ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Revalorizacija je već ionako u cijeni od cca 320 kn….
Ovo što se dogodilo u petak i što će se možda još malo događati početkom idućeg tjedna je samo paničarenje onih koji ne bi trebali uopće zbog svojeg karaktera bit na burzi…

Par komentara.

1. Nikad veća i mlađa flota brodova u povijesti nije postojala nego danas. O kakvom scrapu vi pričate?

2. Najniža cijena željezne rude u Australiji u ne znam koliko godina, što govori o izrazito niskoj potražni (pogotovo od strane Kine).

3. Padajuće cijene roba u svijetu i padajuća inflacija u Kini što isto govori o slabijoj potražnji Kine koja je glavni pokretač rasta BDI-a.

Kad sve to ukalkulirate dobijete BDI kakav je danas i on se neće mjenjati još barem dve do 3 godine. I to govorim najmanje.

odlično, kratko i jasno!

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

Taman stigao kuci.Citam txt i cudimVam se u vezi vasih postova.
Na burzi ste vise od mene i do sada niste shvatili sustinu trgovanja burze tj nase burze.

1. Dionica ce pasti vise nego sto mislimo jer su tako padale i druge koje su cistili bilancu…zasto? Zato sto se ekipa iskrcala na 320 kn i sad ce je oni srusiti oko 200 kn,a mozda i nize.

2.da nisu imali povlastene informacije onda dionica nebi pala ispid 300 kn bez obzira gdje je bdi jer bi stitili svoja ulaganja,a i znamo da ce BDI poceti rast.

3.Zasto bi ja sad prodao svoje dionice netkome po 250 kn kad znam da je ovo dno dna.Istina da ce 1 q biti los al zato ce sljedeca 3q biti bolja, a tek 2016 g.Dionice se kupuju i gleda se buducnost neke tvrtke.

4.Dionica se drzala 320 kn da bi ekipa izasla i sad ce vam ta ista ekipa spustiti dionice ispod svake normale da bi oni opet mogli dobiti jeftino dionice.

5.Zakljucak: da oni nisu prodali svoje dionice oko 320 kn ja neznam tko bi Vam prodavao dionice ispod 300 kn.

Eto to je napisano onako seljacki i koliko god se Vi trudili pisati dionica ce ici dolje.

Lp

Nazalost imam dionice ATPL

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]


serislav

Par komentara.

1. Nikad veća i mlađa flota brodova u povijesti nije postojala nego danas. O kakvom scrapu vi pričate?

2. Najniža cijena željezne rude u Australiji u ne znam koliko godina, što govori o izrazito niskoj potražni (pogotovo od strane Kine).

3. Padajuće cijene roba u svijetu i padajuća inflacija u Kini što isto govori o slabijoj potražnji Kine koja je glavni pokretač rasta BDI-a.

Kad sve to ukalkulirate dobijete BDI kakav je danas i on se neće mjenjati još barem dve do 3 godine. I to govorim najmanje.


Ne treba 2 do 3 godine, ali neka ga još koji mjesec na ovim razinama. Odgovara nam što niži NAV prije nego se naplati potraživanje.

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.


Revalorizacija je već ionako u cijeni od cca 320 kn….
Ovo što se dogodilo u petak i što će se možda još malo događati početkom idućeg tjedna je samo paničarenje onih koji ne bi trebali uopće zbog svojeg karaktera bit na burzi…

u tome i je mogući problem… jer ipak jesu na burzi ….[emo_beztona]

Ja isto, kako bude bit će. Što je tu je.
Mislim da je ipak ok da je stvar čista, a panike ne bi ni trebalo biti. Zašto bi sad over25, ja ili netko treći tko je kupovao po 320-400 sad prodavao na 200-250 jer netko tako hoće, a BPI već raste tjedan dana?

Ovo je igra statistike. Pročitajte ovog tipa, nije blesav.

http://www.tonmiletrader.com/

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ak se odnekud ubrzo ne pojavi nekakav bid, ovo bu ružno za gledat.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Kolika je cijena sad….nemam gledalicu

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

maratonac, jos malo pa nagrada [emo_ooooo]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

262 (255 kupnja 269 prodaja) 39 tisuća prometa bila dražba uravnoteženja

273,00 kuna.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

273 113 tisuća prometa

New Report

Close