ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pa nema nikakve veze, onako sam sa sobom pričam.

koliki je tvoj book ako odeš u banku uzmeš kredit od pola milje kuna i uplatiš akontaciju za stan? Prije nego si otišao u banku imao si u džepu 50 kn za kavu i 20000 kn minusa na karticama. Tvoja sreća, imaš ok posao na neodređeno i banka ti prizna hipoteku 1:1 pa ne moraš nikakav polog dati prije. Koliko bi vrijedila tvoja dionica na burzi?

Što ćemo sa likvidnošću kad više nema hotela za prodati?



Pa nema nikakve veze, onako sam sa sobom pričam.

koliki je tvoj book ako odeš u banku uzmeš kredit od pola milje kuna i uplatiš akontaciju za stan? Prije nego si otišao u banku imao si u džepu 50 kn za kavu i 20000 kn minusa na karticama. Tvoja sreća, imaš ok posao na neodređeno i banka ti prizna hipoteku 1:1 pa ne moraš nikakav polog dati prije. Koliko bi vrijedila tvoja dionica na burzi?

[/quote]

pa ako si Steave Jobs, Bill Gates, Mark Zuckerberg ili slična ekipa jakooo puno,,,, ako si kao naši političari 0 kn 🙂
sve je to relativna stvar kao i vrijednosti na ZSE

Pratim ATPL jer me interesira, za razliku od TNPL gdje mi je pozitivan saldo, na ATPL bilježim minus. Muči me izvještaj za 1q i nakon toga za 2q. Bojim se da bi dionica mogla još dosta zaroniti. Po booku je isto skupa ako je usporedim recimo sa Dryships-ima koji su trenutno na 0.16 booka mislim (ne bez razloga). Ukoliko bude naznaka da se trendovi mijenjaju i ostane nešto kapitala u firmi sigurno ću kupovati, sada mi je još malo riskantno i trenutno mi je samo na promatranju.


Pratim ATPL jer me interesira, za razliku od TNPL gdje mi je pozitivan saldo, na ATPL bilježim minus. Muči me izvještaj za 1q i nakon toga za 2q. Bojim se da bi dionica mogla još dosta zaroniti. Po booku je isto skupa ako je usporedim recimo sa Dryships-ima koji su trenutno na 0.16 booka mislim (ne bez razloga). Ukoliko bude naznaka da se trendovi mijenjaju i ostane nešto kapitala u firmi sigurno ću kupovati, sada mi je još malo riskantno i trenutno mi je samo na promatranju.

Danas počinje oštriji rast BDI, tako da mislim da je strah neosnovan, i da je ovo dno.



Pa nema nikakve veze, onako sam sa sobom pričam.

koliki je tvoj book ako odeš u banku uzmeš kredit od pola milje kuna i uplatiš akontaciju za stan? Prije nego si otišao u banku imao si u džepu 50 kn za kavu i 20000 kn minusa na karticama. Tvoja sreća, imaš ok posao na neodređeno i banka ti prizna hipoteku 1:1 pa ne moraš nikakav polog dati prije. Koliko bi vrijedila tvoja dionica na burzi?

Što ćemo sa likvidnošću kad više nema hotela za prodati?
[/quote]

Kako nema, pa imaju hotel Lapad, taj objektic vrijedi sigurno 20-ak miljuna dolara I turizam je na vrhuncu, mogu ga prodati kad pozele ako hoce.

šta je sa starom zgradom ,zna li netko nešto….

Cijenim vas optimizam ali market I prognoze za oporavak vas demantoraju…
tko zeli neka kupuje…

A BALVANA!!! :) :) :)




Pa nema nikakve veze, onako sam sa sobom pričam.

koliki je tvoj book ako odeš u banku uzmeš kredit od pola milje kuna i uplatiš akontaciju za stan? Prije nego si otišao u banku imao si u džepu 50 kn za kavu i 20000 kn minusa na karticama. Tvoja sreća, imaš ok posao na neodređeno i banka ti prizna hipoteku 1:1 pa ne moraš nikakav polog dati prije. Koliko bi vrijedila tvoja dionica na burzi?

Što ćemo sa likvidnošću kad više nema hotela za prodati?
[/quote]

Kako nema, pa imaju hotel Lapad, taj objektic vrijedi sigurno 20-ak miljuna dolara I turizam je na vrhuncu, mogu ga prodati kad pozele ako hoce.
[/quote]

Da imaju taj hotel (koji sigurno vrijedi znatno manje nego Grand Hilton Imperial koji je prodan), pogledajte nekonsolidirano fin. izvješće,
izvještaj o novčanom tijeku, novčani tijek od investicijskih aktivnosti.
Novčani primici od prodaje dugotrajne materijalne i nematerijalne imovine:
295 mio. kn.
Što će to biti ove godine pitam ja vas?
Možete izračunati i koji je gubitak iz redovnog poslovanja.
Sve u svemu, izvještaj za prvi kvartal će biti nadasve zanimljiv.

Nece fi biti zanimljiv kad je sad vec sigurno da ce biti ocit…

A BALVANA!!! :) :) :)

Takoder I za drugi kvartal..sad ce bdi malo rasti kao I uvjek svake godine u ovo doba..
zatim ljeto I opet dole..
meni se vise vini da bi gi mogao biti zanimljiv a to cemo znati tek slijedece godine..
ja bih savjetovao bez ikakvih implikacija na oprez a tko voli przit svoju tesko zaradenu lovu neka przi..
daleko smo jos od preokreta..
samo subjektivno misljenje bez druka I bilo kakve namjere da zagovaram kupnju ili prodaju..
pametno ljudi I pazite na svoj novac..

A BALVANA!!! :) :) :)

Zaista su trebali krenuti putem LPLH i srezati brodarski dio dok se još moglo. Dakle obrnuto od njihove strategije fokusa na brodarstvo i odustajanja od hotela. Prošli su jednako kao ulagači na forumu u odnosu na ulagače u turiste. Što se činilo jeftinim, postalo je skupo i pojesti će zdravi dio kompanije, a nakon toga su na redu i sami brodovi.

Ja nebih prognozirao nista..
a pogotovo hoce gore ili dole..
imam nesto atpl sino cisto da mogu dobit uvid u knjigu dionicara I da vidim tko kupuje a tko prodaje..
biduci da su oni koje drzim na oku I dalje suzdrzani a neki su jako kratili pozicije zadnjih 2 tjedna ne pada mi napamet jos kupovati..

A BALVANA!!! :) :) :)

New Report

Close