ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



u 2 mjeseca scrapano 25 capeova.

Odakle ovaj podatak? Platou report kaže 16 capeova 2015 YTD sold for scrapping. Također kaže za 2015 YTD da je stiglo novogradnji 10.8 mill dwt, a scrapano 4.8.

[/quote]

prošli tjedan CEO golden oceana na prezentaciji FI rekao 21 prodan + 4 pred prodajom. jučer je BALT imao prezentaciju, navode podatak od clarksonsa da je u prva dva mjeseca scrapano 5.9 mil dwt. kažu da je njihova “konzervativna” procjena za cijelu godinu 30-33 mil dwt. a što se tiče novogradnji, tako je to uvijek, u siječnju u pravilu bude isporučeno oko 15% svih isporuka te godine. u tome je jedna polovica razloga za niske vozarine u ovo doba svake godine, druga polovica je u potražnji.

jelto i diana imala revalorizaciju imovine; neki dan P/BV 0.16, danas 0.43

vranjo, 04.03.2015. u 18:31
prošli tjedan CEO golden oceana na prezentaciji FI rekao 21 prodan + 4 pred prodajom. jučer je BALT imao prezentaciju, navode podatak od clarksonsa da je u prva dva mjeseca scrapano 5.9 mil dwt. kažu da je njihova “konzervativna” procjena za cijelu godinu 30-33 mil dwt. a što se tiče novogradnji, tako je to uvijek, u siječnju u pravilu bude isporučeno oko 15% svih isporuka te godine. u tome je jedna polovica razloga za niske vozarine u ovo doba svake godine, druga polovica je u potražnji.

Dobro, ali ne možemo onda usporđivati podatke o novogradnjama iz platoua sa scrapom od clarksona. Trebalo bi vidjeti sve podatke od clarksona, možda je kod njih i broj novogradnji veći. Ja sam odustao od tih grčkih prezentacija. Pogledao sam malo drys-ovu prije par dana, pa zaključuju uz ostala pozitivna očekivanja da će biti oporavak vozarina krajem godine. To im je valjda copy/paste sa prošlogodišnje.[emo_smijeh]

Inače, platou kaže da flota ove godine raste jače od potražnje, a računaju i scrap i konverzije u tankere. Ne isključuju niti lošiji scenario ovisno o padu kineskog uvoza i protekcionizmu.

NM i DSX okrenuli i lagano rastu..
DSX napravio revalorizaciju i sad se trži kao i atpl..
Dali će ovaj zakašnjeli rast BDI – a napravit preokret vidjet ćemo .
Tek se z7ahuktava…bit ćre zanimljivo za pratiti..

A BALVANA!!! :) :) :)

@bearg
rast BDI-a?!? za puknut od smjeha [emo_smijeh]

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

Pa vidjet ćemo do kud će rast..tradicionalno raste svake godine u ovo doba…
Znao je rasti neprekinuto i po dva mjeseca dnevno po 10-15%..
Buš videl danas..

A BALVANA!!! :) :) :)

recimo da poraste…kako će se to odraziti na FI za 1Q? ili za FI za 2Q? [emo_palacd]

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

Pa već sam prije naveo da imam atpl..u čemu je problem …prolistajte malo..

A BALVANA!!! :) :) :)

FI za prvi kvartal je debelo već uračunat u cijenu…

A BALVANA!!! :) :) :)

@bearg
vidjet ćeš kad izađe FI kako je uračunato u cijenu…spremi za svaki slučaj helex i apaurine

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

ok…spremit ću

A BALVANA!!! :) :) :)

Kad je uvoz ugljena u pitanju Indija prestiže Kinu.
Indija siječanj 2014. uvoz 20.3mt, veljača 18mt
Kina za siječanj manje od 17 mt

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

New Report

Close