ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

mislim da će još dugo svi analitičari jako paziti da ni slučajno ne zazvuče bullish. da peter sand danas kaže da dolaze bolji dani ove ili sljedeće godine odmah bi se nekoliko brodova manje skrepalo i pojavile bi se niotkuda neke narudžbe. i na bolje dane bi trebalo još duže čekati. sve su to već prošli prije dvije godine kada su najavili trajni oporavak u sljedećih godinu do godinu i pol pa izazvali reakciju krda koje ih je demantiralo.

Ovaj protekli kvartal (Q12015) cemo pamtiti po velikom padu cijene ATPL i po vozarinama na povjesno najnizim nivoima. Vjerujem da je svima koji imaju dionice bilo muka ovo gledati.
S druge strane ovaj kvartal cemo pamtiti po rekordno niskom broju narudzbi, i po rekordno visokom scrappingu. Ovo daje odredjenu nadu da ce se demand/supply u dogledno vrijeme izbalansirati i time i vozarine vratiti u normalu. posljedicno i cijenu dionice ATPL.
Paradoksalno, ali za svih je bolje da vozarine ostanu niske jos barem par kvartala jer jedino tako se moze natjerati shipownere da scrapaju brodove i ne narucuju nove.
Ja vjerujem da atlatnska ima dovoljno rezervi da ovo prezivi i da je dobro pozicionirana za buduci recovery sektora.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Onaj tko je trenutno unutra, situacija za njega sigurno nije dobra. Međutim, onaj tko želi ući idealan je trenutak za ulazak na ovim razinama. Kad se oporavi tržište, a oporaviti se mora, na ovaj ili onaj način, biti ce kasno za ulazak.


Kad se oporavi tržište, a oporaviti se mora, na ovaj ili onaj način,

pitanje je vremenskog horizonta u kojem će se oporavak dogoditi… mogli bi se još prilično načekati do oporavka kad će brodarima vozarine donositi solidnu dobit, tj. ovo životarenje moglo bi potrajati

Ignore: KressoM, delux



Kad se oporavi tržište, a oporaviti se mora, na ovaj ili onaj način,

pitanje je vremenskog horizonta u kojem će se oporavak dogoditi… mogli bi se još prilično načekati do oporavka kad će brodarima vozarine donositi solidnu dobit, tj. ovo životarenje moglo bi potrajati
[/quote]

Slažem se. Zato i dionice ne trebaju kupovati oni koji žele zaradu preko noći. Sad kupuješ kad je sve pri dnu, onda čekaš 5-10 godina, valjda će se do tada stvari promijeniti na bolje. Može i na gore, ali to je burza. Što god je dionica više pala to je manje rizična. Suprotno od toga, što god dionica više poraste postaje rizičnija. Dakle, ne znaći da nema rizika kupovati na ovim cijenama.
Ja da imam slobodnog novca da mi ne treba, sad bih lagano prikupljao na ovim razinama i čekao.

Slažem se. Zato i dionice ne trebaju kupovati oni koji žele zaradu preko noći. Sad kupuješ kad je sve pri dnu,

oko 500-600 kn ih je bilo najvise “sad je dno sad se kupuje” [emo_naivan]
tek su poceli trosit kes na racunu i prodavati brodove..ima vremena oho hoo do dna

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Ima li promjena u prvih deset? Čini mi se da ima.


Slažem se. Zato i dionice ne trebaju kupovati oni koji žele zaradu preko noći. Sad kupuješ kad je sve pri dnu,

oko 500-600 kn ih je bilo najvise "sad je dno sad se kupuje" [emo_naivan]
tek su poceli trosit kes na racunu i prodavati brodove..ima vremena oho hoo do dna

[/quote]

nažalost, izgleda da si u pravu

to je to. očekivao sam ovu cijenu, sad da li će niže od 230 , amo vidit….

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

ukupna kupnja 80 komada!??!? [emo_zacudjen]

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!


Slažem se. Zato i dionice ne trebaju kupovati oni koji žele zaradu preko noći. Sad kupuješ kad je sve pri dnu,

oko 500-600 kn ih je bilo najvise "sad je dno sad se kupuje" [emo_naivan]
tek su poceli trosit kes na racunu i prodavati brodove..ima vremena oho hoo do dna

[/quote]

Najviše je protrženo od 30 do 60 kn. Tko kaže da se neće pšonoviti?

Na SKDD se lijepo vidi stanje prvih deset i to nije nikakva tajna. Koji je velik problem kada se to prenese na poslovni.hr. Da je jedan od Jerkovića prodao 161 dionicu.

New Report

Close