ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

atpl će rehabilitacija dugo trajati po svemu navedenom

http://www.dryships.com/pages/report.php

Mannu, sve to stoji. Uostalom, svi su bulkeri u manjim ili većim problemima. Ja sam prvenstveno govorio o ultramaxima, ali kod scorpia nije loše što će dobiti potpuno novu flotu i bez tereta velikog duga koji imaju brodari sa narudžbama iz 2007. Naravno, još je bolje trenutno nemati nikakvu flotu. Želim reći da kad bi došlo do oporavka vozarina i kad bih ulagao u bulkerske dionice, bilo bi i boljih alternativa od atlantske.

Nema transakcija danas ?

Tako su i oni razmišljali prije još godinu i nešto, mislim na teret duga od ranije. Kao i Genco prije 7-8 godina. A sad već imaju teret duga nekoliko puta veći nego dsx koja je sve to više puta prošla. Kladili su se s 3 milijarde uz veliku polugu duga već u startu. Još su imali više sreće nego pameti jer su im se barem tankeri u međuvremenu oporavili. Dogodilo se sve obrnuto u odnosu na očekivanja od prije godinu, dvije.

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

Takva je očekivanja imala većina brodara i njihovih dioničara. Sad će trebati vremena da se to raščisti, a kad krenu najave porasta vozarina, možda se pojavi još nekoliko “scorpia” next generation.[emo_palacg]


Tako su i oni razmišljali prije još godinu i nešto, mislim na teret duga od ranije. Kao i Genco prije 7-8 godina. A sad već imaju teret duga nekoliko puta veći nego dsx koja je sve to više puta prošla. Kladili su se s 3 milijarde uz veliku polugu duga već u startu. Još su imali više sreće nego pameti jer su im se barem tankeri u međuvremenu oporavili. Dogodilo se sve obrnuto u odnosu na očekivanja od prije godinu, dvije.

Upravo u tome i jest fora: kad svi očekuju oporavak krenu narudžbe i onda od svega ništa. Sad kad svi njonjaju da je teško i šalju u rezališta možda ipak bude bolje. Oporavak krene kad se ne očekuje, kad kupci budu spremni platiti više jer im treba, a na tržištu nema, a ne kad to brodari odrede da njima paše.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

ATPL druga godina za redom gubitci i sada još ta pljacka sa smanjenjem imovine…bdi na dnu..sto jos da se doda …going down[emo_palacd]

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi



Odavno sam primjetio te sposobnosti kod sebe, da kad kupim neku dionicu ona krene padati, i isto tako kad prodam ona neobjašnjivo počne rasti.
Ovaj put sam ponovno htio na najbolniji način testirati svoje nadnaravne moći, pa sam jučer i prekjučer prodao svu ATPL, a jedino to mi je i ostalo nakon prodaje drugog brodara. Normalno sve s ogromnim gubicima.
I danas pogledam gledalicu, a ono pad ATPL-a zastao!?
Imaoci ATPL-a, mirno spavajte…

Isti slučaj je i samnom , sve si pogodio u riječ! Da ja nisam prodao u ponedjeljak po najnižoj (sa 65% gubitka) danas bi bili ispod 200!
[/quote]

Heh, prodati na panici je stvarno pametno,kao i kupnja na euforiji pri rastu, mogao si saćekat kraj dana il drugi,,

Sad dali ćeš uspjet ući nazad po puno nižoj? Budeš vidio 😉

Orkestar za sprovod je ponovno na okupu.Cilj je poznat, kako pokopati što više malih dioničara, naravno bez dionica. Pa ajmo pogledat i ovaj drugi nastavak sage Bilo jednom na ZSE.


Poslovanje ATPL…seli se na registrirane tvrtke u inozemstvu iz niza
loših okolnosti …koje im u ovoj državi ne trebaju…

Prije gotovo 7 godina desila se jedna situacija , sa mojom dividendom..

Ne znam kako se to moglo desiti, ali uvjeravam Vas, i pisala sam o tome nekoliko puta, pa ste me ismijavali.

Ja ću kratko napisati , ako nekog zanima….sutra, jer moram izvaditi dokumente, a sad je već kasno..

Jeste možda izvadili dokumente?

Buy the dip!

Ne znam zasto kukate. Zna se kad se kupuje a kad se prodaje. Ovo je izvrsno vrijeme za kupnju.

New Report

Close