ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

serislave, najviše obično nađeš tu
http://www.hellenicshippingnews.com/category/report-analysis/weekly-shipbrokers-reports/
ili tu
http://marine-transportation.capitallink.com/reports/index.html

a da, istina odbile su se vozarine od dna prije više od 2 mjeseca ali sad već mjesec dana opet osciliraju bez smjera. flota već 3 mjeseca ne raste. čeka se pomak u potražnji. naravno samo da bude pomak na pravu stranu [emo_cool]

Na informaciju o povratu 40 000 000 dolara (blizu 100% TK) dionica ode gore 4%. Dakle 1% za 10 milja povrata. Fantastičan skok. Neke dionice na ZSE skaču u danu po 70% samo na lažni info o ulaganju Rusa koji se još nisu ni rodili.


Na informaciju o povratu 40 000 000 dolara (blizu 100% TK) dionica ode gore 4%. Dakle 1% za 10 milja povrata. Fantastičan skok. Neke dionice na ZSE skaču u danu po 70% samo na lažni info o ulaganju Rusa koji se još nisu ni rodili.

Točno tako. Neka stave pare na banku po 2% i kupe polovne brodove za godinu dvije. Tad će oporavak malo jači, nadam se.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Tajming savršen. Vrijedi više nego da su vozarine skočile trostruko.

eh meni bi ipak bilo draže da vozarine skoče trostruko.

onda bi u sljedečih godinu dana ostvarili dobit u iznosu ovog povrata pa kad bi se riješila još i arbitraža imali bi na računu duplo. a ovako uz vozarine ispod opexa će ovo što su dobili samo potrošiti na obveze u sljedećih godinu-dvije i onda opet neće imati ni jedno ni drugo.

a na book ovo ionako ne utječe, samo se iznos seli iz potraživanja u cash.

ali naravno i ovo je super, sad znamo da se sljedećih bar godinu dana neće ništa morati prodavati po svaku cijenu.


Neka stave pare na banku po 2% i kupe polovne brodove za godinu dvije.

pa to su imali dosad, a nadam se i da su im tekle veće kamate od 2% [emo_namigusa]


Na informaciju o povratu 40 000 000 dolara (blizu 100% TK) dionica ode gore 4%. Dakle 1% za 10 milja povrata. Fantastičan skok. Neke dionice na ZSE skaču u danu po 70% samo na lažni info o ulaganju Rusa koji se još nisu ni rodili.

nije dionica otišla gore 4%, nego nije tako jako pala u odnosu na trend.

golden ocean i safe bulkers su dobili 5% kamate godišnje na glavnicu povrata od kineskih škverova.

otkud je info da se radi o 35 mil dolara? po bilanci je iznos bio 178 mil kuna 31.12.13. i 203 mil kuna 31.12.14., to daje 32 mil $.

Kamate bi gotovo sigurno trebale biti u presudi. Znamo iznos glavnice, znamo kolika je kamata. Jedino što nisam siguran od kojeg datuma bi se trebala primjenjivati, raskidanja ugovora ili datuma uplate iznosa. Logično bi bilo ovo drugo, a u tom slučaju ukupan iznos bi stvarno narastao na približno 40m USD.
Malo me smeta njihov zastarjeli sockom stil obavijesti u kojima nema konkretnih pojedinosti. Kao da stalno postoji prikrivena želja da se nešto zamrači. Čak i na našoj burzi neke druge uprave su odavno prestale s tom praksom.

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

Ovih 30 i nešto milijuna dolara daje nam predah od najmanje godinu dana. Ovo mi trebalo biti dno što se tiče cijene dionice. Iako, s obzirom da trgujemo na ZSE ništa nas ne smije iznenaditi. Sad samo da vozarine krenu prema gore i moglo bi to biti dobro.

P.S. Imam dionice kupljene po višim cijenama.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Šteta je što ni ovakva stvar ne može potaknuti rast.

To pokazuje u kakvom je stanju ZSE općenito.

Koliki je realni discount na NAV za DryBulk tvrtke trenutno na TK?

Prema ovoj analizi, uzimajući u obzir 4 velike i poznate DryBulk tvrtke (NM, DSX, SALT, SBLK) dicount na NAV je oko 30% trenutno

ATPL se trenutno trži na oko 40% svog NAV-a, tj sa discountom od punih 60% !!

http://seekingalpha.com/article/3100776-bulk-shipping-rebound-salt-is-healing-its-wounds

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

New Report

Close