ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vi paranoici koji trubite o dokapu protiv malih dioničara biste za početak trebali pogledati strukturu trenutnih dioničara. Na koji biste način vi to izveli da ste npr. članovi uprave društva? A znamo koliki postoci trebaju na skupštini da se to izvede. Taj bi trebao uvesti telepatsko upravljanje tuđim mislima.

Gledajte da kupite što jeftinije, stisnite želudac i dočekajte bolje dane s ogromnom zaradom. Ili naprosto prodajte sad i mirno vam more. Nije ovo za svakog.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Da li netko zna nabrzinu otkuda ova revalorizacijska
rezerva od 115.648.350?
Prošle godine -59.282.219

Ovih dana samo spašavam živu glavu.
Bez obzira kako ko čita bilancu ja pobjegao sa -12%
Nije mi se kasno vratiti ali ne bih iznad 250 a i to je upitno

Kaj sve neću ovdje procitat…ha,ha,ha. Pa kaj ste se uplašili. Kaj se dogodilo s firmom kaj i prije tjedan nismo znali. Uplasila vas revalorizacija imovine. Doista vidim da ova burza nije za svakoga…

revalorizacija manje više, to je sporedno, da su prije godinu dana cijene second hand brodova nastavile rasti sada bi već nerevalorizirana bilanca odgovaarala realnom stanju i cijena bi bila 700 ili 800, a budući da nisu nego su padale i NAV je pao na 630 po dionici i cijena dionice je pala na pola toga. i to se dogodilo i bez mijenjanja bilance kao što će i ako uskoro cijene odu 30% gore i cijena skočiti 2 puta ne čekajući revalorizaciju.

ali mislim da je glavno razočaranje bilo što se nigdje ne vide efekti prodaje hotela, a mnogi su se na toj osnovi nadali priličnoj dobiti, čak i dividendu spominjali, nego je i kad se odbije revalorizacija prikazan minus.

Suštinski se ništa nije promijenilo u odnosu na dan uoči izvješća. Knjigovodstveno je samo potvrđeno ono što je tržište već prije vrednovalo, a uprava s tim nema baš ništa. Za buduće poslovanje to i ne mora biti loše. Amortizirat će se po novom, manjem bv kao što će se računati i prihod od prodane imovine. Zanimljivo da je revalorizacije napravljena u petak 13. na povijesno najniži bdi do sada. Bilo bi lijepo da taj podatak ostane trajno. Jer vrijednost brodova je funkcija koja ovisi o samo jednoj varijabli, bdi.

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

Prodaje hotela nema u rdig, treba gledati novčani tijek. Prema CF onako odokativno efekt prodaje je mislim najmanje 200m HRK, od čega 111m gotovina, ostatak smanjenje financijskog duga.

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.



Do viđenja, a možda i zbogom. Prodao sve u JDPL i ATPL i od ponedjeljka u TNG. Sretno svima koji ostajete u Atlantskoj.

A baš si izabrao pravi tajming… [emo_smijesak]
[/quote]

Mislim da jesam. I mislim da još nije kasno onima koji nisu 😛

Koliko god se nama malim dionicarima ova revalorizacija cinila grozna i sa sokantnim rezultatima koji je znatno smanjio knjigovodstvenu vrijednost tvrtke i dionice, ovo je ipak trebalo napraviti. Uprava je pokazala odredjenu hrabrost i odlucnost i to treba pozdraviti.
Sada izgleda grozno, ali oni su u biti oslobodili buduce poslovanje utega proslosti. Otpisali su vrijednost koja trzisno ne postoji. S ovim potezom oni su otpisali odjednom oni sto bi kroz amortizaciju otpisivali slijedecih 15 godina. Rasteretili su poslovanje za tih buducih 15 godina. Amortizacija koja je bila sada 120 mio godisnje ca sada biti recimo izmedju 70-80 mio (za postojcu flotu)
Ovih 40-50 mio kuna bi bio svake godine uteg u RDG-u, a sad vise nece.
Time je i breakeven za brodove smanjen, mogli bi sad to probati izracunati.
Ovo je potez koji ce nakon pocetnog soka trziste valorizirat dobro.
Neke banke su napravile isto, otpisale hrpu goodwilla i nakon pocetnog soka na TK u nacelu trziste je to dobro prihvatilo.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

…a još ako počne CERP dijeliti, cijena će padati danima. Vidjeli ste da CERPU ne treba puno da se uspaniči.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

maloprije proučih izvještaj, sve je kako su kolege navele…gubitak 750 milja, knjig.vrijednost po dionici 631 kn.

S obzirom na situaciju glede vozarina te cijene dionica sličnih kompanija vani i kod nas, cijena bi se trebala stabilizirati na otprilike 0,3 booka.
Sve preko nije realno te sumnjam da će ozbiljniji igrači ulaziti dok se cijena ne spusti na te razine…ili ukoliko BDI ne počne znatno rasti…ali u to se nitko nebi ozbiljno kladio.

@ skroznovi
Po tebi kolika bi cijena bila dionica na 0.3 booka?

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

New Report

Close