom, gledajući novčani tijek iz investicijskih aktivnosti kod atpl i mais, iznos je bio 110-111m ….Međutim, u revidiranom su vratili i poslovanje hotela u konsolidaciju, čiji su rezultati barem po prikazanom sjajni, pa je od tog iznosa oduzet ebitda hotela za 2014.

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

seasure market report piše da je nepoznati brodar kupio 2 handysize-a 2010.g.za 6.8 mil usd po brodu.Koja cijena,koja prilika,nevjerojatno.

odlično, samo neka cijene nastave tako i počet će se skrepati i 10 god stari brodovi.

lapad je jednom spomenuo nešto iz ovog razgovora s predsjednikom uprave. ja sam ga tek jučer poslušao. počinje oko osamnaeste minute. bilo je to još prije obavijesti o uspješnom okončanju arbitraže. očekuje nespektakularni rast vozarina u drugoj polovici godine.

http://radio.hrt.hr/ep/pomorska-vecer/109419/

a meni se čini da bi najbolja vijest za bulkere koji si mogu priuštiti čekati na rast bila da kina ne posustane u ratu protiv uvoza ugljena. u prvom kvartalu na godišnjoj razini su smanjili uvoz za 35mt. ako tim tempom nastave onda će negdje u ovo vrijeme sljedeće godine uvoziti svoje posljednje tone ugljena. nakon toga više nema kamo padati. tih 35mt u kvartalu ili 140 godišnje već samo za sebe znači pad potražnje u dry bulku oko 3%.

Malo je ironicno ali bilo bi dobro da se nastavi ovaj trend jer ce se jedino tako natjerati mnoge na jos veci scrap sto bi sigurno dovelo do oporavka trzista. Mislim da Atlanska ima snage da izdrzi ove povijesno najnize vozarine.

Pogledajte semafor:
Prošli tjedan scrap rekordno, dodano oko 1.7m dwt. Od početka godine scrap ukupno oko 14.6m, dok je isporučenih novogradnji 18.9m dwt.
Međutim, ako izuzmemo siječanj, scrap 11.7m a novih je oko 10.6m dwt.

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

gledam ja semafor i ne vidim da je ijedna dionica riknula 100 % od prošlogodišnjeg ATH …a mi kao imamo fenomenalnog vozara- gospare …kolega inverter , ne da ga pogađa u sridu nego ko da on vodi ovo po zse…a ovi fondovčiči koji se igraju i diktiraju cijenu, slijede ga ko ovce , ruše ovo već mjesecima …

Janlana

Inverter je samo realno napisao, isto što sam i ja pisao ovdje već odavno da je ovaj sektor u velikom problemu zbog sada već mnogima poznatoga razloga viška brodskoga prostora.

LP

New Report

Close