ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


P.S.
Ovdje će biti dobro ako se dogode, u složenom nizu, tri stvari koje sam spomenuo nekidan:
1. Usporavanje narudžbi (dogodilo se, iako još uvijek stižu po starim narudžbama)
2. Strašno ubrzanje demolitiona (najavljuje se)
3. Nagli porast potražnje iz Kine (infrastruktura) i Indije (energetika i infrastruktura)
Bez onog pod 3 zajedno 1 i 2 neće postići puno, samo zamrzavanje na postojećim razinama, ili neznatno višim. Ali i ja vjerujem da će biti ono pod 3, za Kinu je već bilo najava, oni su ispuhali jedan model rasta, sad moraju krenuti na modernizaciju infrastrukture. Tako bar pričaju.

Po meni je najbitnije da se dogodi rast vozarina od 300%! Znači ne 100% , ne 200%, već 300%!

1. Usporavanje narudžbi (dogodilo se, iako još uvijek stižu po starim narudžbama)
2. Strašno ubrzanje demolitiona (najavljuje se)
3. Nagli porast potražnje iz Kine (infrastruktura) i Indije (energetika i infrastruktura)
Bez onog pod 3 zajedno 1 i 2 neće postići puno, samo zamrzavanje na postojećim razinama, ili neznatno višim.

da, samo ipak bih rekao da je manji rizik da broj 3 pokvari oporavak danas kad se u dogledno vrijeme očekuje nulti ili minimalan rast flote nego što je bio prije dvije godine kad je sve prštalo optimizmom jer je flota nakon dugo vremena sljedećih godina trebala rasti “samo” oko 5%.

http://www.dryships.com/pages/report.php
bolje i ovo nego obratno..

Baltic Dry Index (BDI) +13 584

BCI 4048 +255
BPI 4913 +76
BSI 6557 +46

Opa, pa jel to krenuo oporavak vozarina?

http://www.njuskalo.hr/sve-ostalo/dionice-croatia-records-zagreb-ulaganje-oglas-15145379

evo malo kupnje[emo_smijesak]

Ja bi malo po 100-200 🙂 imali tko da bi prodao nešto ?


Ja bi malo po 100-200 🙂 imali tko da bi prodao nešto ?

Ja bi ti malo prodao po 400 🙂 ..očeš ? ..

hmmm…vidite li i vi ovo? ..netko se igra MM!?

tko je prodavatelj?

2 VLOČ od po 320.000 dwt svaki,prodani za preinaku u VLCC tankere.A ovaj otišlo u scrap 2 capesizea i 1 panamax.To je sveukupno oko 1 milijun dwt.Ovo su odlicne vijesti za panamaxe i atlantsku.

Asia cruise industry booming
Prije svjetske financijske krize je atlantska planirala kupiti jeftini manji kruzer za oko 5 mil eura.To je bila dobra ideja koju nisu realizirali,ali je sada možda pravo vrijeme za ulazak u taj sektor?3 milijarde ljudi ima u Aziji[emo_smijesak]

Slabo se trza na ove panične padove i provokacije. Žalosno, mislim za provokatore.

New Report

Close