ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


I onda će krenuti prizivanje uskoka, hanfe itd.

Kad istraga završi lijepo će se vidjeti tko kada kupuje i tko kada prodaje i na osnovu čega se to kontinuirano ponavlja. Da li je to ZNANJE ili kriminal.

Golden ocean je dobio presudu za povrat predujma za 4 bulka,na to se odnosi onaj članak iz hellenica…dobro je što je placanje za jadroplov tek 3 mjeseca nakon predaje ponuda…
Danas je prvi puni radni dan nakon nove godine u kini

BDI 1,5 pct. til 548 point

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

ne znam za ostale, ja ovdje još očekujem pada iako je ovo već pristojna cijena za uletit. ako ne , hvala Bogu , ima uvijek drugih opcija. sretno svima !

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Prema današnjem GMS su u zadnjem tjednu otišla u scrap 2 capea,2 panamaxa i 1 handymax.Ovakav veliki scraping zadnja 2 mjeseca će poboljšati spot vozarine brže nego se misli…

CEO golden oceana rekao da je u prva dva mjeseca u scrap prodan 21 capesize a o 4 se još pregovara. 25 capesizeova je 4 mil dwt, pa da je drugih brodova scrapano i samo pola od toga, to daje na godišnjoj razini 36 mil dwt odnosno skoro 5% flote.


CEO golden oceana rekao da je u prva dva mjeseca u scrap prodan 21 capesize a o 4 se još pregovara. 25 capesizeova je 4 mil dwt, pa da je drugih brodova scrapano i samo pola od toga, to daje na godišnjoj razini 36 mil dwt odnosno skoro 5% flote.

onda se ne očekuje skori oporavak tržišta…

Ignore: KressoM, delux

Teško se takav tempo scrappinga može preslikati na ostatak godine ako BDI ne ostane na ovim razinama. Znamo već da u slučaju porasta na i dalje neprofitabilnih 1000 bodova kreću ugovori o novogradnjama i usporava scrapping.
Inače, Clarkson kaže da će supply brodova rasti 39% u iduće 3 godine, tako da ovaj scrap samo usporava neizbježno.


onda se ne očekuje skori oporavak tržišta…

pa jasno da ne. kad se bude očekivao skori oporavak bit će vrijeme da se počne prodavati.

Ja bi iskrno volio da se oporavi market bez da drukan gore ili dole ili trla baba lan..
evo 1 kvartal pri kraju a vozarine nikad manje u zadnjih 40 god..cak I ako prode ovaj ciklickI rast bdia ..izvesce za 1kvartal…kakvo ce biti pitam ja vas..za drugi?..za treci?

A BALVANA!!! :) :) :)

Nije istina da ce se prodavat kad krene oporavak…prodavat ce se kad budu radili sa brutalnom dobiti..a jedno I drugo je jos jako daleko..

A BALVANA!!! :) :) :)

P.s.
imam simbolicno atpl cisto da mogu pratiti tko kupuje ispod top 10

A BALVANA!!! :) :) :)

New Report

Close