ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Što ta cijela predstava znači, ako ne bude ozbiljnijih količina sa strane paničara? Samo da organizatori pokažu kako mogu spustiti cijenu ATPL koliko zažele?!


Ista organizirana ekipa prodaje i kupuje sama sebi. Pritom skupljaju od naivnih paničara. Na topicu isti objašnjavaju situaciju, ukratko radi se o financijskom inženjeringu a zna se kako to funkcionira. Ukratko sve će uskoro biti poznato.

serislave, jedini dio koji nije jasan je zašto ti na osnovi svog “dojma” spekuliraš da se događa nešto za što se zna da se ne događa. bulkeri se već pola godine praktički uopće ne naručuju, kinezi ih ne naručuju ništa više nego bilo tko drugi. a ni općenito u brodarstvu kinezi nisu pojačano aktivni, po intermodalu su u 2015 dosad i grci i japanci naručili svaki skoro triput više dwt od kineza.

A sve ovisi za koliko bi kupili jadroplov, šta mislite da je ovo smanjenje imovine ATPL slučajno :), pa bolje im je uzeti te brodove sa lovom kod kineza, nego nove od kineza.

Nek ih upogone na 4/6 mjesećnom ugovoru na Atlanticu i super 🙂 dok ne dođu bolje vozarine. Mogu ih prodati kad god ako je problem sa otplatom, al vidimo da uredno servisiraju obveze,

Ja nisam previše ukljucen u pricu s jadroplovom pa nek mi netko izračuna ROIC tih novih brodova koje bi dobili na ovakvim vozarinama. Samo njih. Odvojeno. Povrat je na ovim cijenama negativan jer je i NOPLAT negativan tako da im je bolje uložiti te novce u banku na 2% kamata. Pa ne radi se ovdje o ekonomiji obujma da što imaš više brodova voziš po nižim cijenama. Svaki brod ima skoro iste troškove. Možda se nešto može uštedjeti na administraciji ali to je toliko sitno da nije vrijedno spomena. Vjerujte. Najbolje vam je da ne pobjede na natječaju. Inače u svijetu tvrtka koja kupuje drugu tvrtku padne na vrijednosti na burzi dok firma koju se kupuje raste.


serislave, jedini dio koji nije jasan je zašto ti na osnovi svog "dojma" spekuliraš da se događa nešto za što se zna da se ne događa. bulkeri se već pola godine praktički uopće ne naručuju, kinezi ih ne naručuju ništa više nego bilo tko drugi. a ni općenito u brodarstvu kinezi nisu pojačano aktivni, po intermodalu su u 2015 dosad i grci i japanci naručili svaki skoro triput više dwt od kineza.

Kod serislava se kod svakog posta vidi da li je kupio ili prodao [emo_smijeh][emo_smijeh] njega treba ignorirati..

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

pa @serislav nisam baš siguran da će kinezi u narednih pedeset godina rast (mislim da i njih čeka sličan problem kao i u EU po pitanju stanovništva), i oni sad već imaju problem starog stanovništva (desetljetna politika 1 djeteta), plus njihova suluda stvar u toj situaciji dobijanje muškog djeteta (valjda sad imaju oho oho više muških nego ženskih stanovnika zbog toga, a s kime oni onda budu imali djecu , ‘potući’ će se za preostale ‘cure’)


Što ta cijela predstava znači, ako ne bude ozbiljnijih količina sa strane paničara? Samo da organizatori pokažu kako mogu spustiti cijenu ATPL koliko zažele?!


Ista organizirana ekipa prodaje i kupuje sama sebi. Pritom skupljaju od naivnih paničara. Na topicu isti objašnjavaju situaciju, ukratko radi se o financijskom inženjeringu a zna se kako to funkcionira. Ukratko sve će uskoro biti poznato.

[/quote]

Dobro pitanje iza kojeg se krije istina. Istina sigurno nisu grafovi i objašnjenja koja se nude. Ovdje će uskoro biti velik problem vlasnička struktura koja sigurno neće biti homogena kao što je bila dosad.
Mislim da svaka uprava može kvalitetnije upravljati ako iza sebe ima sigurnu većinu u smislu podrške na skupštini. Ako to nema više se energije rasipa na razmišljanje da li će dobiti razrješnicu ili ne, a u takvim uvjetima je nemoguće kvalitetno upravljati.

Atlant centar je prodao još 4 stana,ukupno je prodano 17 stanova…

http://finance.yahoo.com/quotes/DSX+DRYS+EGLE+EXM+FREE+GNK+nM+OCNF+SEA+QMAR+BHO+TRMD+ESEA+TBSI+TOPT+PRGN+GDOCF.pk+dnord.co+torm.co+gogl.ol+ceco.ol+bel.ol+jin.ol/view/v1

idemo dalje [emo_palacd][emo_palacd]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Ne, doista, nemam namjeru kupovati dok ne vidim stvarni oporavak. A da sam tu ispušio… uh, bogami jesam.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Ne, doista, nemam namjeru kupovati dok ne vidim stvarni oporavak. A da sam tu ispušio… uh, bogami jesam.

Nisi jedini. Dovoljno je reći da mi je prosjek 618kn.


Ne, doista, nemam namjeru kupovati dok ne vidim stvarni oporavak. A da sam tu ispušio… uh, bogami jesam.

Kad i ako se bude vidio stvarni oporavak onda će biti vrijeme za prodaju a ne za kupovinu.
Tko ima novca za igranje sad je vrijeme za kupovinu, pa kad dođe oporavak – prodaja.

New Report

Close